Prednost vozil na nujni vožnji...

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
zadnjič sem se peljal po avtocesti in naključno ali pa ne, istočasno so na ac pripeljali rešilec z lučko in sireno ter policija v spremstvu "živin" (črni avti...državniki etc). pa so se nekaj gužvali in hoteli prehitevati (nisem dobro videl, a rešilec je skoraj iz desnega odstavnega pasa zletel med manevriranjem). kdo ima dejansko prednost v tem primeru? reševalec ali "en" politik? ker oboji so kao nujna vožnja...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
“Rdeče - modra” ima absolutno prednost.

In ne - ne splača se o tem razpravljati, ker je v večini držav tako, da imajo “posebne, posebne vožnji” absolutni prednost. Pri nas vsaj z lučkami “opozorijo” na to, drugje te bodo enostavno “zrinili”.

In ja - žal smo “balkanci”, “vzhodnjaki” in “bananarepublik” še bolj na to udarjeni in “morajo živine” tako biti na poti.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Da ne gre za isti primer kot tale (ko so vsi skupaj)?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.350
260
83
33
Da ne odpiram nove teme..

Voznik na svojem sedezu nastima tempomat in se ne dotika volana, sovoznik pa upravlja volan in hkrati telefonira. Ustavi ju policaj. Kdo vse dobi kazen in kako je utemeljena? Vem.. :valjamse: ampak smo lih zadnjic mel debato kaj bi izrekel sovozniku. Telefoniranja med voznjo verjetno ne?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
Da ne gre za isti primer kot tale (ko so vsi skupaj)?
ne, štartal so iz bleda in se, kot sem lahko videl, niso uspeli "dogovort" tja do izvoza za radovlco...kdo ima prednost... :)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
Da ne odpiram nove teme..

Voznik na svojem sedezu nastima tempomat in se ne dotika volana, sovoznik pa upravlja volan in hkrati telefonira. Ustavi ju policaj. Kdo vse dobi kazen in kako je utemeljena? Vem.. :valjamse: ampak smo lih zadnjic mel debato kaj bi izrekel sovozniku. Telefoniranja med voznjo verjetno ne?
po moji teoriji...vseeno kasira kazen samo "šofer". ker pač položaj za volanom definira šoferja. ne glede na to, da slučajno ne upravlja vozila...tko da, mislim, da bi kasiral samo šofer-oseba, ki sedi na levi strani za volanom. seveda, policajeva interpretacija je pa druga stvar...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
zadnjič sem se peljal po avtocesti in naključno ali pa ne, istočasno so na ac pripeljali rešilec z lučko in sireno ter policija v spremstvu "živin" (črni avti...državniki etc). pa so se nekaj gužvali in hoteli prehitevati (nisem dobro videl, a rešilec je skoraj iz desnega odstavnega pasa zletel med manevriranjem). kdo ima dejansko prednost v tem primeru? reševalec ali "en" politik? ker oboji so kao nujna vožnja...
Glej, protokol varovanja predsednika je nad življenji navadnih smrtnikov, žal. Teoretično bi bli v rešilcu lohk atentatorji. Koliko je pa to prav je pa drugo vprašanje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
in tud tisih 5 sek k bo se resilec umikal nebi bilo konc sveta. pa naj grejo pujski naprej...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.350
260
83
33
Konec sveta ne, konec zivljenja za nekoga pa z lahkoto. Odlocajo namrec sekunde. Od kje ti tako razmisljanje, da se mores vedno nekomu podredit?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Hja celo kraljestvo rastlin in zivali tako deluje, da je vedno nekdo podrejen.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Konec sveta ne, konec zivljenja za nekoga pa z lahkoto. Odlocajo namrec sekunde. Od kje ti tako razmisljanje, da se mores vedno nekomu podredit?
Ja glej, tvoj lajf je manj vreden od predsednikovega, celo dlje, ko gre za reševanje riti predsednika je tvoj lajf vreden manj kot od podgane na polju. Takle je.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ce pogledamo se malo sirse - predsednik "omogoca" nekaj mio zivljenj.

no tako misljenje je ze malo passe... zdej nimajo vec take funkcije....

se malo za hec...

si predstavljate, da bi Titeja atentirali medtem ko bi se umikal resilcu, in bi ga recimo avto bomba zadela... za kom bi vecina bolj zalovala? za osebkom v resilcu ali Titejem?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.350
260
83
33
Ja glej, tvoj lajf je manj vreden od predsednikovega, celo dlje, ko gre za reševanje riti predsednika je tvoj lajf vreden manj kot od podgane na polju. Takle je.

To mi je popolnoma jasno. Da je pa to nekaterim normalno in pravijo, da se 5s rešilca ne bo poznalo..no tukaj pa se bom raje ustavil. Zanimivo pa, da je to izjavila ista oseba, ki podpira manjšino in njihovo izkoriščanje pravic. :aplauz:
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Te modro-rdeče luči bi morali ukiniti. Morda nekaj v smislu, da se ne smeš vriniti v kolono teh vozil (se štejejo kot eno), in ok, če gre prvo skozi zeleno, je za vsa vozila v konvoju zelena. Da se jim je pa potrebno umikat - imajo škarje in platno, naj uredijo promet za vse, da bo tudi za njih ok.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.596
113
Zadovoljen bodi, da je kot je. Že sedaj je alternativa, ki se je k sreči ne poslužujejo pogosto. Zaprejo celotno traso ceste za par ur, da se ena pomembna rit pelje.
Naš kapetan v vojski je s ponosom pravil, kako so leta XY januarja dobili alarm ("uzbuna"), iz kasarne z vso opremo in na koncu je bil cilj nek most. Tam so potem ostali, čez slab mesec se je peljal čez tisti most sam drug Tito, oni pa so se potem vrnili v kasarno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Meni je zanimivo nekaj drugega: te živine se živinijo po cesti, potem pa sem zadnjič jedel v gostilini zraven ene take živine, varnostniki sedeli v drugem prostoru in se pogovarjali, navadni civilisti pa zraven te živine. Bi ga komot koknil ali pa mu jogurt v obraz zabrisal. Če ni take panike v gostilni, ne vem zakaj se potem tudi po cesti ne more peljat normalno.
Drugače, če me slučajno dohitijo na cesti, se samo spokam dol, ker se mi zdi, da bi moj avto slabšo odnesel v dotiku z X5ko.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.596
113
Po mojem so protokoli gleda na tveganje kar dobro razdelani.
Moj vtis je, da je bilo pred desetletji po svetu kar veliko atentatov in manj napadov na običajne smrtnike. Sedaj se pa raje razstrelijo med civilisti, napadov na politike pa niso sposobni organizirati. Verjetno so bili atentatorji nekdaj tudi precej bolje vojaško izurjeni. Da se greš razstrelit ali streljat na množico, ne rabiš biti posebej izurjen, niti ne rabiš nekega strašnega načrta. Samo v glavi kako kolesce postrani, pa že gre.