Predelava na plin

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Ne, ker nakladaš.

v obeh temah sem ti dal odgovor za katerega ni problema najdit potrditve do katerega sem prišel iz lastnih izkušenj. Ti pa si v obeh temah nakladal brez nekih temeljev. Torej čakam neko razlago zakaj nakladam.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik Mare77 pravi:
KSZ

Jaz sem po 8 letih vožnje na plin (xsara picasso 1.6) potegnil računico in ugotovil, da se mi predelava (PRINS) ni izplačala. Ob vseh stroških, ki sem jih imel tekom let, me je prišlo vse skupaj tam nekje, kot da bi vozil dizla. Sedaj imam C3 picasso 90HDI in se vozim skoraj za 1€/100km ceneje kot pa prej.

Tako, da mora vsak preračunati, če se mu res splača predelava.

Dizel je ok, dokler se ne začnejo problemi. Ko pride do menjave turbine, dpf filtra, egr, vztrajnika, ki so pogoste okvare po nekaj letih ali drugače potrošni material. Eni imajo srečo, drugi spet ne. Tako da če imaš srečo, se ti dizel povrne. Vsaka od naštetih okvar, ti pokvari privarčevan denar. Manj komponent ima avto, manj se bo kvaril, torej bencinar se dolgoletno še izplača, saj ti tudi od primernem vzdrževanju 300k bp narediš. Če pa pride do okvare, je dosti ceneje popravilo. Tukaj je tudi + za plin, kar se tiče okvar v kolikor je narejeno kot je treba in tudi sam sistem, da je kvaliteten.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Mare77 pravi:
KSZ

Jaz sem po 8 letih vožnje na plin (xsara picasso 1.6) potegnil računico in ugotovil, da se mi predelava (PRINS) ni izplačala. Ob vseh stroških, ki sem jih imel tekom let, me je prišlo vse skupaj tam nekje, kot da bi vozil dizla. Sedaj imam C3 picasso 90HDI in se vozim skoraj za 1€/100km ceneje kot pa prej.

Tako, da mora vsak preračunati, če se mu res splača predelava.
No, nekaj podobnega sem jaz naračunal.
Sem šel na rang večji avto in spet dizel in se vozim cca. 0,5 EUR ceneje. Kar mi pa največ pomeni je pa to, da se mi je število tankanj več kot pol zmanjšalo.
cheer.gif
Dodatno se mi je zmanjšalo število servisnih posegov in pa prtljažnik sem dobil nazaj.
Mora pa vsak sam videt, kaj je zanj optimalno.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Pol pa najbolje da vsi k se hočemo najceneje vozit, prodam avto na plin in kupmo cliota 1.5 dizl ko ma porabo 4.5l.
Delov je itak povsod dost.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Lahko si kreativen pri računanju. Lahko rečeš da na plin porabiš cca. 33% manj €€€€ kot na bencin.
Lahko pa tudi, da na bencin pokuriš za kar 50% več €€€€ kot na plin.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
V Ljubljani en vgradi plinsko za 800-900 evrov (več na ZS) vse od montaže, do homologacije. Brez mazanja ventilov.
Ravno on je meni rešil probleem s plinsko....zdej dela prfektno.
Tist k da 1600 evrov za isto plinsko ga pa ornk na suh nategnejo.
bonk.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Kolegu je en vgradil poceni plinsko napravo, potem pa je firma propadla. V času garancije so vse nastale probleme reševale druge firme po zasoljenih cenah, na stroške stranke.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Sigurno ! Zato pa nima smisla da pišemo o nečem in potem druge postavljamo pred dejstva, pišemo svojih izkušnjah in o tem kar mi je povedal strokovno usposobljen monter plinskih inštalacij (diplomirani ing. strojništva) ki za vsem tem tudi stoji in mi ureja zedeve okrog plina če se kaj zalomi.
Plinska napeljava je dodaten vir za pogon avta ki ni za šušmarje in zato me jezi da se izpostavlja nekdo ki ima sicer verjetno znanje za delo v avtomehanični delavnici za kaj drugo pa dvomim in to ne v samo eni temi o plinu ampak kar nekaj v teh forumih.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Itak. On me je rešil, ko mi je ponagajal JTG sistem, Tomaž pa je odšel. Težil sem raznim vgrajevalcem po Sloveniji in Srbiji, pa se nihče ni upal pozabavat s tem sistemom. Dejan je nekje dobil mojo številko, me poklical, ponudil ugodno ceno za montažo novega sistema in sva se dogovorila. Stari sistem sem odmontiral, Dejan pa mi je v 24 urah vgradil novega. Zdaj imam že okoli 30 kkm, pa ni nobenih problemov. Servis pa 20 ojrov. Zelo zadovoljen.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
sej ravno pri njemu sem bil, men je plin izklapljal med vožnjo, pa mi je zamenjal temperaturni senzor, pa naredil servis in nastavil plinsko na 35C, ker prej sem imel na 20C pa mi je avto crkoval, cukal.