Predelava avtomobila na električnega

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zadeva me vedno bolj mika, čeprav ne vem, koliko je smiselna, saj so sedaj rabljeni električarji že izredno poceni.
Ampak imam fenomenalen avtomobil, ki trenutno ni v uporabi (Audi A2 bencinar) in skrita želja je že nekaj časa, da bi zadevo predelal na elektriko. Cca. 2 leti nazaj sem sledil enemu gospodu, ki je predelal Punta in je omenil, da je bilo vseh stroškov cca. 13.000 EUR (brez avta).
Omenjeni avto je lahek (full ALU
cool-1.gif
), ima že električen servo volan, dokaj dober zračni upor, tako da zadeva se mi zdi ustrezna. Vprašljiva je pa (cenovna) smiselnost take predelave. Zahteve:
- recimo nekje do 100 km dosega, če bi šlo na 200 km bi bilo že perverzno
- konjev ni potrebe, če jih bo nekje nad 50 bo že več kot dovolj, če pa proti 100KM, bom pa že skakal od veselja. Original jih ima namreč 75 in je avto daleč od počasnega (hint, teža). Pri elektromotorju pa itak navor naredi svoje.
- polnjenje na domači vtičnici: ni problema čas polnjenja, ker bi bil avto drugi avto. No, edino pri 200km dosega, bi ga potem jaz zaplenil ženi
grin1.gif
., ker se jajček res fajn pelje.
Torej, za začetek me zanima, kakšne so možnosti in okvirno koliko bi zadeva prišla. Mudi se ne.
A je recimo smiselno razmišljat o nakupu karamboliranega električarja in da se potem pogonski sklop prestavi v ta avto?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Moj predlogbi bil, da se udelezis naslednjega sestanka druswtvs DEVS, kjer bos spoznal in Andreja Pecjaka in tega gospoda s predelanim Puntom, lahko pa Pecjaka kontsktiras ze prej. Po moje najdes kontakt preko njegove spletne strani.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Če ti je bližje pa na Vrhniki poiščeš Petra Pikla.

Pikl

Prvo predelal AX-a, kasneje C2 (katero sedaj uporablja), če se ne motim pa ima v delu "multiplo" ...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Super projekt (in zanimiv avto)
zmaga.gif
Obstajajo v tujini firme, ki bi to naredile kot je treba in zrihtale homologacijo?

Dober point tudi tole z el. servovolanom
zmaga.gif


13 jurjev pa ni grozen strošek, če računaš, da bi pol dobil nazaj s subvencijo
smile-1.gif


Btw., kakšna je teža A2?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
Baje tudi v mbju rihtajo enga W126 (ali pa še bodo) na 4wd in 500hp- električnega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Če iščeš ekonomsko smiselnost, ti že vnaprej povem, da je ni. Če bi rad zadevo naredil "za dušo" je pa druga stvar.
To mi je že jasno
frown-1.gif
.
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Btw., kakšna je teža A2?
Malenkost čez 900 kg.
cool-1.gif

Torej nihče nima okvirnih cifer?
Bom morda res šel na DEVS.