Pravica do odškodnine zaradi nezgodnega dogodka

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Lep pozdrav
En teden nazaj sem se peljal s prijateljem kot sopotnik v njegovem vozilu v trgovino. Ko sem iztopil iz vozila in ko sem hotel zapreti vrata, je takrat zapihal veter ter z silo zaprl vrata, tako da mi je priškrnilo kazalec na levi roki. Takoj sem šel k dežurnemu zdravniku in na rendgen kjer je slika pokazala, da imam počeno kost na vrhu prsta. Prijatelj ima v avtomobilskem kasku dodatno zavarovano nezgodno zavarovanje po pogojih PG-NE/06 in PG-nvd-NMV/88, ali sem upravičen do odškodnine, prosim za odgovor!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Mislim da ja. Saj se je nesreča dogodila s prometnim sredstvom, čeprav bi lahko pravniki to tolmačili tudi drugače.

Drugače pa v splošnih pogojih preberi pojem nezgode in vse bo jasno.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Podrobno preberi vse pogoje. Predvidevam da gre za nezgodno zavarovanje potnikov v motornih vozilih, za katero pa načeloma velja,da so v zavarovanje vključene nezgode, ki nastanejo pri upravljanju in vožnji z motornimi in drugimi vozili.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Nimam splošnih pogojev zavarovalnice Triglav pred sabo, pa ti vseeno upam zatrditi, da iz tega naslova nisi upravičen.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.002
113
Celje
Obišči stran
Kaj pa če bi namesto vetra mojstrom na zavarovalnici raje omenil, da je tvoj kolega malce prihitro speljal in so se vrata zato zaprla? To bi pa sigurno bilo krito in zvarovanja....
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
si pa frajer. kokr vem, te on sploh ne bi smel prevažat v službenem vozilu, tako da si si sam kriv da se ti je to zgodilo. samo bedaki grejo zrd teh zadev frende zajebat.
stupid-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.959
113
To, da ti veter pripre prst/roko skoraj ne verjamem. Ker če piha proti avtu, že težko vrata odpreš, potem stopiš ven in vrata držiš cel čas...bla bla....
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
si pa frajer. kokr vem, te on sploh ne bi smel prevažat v službenem vozilu, tako da si si sam kriv da se ti je to zgodilo. samo bedaki grejo zrd teh zadev frende zajebat.
stupid-1.gif

Kje je napisal, da gre za službeno vozilo?
stupid-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
pa dobr, mal sm na hitr prebral pa je izpadlo kot da gre za službeno vozilo. itak je pa vseeno, samo bedak gre v takih primerih frendu to počet. eno je če si sam zavarovan in bi tako dobil odškodnino, drugo pa če greš to počet.
stupid-1.gif
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
pa dobr, mal sm na hitr prebral pa je izpadlo kot da gre za službeno vozilo. itak je pa vseeno, samo bedak gre v takih primerih frendu to počet. eno je če si sam zavarovan in bi tako dobil odškodnino, drugo pa če greš to počet.
stupid-1.gif

A si vredu prebral zgornji post. A misliš da bom zajebal kolega al kaj ali bo kolega kazensko odgovarjal? Zavaravalnice je treba oskubit gldede denarja, zakaj nebi vližil zahtevka za odkošdnine, če ima kolega v avtomobilskem kasku dodatno zavarovano nezgodno zavarovanje !!