PowerPoint vs. prosojnice

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Pozdravljeni strokovnjaki za PowerPoint,.....
Naletel sem trenutno, na zame zelo pereč in nerešljiv problem, ki ga že nekaj časa ne uspem in ne uspem rešiti,.... Ostal mi je še zadnji ukrep in to je, da se obrnem na Vas in Vas poprosim za pomoč,.... Zelo bi mi ustregli z rešitvijo!
Grafoskop in prosojnice tudi pri mojih urah postajajo zgodovina,.... Vse sem uspel posodobiti, prekopirati itn., tako da si sedaj pomagam samo še s PowerPointom. No, skoraj vse,... ostal mi je samo še izdelek, ki je v eksplozijskemu prikazu izveden na treh prosojnicah. Vse tri združene prosojnice položene na grafoskopu, projicirajo namreč celotno podobo v eksplozijski obliki razstavljenega predmeta. Pri razlagi začnem s predstavitvijo najprej osnove, (prva prosojnica), osnovo nadgradim s sredino (čez prvo prosojnico položena druga prosojnica) in predmet zaključim z vrhom (čez obe prej položeni, položena še tretja prosojnica).
Sedaj pa še vprašanje za bistre glave!
priden.gif

Kako v PowerPoint uvoziti vse tri skenirane slike (to so scani treh prosojnic) in to tako, da se bodo potem na projekcijski sliki videle samo črte, bele podlage slik (scana) pa bodo prosojne????? Če sedaj v PowerPointu lepim slike nad sliko, je projicirana samo zadnja slika, ker njena bela podlaga ni prosojna in tako postane dominantna, črte ostalih dveh prosojnic pa so zakrite z zgornjo sliko!

Je rešitev sploh mogoča??? Je potrebno problem začeti reševati že s skeniranjem?
redface-1.gif

Za vsak nasvet se že vnaprej zahvaljujem in Vas lepo pozdravljam!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pomoje če skeneraš prosojnce na belm paperju, pol lahko nardiš recimo v photoshopu transparentne slike in jih pol skp sestavlaš. Je pa mogoče enostavnejša vrjanta (kot omenjeno v prejšnem postu) skenerat tko da daš en papir pa gor taprvo prosojnco, pol še drugo čez in tko naprej kokr drgač na grafoskopu delaš, sam če se uredu vid. V PowerPointu pa pol rukneš slike po vrsti in bi mogl bit to to.
 

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Hvala za odgovore, vendar zaenkrat še nisem dobil ustreznega odogovora, z meni ustrezno rešitvijo.
cry12bpy.gif

Ni problem v sceniranju, problem je na enemu diapozitivu, "zlepiti" te skenirane slike, ki naj bi bili, vsaj 2. in 3. prosojni, razen seveda objekta (skica), ki se mora projicirati. Je pa res, da mi je transparentna slika oz. transparentni gif, nekoliko nepoznan pojem. Z izjemo klasičnega gif formata! Očitno brez Photoshopa ne bo šlo? Ali pač?
cry12bpy.gif
 

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Zdravo!
Ni problem v sceniranju prosojnic, ker so prosojnice dovolj prosojne. Ni problem narediti scan ene, dveh ali treh prosojnic, skupaj, saj to v bistvu niti ne želim. Želim namreč iz 3 prosojnic narediti tri prosojne slike, ki jih bom potem v PowerPointu, z vsakim klikom, zlepil in dobil v končni fazi razlage isti učinek, kot tedaj, ko postopno polagam na grafoskop prosojnice, eno nad drugo,....
Problem mi predstavlja, dejstvo, kako doseči prosojnost scenirane slike?
Vseeno hvala za tvojo pomoč!!!!!!!
 

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Torej praviš, da si že probal skenirat 2 oz. 3 prosojnice naenkrat?

Točno tako! Tudi slika je čisto O.K. Samo to ni bistvo mojega problema. Bistvo sem ti podorobno opisal v zgornjem odgovoru!
LP
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja sej pa nardiš slike po fazah, skeneraš več folij skupi pol pa nardiš v powerpointu, da je najprej slika s prvim delom (ena folija), pol k kliknš npr. gre čez to sliko druga slika, ki predstavlja drugo fazo (dve foliji skp) in tko naprej, seprav je učink enak, vedno vidš samo eno sliko in ko klikaš gre pač po fazah kot želiš, pa še tko se mi zdi najbl enostavn, use ostalo, da delaš transparentne slike, sploh če so kšne bol kompleksne zadeve je pomoje kr neki dela.
 

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Ja sej pa nardiš slike po fazah, skeneraš več folij skupi pol pa nardiš v powerpointu, da je najprej slika s prvim delom (ena folija), pol k kliknš npr. gre čez to sliko druga slika, ki predstavlja drugo fazo (dve foliji skp) in tko naprej, seprav je učink enak, vedno vidš samo eno sliko in ko klikaš gre pač po fazah kot želiš, pa še tko se mi zdi najbl enostavn, use ostalo, da delaš transparentne slike, sploh če so kšne bol kompleksne zadeve je pomoje kr neki dela.

Smisel te prezentacije je prav v tem, da se z vsakim klikom na osnovno sliko doda naslednja, katere podlaga je prosojna, razen seveda objekta, ki je na njemu, ker le na tak način dobi eksplozijski prikaz smisel pri nadgrajevanju opisa elementa,...in se točno vidi kje se nadgrajuje in nadaljuje,.....kot recimo npr., pri opisu rože: prvi klik (prva prosojnica) prikaže korenino, drugi klik (druga prosojnica) nadgradi korenino s steblom in listi ter tretji klik (tretja prosojnica) nadgradi do sedaj projecirano sliko tj.korenino s steblom in listi, še s cvetom,.... Tako nekako se doseže s polaganjem prosojnic na grafoskop in tako bi si to jaz želel izvesti v PowerPointu.
redface-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Če želiš izvesti popolnoma na isti način kot s prosojnicami brez photoshopa ali kakega podobnega programa ne bo šlo. Na poskenirani sliki moraš označiti vso belo ozadje in ga izrezati. Rezultat (prosojno sliko) nato shraniš kot gif ali png (formata, ki podpirata prosojne/transparentne slike).

Lahko pa narediš tako, kot ti ostali opisujejo.
1.) Poskeniraš prvo prosojnico
2.) Poskeniraš prvi dve prosojnici skupaj
3.) Tri posojnice skupaj ...
n.) n prosojnic skupaj

Nato pa v powerpointu enostavno prekrivaš eno sliko z drugo, ampak navidezno bo izgledalo kot da se samo dodajajo nove prosojnice (saj so bile slike na tak način ustvarjene/poskenirane).

Katero metodo si boš izbral je pa od tebe odvisno...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja ne vem kaj kompliciraš, sej bo čisto isti efekt, če daš pač na prvo stran prezentacije prvo prosojnico, na drugo stran prezentacije prvo+drugo prosojnico in na tretjo stran prvo+drugo+tretjo.

Potem pa narediš prehode med stranmi v prezentaciji, da se počasi preliva iz ene na drugo stran, pa bo še boljše izgledalo kot polaganje prosojnice eno na drugo.
 

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:

Lahko pa narediš tako, kot ti ostali opisujejo.
1.) Poskeniraš prvo prosojnico
2.) Poskeniraš prvi dve prosojnici skupaj
3.) Tri posojnice skupaj ...
n.) n prosojnic skupaj

...

Pozdrav;

Hvala za rešitve, očitno bo potrebno ubrati kar daljšo pot!!!
cheer.gif
 

Bushez

Pripravnik
4. okt 2007
127
0
16
LJ
Skeniraj vsako sliko zase. Nato jo (vsako posebej) odpreš z Photoshopom in zbrišeš belino-ozadje/background in shraniš v .png ali .gif obliki, ker dovoljuje transparentno ozadje. Uporabi google in vpiši "transparent background" al pa "transparent .png" (znajdi se) za točna navodila kako v Photoshopu narediš tako sliko. Nato pa veselo limaj eno na drugo v Photoshopu. l.p.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ko je ravno tema PowerPoint. Z zadnjo verzijo imam narejeno prezentacijo s slikicami. Velikost cca 7mb. Če jo pretvorim v format 2003, da jo lahko vidi še kdo, je zadeva velika neverjetnih 74mb. Kako jo zmanjšat?