Powerline adapterji - so kompatibilni med seboj?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Imam TP-LINK TL-PA211 powerline adapterje. Dva sta mi crknila, kar pri prvem ni bil tak problem, ker sem imel enega rezervnega.
Sedaj je pa še drugi, pa je rahla težava nastalao_O.
A so ti adapterji kompatibilni med seboj? Če bi od kakšnega drugega proizvajalca vzel? Ali pa novejšega hitrejšega od Tp-Linka.
Mnjah, pamet že pravi, da verjetno ne.

PS: Vem, da nas je takrat kar nekaj kupilo te zadeve, pa me zanima, če ima kdo kakšnega odveč in naprodaj. Po možnosti delujočega :cool:...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Jest mam od Devolo. Te vem da so vsi modeli med sabo kompatibilni. pa obvezno 1Gbit/s ali več, če boš druge kupoval. Sem se zaribal pa 500 Mb vzel. Prihaja 4K TV k našim operaterjem, itd.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Lahko kdo svetuje kakšne dobre, da ne bodo pocrkali, tako kot tile od TP-Linka.
Rabim pa 5 komadov teh zadev. Bom kar menjal komplet. Tile mislim, da so 200Mbit/s, pa bi večja hitrost vsaj pri dveh napravah čisto prav prišla... Druge se pa tudi ne bodo pritoževale :).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Jest imam 3 Devolo cca leto dni in sem načeloma zadovoljen. Takrat ko sem jih kupoval sem na netu našu informacije, da so zlo OK

https://www.conrad.si/Powerline-omr...owenien&pi=1226899&ci=SHOP_AREA_17132_0415139

Opažam pa da včasih ko sta istočasno 2 TV na HD kanalih občasno TV v dnevni sobi malo "štekne". Slika zmrzne za kako desetinko sekunde. Nemoteče. Tega je več, če sta ob TV na HD kanalih in na enem TV gledaš z časovnim zamikom ali posnetek v oblaku. Malo mi je žal da nisem 1,2 Gbit/s vzel. Morda je vzrok v tem, da so prepočasni, lahko je pa kaka druga motnja v omrežju v bloku in z hitrejšimi nebi bilo nič bolje. Je pa res, da je to kr draga rešitev.

Recimo

1x
https://www.conrad.si/Powerline-omr...owenien&pi=1606303&ci=SHOP_AREA_17132_0415139

1x

https://www.conrad.si/Osnovni-Power...owenien&pi=1271939&ci=SHOP_AREA_17132_0415139
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Nevem, če je za tisto štekanje pri meni kriva hitrost ali je kej v omrežju. Sem se pa sedaj spomnil da gre signal čez 2 varovalki, lahk je kej na tem.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Lahko kdo svetuje kakšne dobre, da ne bodo pocrkali, tako kot tile od TP-Linka.
Rabim pa 5 komadov teh zadev. Bom kar menjal komplet. Tile mislim, da so 200Mbit/s, pa bi večja hitrost vsaj pri dveh napravah čisto prav prišla... Druge se pa tudi ne bodo pritoževale :).

Mtl, pa saj ti znaš lotat, ne? Pri Pa211 (imam tudi jaz) so večinoma crkovali elkoti (imaš na netu polno tega), jaz sem si pri dveh menjal in delajo normalno dalje...
Zanima pa tudi mene, če so homeplug av naprave komaptibilne med seboj...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, sem že gledal samo na hitro, kako zadevo odpreti in nisem našel nikjer kakšnega zatiča. Sem pa imel v mislih vsaj enega odpreti, da vidim, kaj se dogaja noter.
Sem šel sedaj pogledat in vidim, da je en vijak pod nalepko. Si bom vzel en dan čas in odprl. To bi bilo super, da zadevo rešim zaenkrat.

Sem pa našel še video na to temo:

Hvala za ''brco v rit'' :). Očitno sem tudi že sam podlegel trendu menjave zadeve, namesto, da bi raje probal popravit :(.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
ja, polno jih je na ytb, menjaš napihnjene pa je. samo pazi da vzameš elkote s čim bolj podobnimi specifikacijami, meni en ni delal, ker sem vzel elkota z višjo dovoljeno napetostjo
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Sem končno našel čas in zamenjal zadevci, oba adapterja spet delata. Sem dal noter 10v in 2200, tako da upam, da bo sedaj ok. Ker sta ta dva kosa malo večja, se adapter ne zapre čisto do konca, ampak na tistem delu ostane cca. 1mm odprt. Sprejemljivo :).

Strošek 2 EUR.

Hvala še enkrat za brco v rit.
 
Nazadnje urejeno: