Powerline adapter in prenos interneta preko el.omrežja in dveh števcev

5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Nisem zasledil naslednjega primera: Dve sosednji zgradbi (A in B), imata en elektro priklop, ki se razdeli na dva ločena trifazna števca. Ker ni možnosti napeljave UTP kabla za internetno povezavo iz zgradbe A v zgradbo B, me zanima če je to možno izvesti s Powerline adapterjema? Je sploh možno, da signal potuje po električnem omrežju čez dva števca? Je nujno, da sta oba adapterja na isti fazi? Hvala vnaprej za konstruktivne odgovore. Pripominjam še, da so vgrajeni el.števci novejši, torej z možnostjo daljinskega odčitavanja porabe.
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.442
113
Če ti finance dopuščajo lahko preizkusiš. Sam bi sicer raje ubral kakšno WiFi varianto, če je izvedljiva.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.442
113
Kaj pa uporabljate za WiFi od opreme? Uporabi Ubiquity ali kaj primerljivega pa ne bo težav.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Powerline adapterji delujejo tako, da uporabljajo fizičen električni kabel in na njega "obesijo" dodaten promet. Zato mora biti vse skupaj na isti fazi, sicer adapterja nista na isti žici in med seboj ne moreta komunicirati.

Med bloki je malo bolj problematično, saj je tam dolžina električnega kabla med obema powerline adapterjema lahko že zelo dolga. Znotraj hiše/stanovanja so te razdalje par 10m, tu pa si takoj na par 100m, kar je lahko že predolgo. Ethernet recimo deluje nekje do 100m, za powerline pa žal ne bi vedel podatka.

Ni druge kot da probaš (glede faze boš moral pač preizkušati različne vtičnice). Zna bit, da bo razdalja prevelika in da zadeva ne bo delovala ali pa bo delovala nezanesljivo (izgube omrežnih paketov).
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Powerline adapterji delujejo tako, da uporabljajo fizičen električni kabel in na njega "obesijo" dodaten promet. Zato mora biti vse skupaj na isti fazi, sicer adapterja nista na isti žici in med seboj ne moreta komunicirati.

Med bloki je malo bolj problematično, saj je tam dolžina električnega kabla med obema powerline adapterjema lahko že zelo dolga. Znotraj hiše/stanovanja so te razdalje par 10m, tu pa si takoj na par 100m, kar je lahko že predolgo. Ethernet recimo deluje nekje do 100m, za powerline pa žal ne bi vedel podatka.

Ni druge kot da probaš (glede faze boš moral pač preizkušati različne vtičnice). Zna bit, da bo razdalja prevelika in da zadeva ne bo delovala ali pa bo delovala nezanesljivo (izgube omrežnih paketov).
Razdalja med zgradbama je dobrih 20 metrov.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Wifi po AC standardu z zunanjo (usmerjeno) anteno je boljša rešitev. 20m ni nič, če ni nekih ovir med antenama lahko šibaš link z vsaj 400mbps bez nekih težav.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.391
113
49
Na sončni strani ALP
Z zunanjimi AP od TP-LINKa smo včasih dosegali zavidljive razdalje...
Lahko izbereš med 2,4 GHz ali 5 GHz.

Jst že po hiši ne bi uporabljal preko el. omrežja. :poreden: LAN ali WiFi... :zmaga:

tplink_tl_wa7510n_01-500x500.jpg



0001020107.gif
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Nisem zasledil naslednjega primera: Dve sosednji zgradbi (A in B), imata en elektro priklop, ki se razdeli na dva ločena trifazna števca. Ker ni možnosti napeljave UTP kabla za internetno povezavo iz zgradbe A v zgradbo B, me zanima če je to možno izvesti s Powerline adapterjema? Je sploh možno, da signal potuje po električnem omrežju čez dva števca? Je nujno, da sta oba adapterja na isti fazi? Hvala vnaprej za konstruktivne odgovore. Pripominjam še, da so vgrajeni el.števci novejši, torej z možnostjo daljinskega odčitavanja porabe.

Preko števca ne gre. No, gre, ampak zeloooo počasiiii :(
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.442
113
Jaz imam Wifi postavljen na 3.5 KM, dela do približno 170 Mbit, ker ne oddajam na polni moči, niti ni potrebe. Je pa res, da sta anteni stali nekje 200 eur. Na linku je konstanten prenos streama TVja, tam nekje 10 Mbit + internet. Brez težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jinetera

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.442
113
Se oproščam za dolg premor, enostavno nisem imel časa brati vseh mejlov in so se mi nekatere teme izmuznile iz spremljanja.

Oprema je 2X NanoBeam 5AC Gen2. Zadeva deluje vrhunsko.

Nanobeam.PNG
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa