Povračilo potnih stroškov

nelsa

Zelenc'
22. dec 2013
3
0
1
Obala
Pozdravljeni!

Punca se bo v kratkem preselila k meni in tako bo od svoje službe oddaljena za dodatnih 60 km (trenutno je oddaljena 5 km).
Pri meni se bo tudi začasno prijavila, zaposlena pa je za nedoločen čas.

Zanima me ali jo pripada povračilo potnih stroškov, glede na novo prebivališče?
Ali ima kdo izkušnje z tako zadevo?

Hvala
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
380
83
Odvisno od delodajalca oz. kolektivne pogodbe.

Žal je tako, da če zaposleni spremeni naslov bivanja bližje od tistega, ki je bil veljaven ob podpisu pogodbe o zaposlitvi, je dolžan javiti spremembo, posledično se mu tudi zmanjšajo plačani stroški prevoza.

Če pa se oddaljenost od delovnega mesta poveča, delodajalec ne bo nujno upošteval tega pri plačilu stroškov prevoza.
 

nelsa

Zelenc'
22. dec 2013
3
0
1
Obala
Zaposlena je pri privatniku.

V pogodbi pa piše le, da je delodajalec dolžan delovcu izplačati potne stroške od doma do dela.
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
Če se zaradi razlogov na strani delavca strošek za prevoz na delo in z dela naknadno poveča, ima delavec pravico do povračila tako povečanega stroška za prevoz na delo in z dela, če je tako določeno v kolektivni pogodbi na ravni dejavnosti oziroma če se tako sporazume z delodajalcem.


ZDR-1, tretji odstavek 130.člena.
 

kikach

Zelenc'
22. nov 2013
26
0
1
Mene zanima kako imate urejeno tisti ki svoj osebni avto koristite za službo. Kaj vam podjetje krije zraven 0,37 EUR/kilometer. Kako in kdaj dobite denar za vzdrževanje, gume in koliko?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
380
83
Vse te stvari so že vštete v ceni 37c. Tudi če greš računat, na ceno goriva čez palec odpade cca tretjina kilometrine - z ostalim si kriješ amortizacijo, vzdrževanje, servis, izgubo vrednosti etc.

37c je hkrati tudi meja za neobdavčljivost prejemka iz naslova potnih stroškov. Vse kar bi bilo več je torej obdavčeno.

Pri tem so seveda izvzeta balkanska posla a-la podjetje plača račun za servis ali kupi set zimskih gum za tvoje vozilo. Takšne stvari vzdržijo najdlje do obiska davčnega inšpektorja, potem pa boli glava (in denarnica).
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Prejšnji teden sem z lastnim avtom, za službene namene, naredil 2500km. Plačal sem tudi dva tunela. Sta tunel in cestnina že všteat v 0.37€/km ali lahko dobim vračilo tudi teh stroškov?

LP