Povračilo potnih stroškov in prehrane

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Nekaj me zanima, kje so zapisani zakoni kar se tiče povračil potnih stroškov in višina le-teh. To me pa zanima iz čisto določenega primera: Delodajalec ob zaposlitvi povrne 80% najcenejšega možnega javnega prevoza, s tem da moraš imeti obvezno avto, ker je delo dvoizmensko in se dostikrat zgodi, da moraš zjutraj začeti npr. ob 4h ali ob popoldanskem delu končaš recimo ob 0h. Takrat na tisti lokaciji ne vozi mestni avtobus. Torej, zahtevajo da imaš avto, kar je dražje kot se voziti z busom, po drugi strani ti pa povrnejo 80% vrednosti mesečne vozovnice. Pa glede malice - tudi bi prosil za kakšen zakon kako je s tem, kakšni razponi so, koliko je najmanjši znesek.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Kolikor vem, ti mora delodajalec dati prevoz v kilometrini, vkolikor ob tisti uri ni javnega prevoza.. vsaj jaz sem imel tako plačano v prejšnji službi.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
@nuvi3790 hvala za link
@SE_P1i hja ni vedno tako kot bi "moralo biti". Tukaj na razgovoru niso nič omenjali te opcije... Samo 80% najcenejšega javnega prevoza + nujno moraš imeti svoj avto...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Torej si delaš čisto izgubo, od prvega dne. Stroški avtomobila se ti globok zajedajo v plačo (domnevam da ni kaj več kot minimalc)...
Če je dva tisočaka ali več, potem se z kakšno staro kripo izogneš izgubi...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Časi so taki, da ti že na razgovorju potamanijo stroške. Čene bodo pač dobili takega, kateri jih ne bo imel.


Če hočeš dobit šiht so stroški pač 0. Da tole se mi zdi malo hecno, da se je spomnu verjetno po prvi plači.... Srečen naj bo, da dobi kaj
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Verjetno vseeno ni naredil dobre računice...
Recimo da dobi mogoče 800 EUR plače (skupaj z prevozom in nadomestilom za prehrano; glede na to kako opisuje zadevo je še to veliko
confused-1.gif
)
-lastništvo vozila (amortizacija, stroški s servisi)
-registracija, zavarovanje
-strošek goriva
-bog ne daj strošek nakupa
In bo dejansko delal za to da se bo vozil v službo. Perspektivno? kakor za koga. Ampak realno stanje za današnji svet proizvodnje.
Ampak ne reč da je on kriv. Kriv je pohlep lastnikov.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Noben nobenga ne sili, da ta šiht mora sprejet, če ti ne odgovrja iščeš druzga. Firma bo že dobila druzga iz okoliša.
Avto se rab še za kaj druzga, kot sam za na šiht. Kupiš polota l.98-99 za 600 evrov, vložiš 500 evrov pa bo delal še leta.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Nič nisem dobil. Bil sem samo na razgovoru. Pač informativno sprašujem. Je pa plača 600 € neto + dodatki, kar vse skupaj nanese potem okoli 750 €.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Pod takimi pogoji in pri taki plači hodim delat edino peš v radiju 10 minut pa še to za prvo silo, da vmes najdem nekaj normalnega.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Žalostno je to, da v današnjih časih človek ne dobi nič normalnega, že kar nekaj časa je od takrat, ko sem dobil odpoved iz poslovnih razlogov (kmalu za tem je firma šla v stečaj) in od takrat se vrtim v začaranem krogu iskanja dela, poslal ogromno prošenj in ponudb na ogromno različnih podjetij, odgovorov dobim mogoče tretjino, od tega večina negativnih. Vmes sem nekaj dobil za določen čas, se izkazal, konkretno presegel normo, pa mi niso podaljšali, ker je z mano začel delati tudi nekdo, ki je v sorodstvenem razmerju z nekom, ki je tam delal že prej (temu so podaljšali). Pa ne da jokam, vsak ima pravico vzeti tistega ki mu paše, pač sem "izvisel", gledam optimistično naprej... Nekje se zaprejo vrata, drugje se ti odprejo... Samo prekleto težko je najti ta druga vrata...
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Včasih je VIP prišel prav za solidno službo dobit (na hitro). Sedaj rabiš VIP da jo obdržiš.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Verjetno vseeno ni naredil dobre računice...
Recimo da dobi mogoče 800 EUR plače (skupaj z prevozom in nadomestilom za prehrano; glede na to kako opisuje zadevo je še to veliko
confused-1.gif
)
-lastništvo vozila (amortizacija, stroški s servisi)
-registracija, zavarovanje
-strošek goriva
-bog ne daj strošek nakupa
In bo dejansko delal za to da se bo vozil v službo. Perspektivno? kakor za koga. Ampak realno stanje za današnji svet proizvodnje.
Ampak ne reč da je on kriv. Kriv je pohlep lastnikov.

Butast izračun, ki velja le za primere, ko oseba drugače ne bi potrebovala (in imela) lastnega vozila.

Ali je bolje imeti službo, kjer ti na koncu ostane 600€ ali biti brez, gledati v zrak in biti breme drugih... pa verjetno midva ne bova prišla skupaj.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Časi so taki, da ti že na razgovorju potamanijo stroške. Čene bodo pač dobili takega, kateri jih ne bo imel.


Če hočeš dobit šiht so stroški pač 0. Da tole se mi zdi malo hecno, da se je spomnu verjetno po prvi plači.... Srečen naj bo, da dobi kaj
smile-1.gif
neumen odgovor do konca. Sory, ampak tako je.
Da nekdo porabi minimalno plačo, zato da se lahko vozi v službo je neumnost. Na koncu mu ne ostane nič in če se ne bi vozil v službo, bi mu vsaj podpora ostala. Zato pa je takšno izkoriščanje, ker se takšne stvari dovolijo!!!!!!!!
In če bi bila min. plača večja.... bi se lahko malo mislili o teh stvareh... tako pa...
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Podpora mu ne bo ostala, ker je socialna podpora zgolj državni kredit. Ko se bo kasneje zaposlil, mu bodo jemali od plače ali pa premoženja.
 
Nazadnje urejeno:

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kriv je pohlep lastnikov.

Ali pa pohlep kupcev, ki za dotični proizvod njegovega dela nočejo več dati 1200 EUR ampak samo 80. Kitajci pa že isto prodajajo na spletu po le 8 EUR in počasi cena gravitira proti slednjemu znesku.

Bo treba počasi glavo iz riti izvlečt pa nehat z levičarskimi puhlicami, ker ne delujejo. Ne tle, ne v Venezueli, kjer je sedaj primanjkljaj še najbolj osnovnih dobrin. Slovenistan pa gravitira proti istemu.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ti kar uživaj v Kitajskem načinu dela s 100 urami tedensko in več in 200 USD plače. Razliko pa bo lastnik v žep pospravil. Ni hudič da je potem lahko izdelek 8 EUR, če pa ni stroška dela...