Potrebna strojna oprema za spletno stran

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
Zanima me, kaj bi rabu met (vse) za vodit, urejat spletno stran?

Kolko kakšnih računalnikov, serverjev, ostalih stvari ... sm malo laika, vendar me če ne drugega bolj zanima cenovna investicija?
Vem da to ni vprašanje za sm, sam ga morm nekako vključit! Koliko stanejo domene, postavitev strani - vsaj okvirna cena - ne vem, primer merkator, oziroma 5pik.com ali kaj temu podobnega ...
Poleg tega me zanimajo stroški vodenja takšne stvari ...

No, guruji, razpišite se, neučakan sem bil že včeraj zvečer
wink-1.gif


aja, baza podatkov bo velika cca 100.000 artiklov - upam, da sm vam povedu vse, sicer pa kar vprašajte!

lp
pikc
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
če ni velik obiska:

neka ni potrebna preveč močna mašina, linux gor, neka free open source php trgovino gor pa maš
mal dnara (sicer tud mal muske)
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Predvsem potrebuješ solidno internetno povezavo.
smile-1.gif


Zmogljivost računalnika pa je kar premo sorazmerna številu obiskovalcev.
Domena je od 10 - 25€, odvisno od tega za katero končnico se odločiš.
Če upoštevaš zgornje nasvete (linux+osCommerce) dodatnih stroškov nimaš. No, elektrika...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Najceneje in najbolje je, da vsaj na začetku ne kupuješ svohih strežnikov temveč gostuješ (domuješ) pri kakšnem od ponudnikov v Sloveniji, če je glavni trg SLO ali morda v Ameriki, če je glavni trg Svet.

Drugače pa res... en opensource php pa je to to.
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
no, hvala za odgovore

kateri pa so najboljši ponudniki gostovanja tle pri nas???
kje registriraš domeno?
kolko pa stane izdelava takšne strani, programiranje, vnos artiklov, slik in podobnega materiala (100.000 artiklov, z možnostjo dodajanja novih); je možno dodajat artikle, npr. kar iz svojega prenosnika na server, ki je nekje drugje?
kako pa je z dostopom, do takšne strani - lahko npr. sam urejam stran, če sem "avtor" tudi takrat, ko npr. ljudje so dejansko na strani in brskajo po njej??? al je treba za take servisne popravke vse skupaj vn izključit, novo stvar naložit in nato spet zadevo pognat???

res sm en kos butca ..., sam kaj hočem...

še enkrat hvala
wink-1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Hja, ponudba se stalno spreminja, novi ponudniki, akcije, tako da je vsakič treba malo okol prebrskat.

Če izbereš opcijo, ki smo jo zgoraj navedli (opensource eCommerce), te "izdelava" ne stane nič, saj je stran že narejena. Če ne bi znal sam postaviti, potem koga najameš da to postavi naemsto tebe (neke vrste inštalacija, le da ne klikaš samo next next next).
Če hočeš, da pa zadeva tudi zgleda profesionalno, pa najameš še kakega dizajnerja, da ti zdizajnira layout strani, ki se potem integrira v stran.

Ko je stran enkrat postavljena, pa je čisto preprosto - sam dodajaš artikle, ne glede na obiskovalce, nič ti ni treba izklapljat strani. Funkcionira podobno kot tale forum, če ti bo to lažje predstavljivo. Vsak uporabnik piše sporočila po mili volji, ko stisne "objavi", vsi ostali že vidijo. Ne da bi moral Cifra ali pa Maverick vsakič "vse skupaj vn izključit, novo stvar naložit in nato spet zadevo pognat."
smile-1.gif
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
no, saj o tem govorim ...
ali imate kateri že izkušnje s tem

lahk mi tud na pm napišete, da ne bote tle delal reklame, ker je ne smemo al kako je že ...

vsekakor najlepša hvala vsem
wink-1.gif



lp
pikc
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.001
9.128
113
40
MB
si prepričan da bi dal tolko izdelkov gor? to je mene najbol zmotlo ker sem postavo par e-trgovin, pa sem največ delal enih 1000 artiklov pa je že kr delo to nardit vsem opise, slike itd
smile-1.gif


sicer pa kot so ti že povedali, kupiš domeno in gostovanje, kar te prvo leto nebi smelo prit več kot kakih 60-70€
instaliraš skripto z trgovino, plačaš enemu študentu da ti naredi template ( 200-300€ ).

pol pa se začne šele veselje, predvsem upam da ne računaš na to da boš mel to v 3 dneh up and running
evil.gif
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
saj od začetka pomojem najprej ene 60-100, potem pa se začne najtežji del tja do približno 20.000 nato pa preskok na 100.000 - zdej šele delam plan kako sploh vse skup nardit, pa se mal informiram
wink-1.gif


hvala vam

lp
pikc