Poštni nabiralnik, deli

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Poštni kaslc v bloku ima pokončno zarezo v vratcih cca 25 x 2 cm, da poštar komot not pošto vtakne. Žal pa jo tudi škodoželjen sosed komot ven vzame
jezen.gif


Rabil bi tisti del ko to preprečuje, se pravi kovinske ploščice na vzmeteni paličici, za privijačit z notranje strani na vratca.

Se to dobi kje, morda kaka ideja za DIY?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Baje da imajo dele v Metalki na Topniški LJ, lahko to kdo potrdi?

C/P: Poštni nabiralniki
Metalka Trgovina je zastopnik in distributer poštnih nabiralnikov proizvajalca MARS, ki jih dobite tudi na Pošti Slovenije.
V prodajnem centru Topniška (glej kontakte zgoraj) vam ponujamo širšo izbiro poštnih nabiralnikov za individualne hiše z rezervnimi deli in po novem tudi predalčnike za večstanovanjske zgradbe.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ker je verjetno zastopnik Metalka veleprodaja, predvidevam, da bi ti te rezervne dele lahko preskrbeli, morda pa jih res celo imajo v maloprodaji.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ne umotvori, greš do prve pošte cela vratca brez ključavnice mislim, da so 12 eur z ključavnico pa malo več pa vse skupaj zamenjaš je simpl ko pasulj .................pa ne izgubljaj časa z čim drugim posebej če govorimo o tako imenovanih blokovskih kaselcih ........ !
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38

No majo kuratz v Metalki kaj, niti v Bauhausu.

Rabim pa lopute za odprtino 32 x 2 cm. A4 gre pokonci noter.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Potem pa kar nov kaselc, je pa meni eden polomil te loputice in mi vseskozi kradel časopis, no pa sem malo modificiral vratca in na ustrezno mesto zmontiral kar nekaj žiletk ...in naslednji dan je bil časopis v kaselcu malo krvav in pred kaselci je bilo kar nekaj kapelj krvi....... po tem se ni več ponovilo in sem žiletke po kakem tednu, kar jih je ostalo, nekaj jih je bilo polomljenih odstranil !

Sicer bi pa tudi kaka močna past za podgane z metkom pomagala, da preženeš cajteng podgane !!!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Upam da ne bom potreboval tako drastičnih ukrepov
smile-1.gif


Bolj v smislu kakih zdolgočasenih mulcev, ki jim pade na pamet, da bi malo pošto menjali.

Bom nekaj sam ustvaril, sem si ogledal kako je zadeva narejena. Vzmetene ploščice na paličici, ni lih rocket-science.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Za začetek lahko na notranjo stran vratc priviješ narezan trak nekoliko debelejše, mehke plastike, recimo iz kakšne odslužene mape, embalaže ali kaj podobnega. Najbolje bi bilo seveda uporabiti 3-4 mm debel polivinil, vendar je težko dosegljiv. Če pa te izgled ne moti, pojdi v Merkur-Jama (nekdanja Astra), kjer imajo kar nekaj uporabnih materialov.