Pošta Slovenije

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Danes recimo bi moral dobiti paket na firmo, ampak je poštar dal samo listek v kaslc, namesto da bi v pisarni prinesel paket. Sem hotel iti na pošto in so zaprli že ob 11h. Res super ta pošta.
Dostava je do stavbe. Imate zvonec spodaj? In poštar naj kar voha v kateri pisarni si?
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
No vzamem besedo nazaj čez Pošto Slovenije
Testirano in je prišlo naslednji dan

Pohvalno!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
zmaga.gif

Pri nas poštar zmeraj prinese v pisarno v 2 nadstropje (ker je na vhodu napisano v katerem nadstropju se podjetje nahaja). Pa dostavne službe tudi.
Zadnjič je iz DHLa majster pod pajsko pritrogal server na paleti (IBM X3650 serijo) v drugo nadstropje kot da ma 5 kil...
grin1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Nakladačem, ki vam govorijo kako so že poslali paket, enostavno recite, naj vam dajo številko paketa (tista številka nad črtno kodo na nalepki, ki vam jo napopajo na potrdilo).

S tem greste lahko na http://sledenje.posta.si/Mobile.aspx in hitro ugotovite resnico.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Poslanih cca. 10.000 paketov s Pošto Slovenija in več kot 99% naslednji dan dostavljena, oddani pa so paketi zvečer med 18.30 in 19.00. Ne trolajte brezveze...

Tepejo jih cene in smo šli pač h konkurenci...predvidevam, da bomo čez par let dokapitalizirali Pošto, ker se pač ne znajo niti malo prilagajat situaciji na trgu
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Danes recimo bi moral dobiti paket na firmo, ampak je poštar dal samo listek v kaslc, namesto da bi v pisarni prinesel paket. Sem hotel iti na pošto in so zaprli že ob 11h. Res super ta pošta.
Dostava je do stavbe. Imate zvonec spodaj? In poštar naj kar voha v kateri pisarni si?

Kaj moram torej napisati na naslov da dobim paket v pisarno in ne samo sporočila v kaslc?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zapelji se na dostavno pošto in vprašaj zakaj ti na tisti dan poštar ni dostavil paketa v pisarno ampak samo listek pustil v nabiralniku. To bi bila najbolj naravna pot reševanja težav.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Meni se to redno dogaja, poštar samo napiše obvestilo in nikoli ne zvoni. Vsi paketi so pravilno označeni in tudi zvonec je označen v bloku. Službo imam večinoma popoldne, tako je vsaj eden doma. Dvakrat sem že vprašal na pošti, zakaj je tako in dobil odgovor, da bo javljeno naprej poštarju. Do zdaj se ni nič spremenilo in imam občutek, da poštar sploh ne nosi zraven paketov, ki so večji od reže predala.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Očitno ne zaleže prijava upravniku/upravnici pošte. Prijaviš zadevo na višjo inštanco, v smislu da si podal prijavo najprej upravniku pa se ni nič zgodilo...
Sicer te bosta potem oba, tako poštar kot upravnik grdo gledala, ampak če nočeta zlepa...

Da pa se da s poštarji tudi sodelovati ti povem iz lastnih izkušenj... Ker živim ob zelo prometni cesti in je pravi podvig prečkati cesto (da poštar doseže nabiralnik na ograji) me je le-ta zaprosil, če lahko dostavlja pošto s spodnje strani, druge ulice kjer imamo prehod, a nimamo naslova. Ni problema, nastavili smo še nabiralnik in glej ga zlomka... Poštar vesel, da ni potrebno kaskaderstvo, ni mu odveč se sprehoditi okoli hiše do zvonca zaradi podpisa... Sedaj redno dobivam reklame
grin1.gif
in tudi dostava je redna...
Je odvisno vse od ljudi...
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin

Marsikdo bi pizdil, kaj je pohajalo pet dni po Sloveniji.
Jaz pa sem zadovoljen, ker so očitno delali tudi v soboto in nedeljo, ko nas je večina "češljala muda" po praznikih
wink-1.gif


2016-01-04 00:00 5220 - Tolmin, Pošiljka vročena
2016-01-04 00:00 5220 - Tolmin, Pošiljka predana v dostavo
2015-12-31 00:00 SILJUA, Prispetje v naslovno državo, [Podatek prispel iz mednarodnega sistema]
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Danes gledal našega poštarja v tej poledici s kolesom
bonk.gif
pa ga nisem imel časa vprašat zakaj za vraga nima/jo kolesarskih čelad!?!?!
Če pomislite so od kolesarjev največ na kolesih in se vozijo zagotovo po nevarnih odsekih cest.
Pošta. Varstvo pri delu pa to vam je tuje? Na vsakem gradbišču so obvezne čelade zakaj poštarjem ne plačate tistih 50€ za kolesarsko čelado?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:

Zadnjič je iz DHLa majster pod pajsko pritrogal server na paleti (IBM X3650 serijo) v drugo nadstropje kot da ma 5 kil...
grin1.gif

Pri DHLju so vajeni vsega hudega... s firme smo enkrat naročili za prevzem "paket" mejne vrednosti (mislim da je bilo nekje 200cmX100cmx20cm, ~80kg) pa so kurirju pozabli javit kaj gre pobirat
grin1.gif
)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.321
6.530
113
ksz...

A gospodinjski aparati, ki jih naročiš na mimovrste in jih dostavi pošta slovenije, res pridejo do vrat stanovanja, tudi če je to kak zgornji štuk (dvigalo je). Si je možno izbrati sobotno dostavo v MB?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.183
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Drži! Ravno nekaj dni nazaj je sodelavec dostavil velik hladilnik v 5. nadstropje bloka. In ta blok nima lifta.....
Mislim, da se sobotne dostave ne da izbrati, nisem pa siguren. Izbereš pa lahko dostavo do 10h ure ali po 16h.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Se strinjam, z lokalnimi postarji imam tudi sam bolj ali manj dobre izkusnje. Sem mu pa ze povedal da trobljenja avta ne slisim v hišo. Ima dva zvonca. Enega na vhodu v dvorišče (ni vec vrat) drugega na vhodnih vratih hiše in naj prosim pozvoni. Je pa res da mora za zvonjenje iz avta stopiti. Nabiralnik nafila tako da samo okno spusti v avtu.
Tudi pakete ki ne grejo v nabiralnik lahko pusca na okenski polici.