Pošta slovenije

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Moti me edino to, da dostikrat niti ne pozvonijo, ko pridejo. Pa je dostikrat kdo doma. Oni kar vržejo listek u kaslc in potem moram čakat do 15h, da lahko grem paket iskat osebno na pošto

To delajo pa tudi pri nas. Očitno so poštudirali, da se da prej končati s šihtom na ta način.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če misli dostavljati dopoldne ko ni nobenega doma, naj raje ostane na lagerju in tam pošiljke lepo s krpo neguje.
Ne pa da troši bencin in onesnažuje okolje.

Naj dostavi zjutraj od 5. ure naprej, ni problem.


Sicer pa poglej kakšen zmazek je pustil poštar, ko me ni bilo. Le na katero številko naj pokličem?

Sicer pa vem zakaj je Kameleon opravljal to delo
evil.gif


Pa tudi drugače sem ti že povedal, kaj vse so odkrili, ko so tile avtomati razvažali...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa par let nazaj se spomnim, je mati nabavila zamrzovalnik in je čakal listek...
Me je prosila, da grem z njo na pošto, da ga dvigneva pa ženski nič jasno... da to itak ne more dat preko linice.

Potem je na veselo okoli klicala, kje se je zgubila pošiljka in je dobla šoferja, ki ga je odložil v neko skladišče. No naslednji dan je moral "kameleon" pripeljati na hof ob točno določeni uri.

Meni osebno ni problem, ker imam pošto ultra blizu. A najhujši so monopolisti PS.

Vsi ostali ki so dostavljali (naročanje prek neta) so me poklicali, če me ni bilo doma ipd..

Je pač človek normalen in vpraša kdaj boš doma, če že ne moreš določiti ure dostave.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.946
5.475
113
Dostx se da dobit paket tud že pred 15h......ne rabš čakat....sej poštarji delajo do 13h.....cca 13.30h maž že paket na pošti
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.946
5.475
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Sicer pa vem zakaj je Kameleon opravljal to delo
evil.gif


Pa tudi drugače sem ti že povedal, kaj vse so odkrili, ko so tile avtomati razvažali...

Delo kot delo.......dokler ti razni creepi al pa kake ebene tajnice k niso sposobne pošte prpravt do določene ure ne spijejo živcev....

Nevem kake avtomate mate na toti Štajerski...pr ns smo mel sam kavne pa za snedviče
tongue-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Delal si na pošti pa ne veš, da je sedež in vse kar "dogaja" v Mb
smile-1.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
Če je poštar stalen.......ve da se obiraš ....in če je paket za plačat....sam listek napiše...

Poštar je stalen in ve, da vse prek web štacun plačam vnaprej =)

Prejšnji teden ista pašta. Naročil par paketov, vse plačano vnaprej. Tamala bla doma, bi lahko prevzela, ampak ne... poštar dal listek in gasa dalje.

Pridem ob 15h na pošto in sem čakal v vrsti malo več kot pol ure, ker je par upokojencev plačevalo položnice, ena teta je igrala loto, superloto in 3x3, druga teta je drsala srečke, tretja teta pa je rabila 3x slišat navodila, kako mora izpolnit listek za priporočeno pošiljko. Pa še pozabla je dat z odkupnino, tko da je blo treba jovo na novo pisat listek. Ah, da....
smile-1.gif


Pa kaj bi se sekiral, saj smo na vasi, tle življenje teče bolj počasi, kot u metropoli (prestolnici, glavnem mestu, urbanem svetu, whatever you call it)
aplauz.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zdaj mamo novega poštarja, moram ga nauliti še da za sabo zapre vrata od hofa. Odpreti jih zna...
Očitno ima doma zaveso.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Citat:
Če je poštar stalen.......ve da se obiraš ....in če je paket za plačat....sam listek napiše...

Poštar je stalen in ve, da vse prek web štacun plačam vnaprej =)

Prejšnji teden ista pašta. Naročil par paketov, vse plačano vnaprej. Tamala bla doma, bi lahko prevzela, ampak ne... poštar dal listek in gasa dalje.

Pridem ob 15h na pošto in sem čakal v vrsti malo več kot pol ure, ker je par upokojencev plačevalo položnice, ena teta je igrala loto, superloto in 3x3, druga teta je drsala srečke, tretja teta pa je rabila 3x slišat navodila, kako mora izpolnit listek za priporočeno pošiljko. Pa še pozabla je dat z odkupnino, tko da je blo treba jovo na novo pisat listek. Ah, da....
smile-1.gif


Pa kaj bi se sekiral, saj smo na vasi, tle življenje teče bolj počasi, kot u metropoli (prestolnici, glavnem mestu, urbanem svetu, whatever you call it)
aplauz.gif
Kok pa je stara "tamala", da bi lahko prevzela?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.946
5.475
113
Ma že razlog da se je izogiba
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik creep pravi:
"Tamala" ma 19 let, tko da verjetno bi že znala prevzet paket...
hysterical-1.gif
Pa je sigurno bila doma?
Prejšnji teden sem imel pritožbo, stranka je klicala, da nisem zvonil! Seveda sem zvonil, saj sem imel za tisto hišo ta dan dve priporočeni, eno sem oddal, za drugo pa je ženska rekla, da ni doma in da naj pustim listek!
bonk.gif
Sem šel tja še enkrat, pozvonil, pojasnil, zakaj sem prišel, pa mi pravi, smo že rešili, niste vi kriv! Ampak sem ji lepo rekel, da če ima čas klicarit na pošto za brez veze, naj pokliče še enkrat in pove, da je šlo za napako, saj si hitro za brezveze usran!!!
Pa ne moreš verjet, kaj si vse ljudje izmišljajo, ko klicarijo na pošto... Ko pa prideš drug dan in jim točno razložiš, kdaj si zvonil, kje si pustil listek itd., pa ugotovijo, da so sesali, bili v trgovini , pri sosedi, na vrtu, da jim zvonec ne dela.... V glavnem, v desetih letih niti ene upravičene reklamacije!
cheer.gif

P.S.: Seveda pa so tudi izjeme...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Jaz pa mam lepo zmenjeno s poštarjem, če je velik paket da mi ga pusti na pošti da ga ne nosi naokrog pa da mi pusti sporočilo, če pa je bolj mali paket da gre v kaslc pa ga ma s sabo...in to funkcionira že par let tak...pa sem doma iz mesta, vsi poštarji definitvno niso debili...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Po kaki logiki ima pošta provizijo 1,67 EUR pri plačevanju storitev s kartico?
 

alanis

Pripravnik
5. okt 2010
34
0
6
Obujam staro temo, da ne bom se miljonte posta-related teme odpirala...
A se kdo meni, da ima posta grozno spletno stran? Nic se ne znajdem, nobenih informacij ne najdem (al so pa tko spretno skrite, ker tok dumb pa ze nisem:) - vse cene znamk so napisane tako kot da jih kupujejo samo filatelisti in nihce drug... Mam filing da morm prov un program za fotoknjige snet dol, ce hocem zvedt kok to kosta.. Obupno nepregledno je. Pa se nekateri podatki o odpiralnih casih - ki so pod aktualno - niso niti priblizno azurni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Probaj še registrirati varen poštni predal...

Jaz ne vem zakaj pri nas tako kompliciramo pri vseh teh zadevah. Nebroj klikov, nepreglednih, sitnih navodil, ki opisujejo vse, razen tistega kar resnično rabiš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
en dogodek s pošto: v trzinu vržem v nabiralnik neko pošto za naslov v trzinu (dejansko oddaljen cca 300m vendar se mi ni dalo iskat nslova). ker je bila pretežka za nekaj gramov glede na znamko, (nekaj papirjev za sazas) so mi jo vrnili 10 km daleč stran na pošiljateljev naslov "brezplačno".
Kaj so s tem dosegli (razen da so pošto nesli namesto 300m daleč 10 km)? Aja itak je najbrž šla v lj in potem nazaj.
No potem sem pač moral še eno znamko napopat pa še enkrat poslat.
Sicer pa s samimi poštarji nimam težav, razen takrat ko sem bil v bolnici in nikakor nisem mogle prevzeti obvestila ZZZS o bolniški. Svojci je niso "mogli", niti na pošti ni šlo, pooblastilo bi moralo biti overjeno, jaz pa več mesecev na postelji v bolnici.....
Kako s(m)o potem zmutili ne vem natančno ker je tega že 9 let. (če niso celo kaj preko sosede ki dela na pošti ukrepal, oziroma mislim da so nosili neka potrdila iz bolnice na pošto)
 

alanis

Pripravnik
5. okt 2010
34
0
6
Tocno to! Milijon enih klikov, pa se potem koncas u slepi ulici. Pa sej stekam, ce ma kasna firma crappy page - ampak ne ena taka velka firma kot Posta.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
en dogodek s pošto: v trzinu vržem v nabiralnik neko pošto za naslov v trzinu (dejansko oddaljen cca 300m vendar se mi ni dalo iskat nslova). ker je bila pretežka za nekaj gramov glede na znamko, (nekaj papirjev za sazas) so mi jo vrnili 10 km daleč stran na pošiljateljev naslov "brezplačno".
Kaj so s tem dosegli (razen da so pošto nesli namesto 300m daleč 10 km)? Aja itak je najbrž šla v lj in potem nazaj.
No potem sem pač moral še eno znamko napopat pa še enkrat poslat.
Sicer pa s samimi poštarji nimam težav, razen takrat ko sem bil v bolnici in nikakor nisem mogle prevzeti obvestila ZZZS o bolniški. Svojci je niso "mogli", niti na pošti ni šlo, pooblastilo bi moralo biti overjeno, jaz pa več mesecev na postelji v bolnici.....
Kako s(m)o potem zmutili ne vem natančno ker je tega že 9 let. (če niso celo kaj preko sosede ki dela na pošti ukrepal, oziroma mislim da so nosili neka potrdila iz bolnice na pošto)
Hanzi, žal, pravila so pravila! In če v trgovini daš za kilo kruha 2€, boš tudi na poštno pošiljko dal toliko, kolikor pač pripada! Pošiljko je pošta sicer sigurno poskušala vročiti naslovniku, ki pa ni hotel plačati kazni za premalo nalepljeno poštnino, zato se je pošiljka pač vrnila na naslov, ki je bil napisan zadaj! Enostavno!
Kar pa se tiče vročanja ZUP, ZPP, ZKP ipd. pisem, ne piše pošta zakona o vročanju! Za vsako pismo so navodila o vročanju, se pravi, komu lahko pismo vročiš. Je pa zadnje čase nastala sprememba, tako da veliko večino pisem lahko prevzame vsak, ki živi v skupnem gospodinjstvu in je star več kot 15 let! Konkretno pisma ZUP iz ZSSS imajo na notranji strani že napisano pooblastilo, ki ga pismonoša izoplni, ti moraš samo pokazati osebni dokument in se podpisati! V tvojem primeru pa tudi potrdila iz bolnice ne bi smela po pravilih pomagati, žal... Služba je služba, plača je plača...
Sicer pa so bila pred kratkim spet sprejeta neka nova pravila o vročanju, ki pa so kozlat, raje ne pišem! Spet pa bodo poštni uslužbenci n.ajebali...