Pošta iz EU

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Vse dispute odprite ker mislim da Kitajci ponarejajo Tracking podatke.

Pri enem nakupu so me nategnili
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Bom, imam še 10 dni.
Do sedaj sicer še nisem imel slabe izkušnje, razen nekajkrat so mi dan po nakupu javili, da nimajo več zaloge in vrnili denar.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
V četrtek sem prejel paket, ki je v Slovenijo glede na tracking prispel že konec marca. Naročeno je bilo sredi februarja. Kaj imajo pri nas karanteno za vse pakete iz Kitajske?
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
431
32
28
Vse dispute odprite ker mislim da Kitajci ponarejajo Tracking podatke.

Pri enem nakupu so me nategnili
ma ne vem, če je problem samo s kitajci....oziroma pri njih....

če pogledamo samo moja naročila bi rekel, da je problem drugje.....

pošto čakam iz :
-španije 15 dni
-kitajske od mesec do 55 dni
-saudijske arabije 58 dni
-nemčije 11 dni
-singapur 45 dni
-izrael 24 dni

Po večini imajo tracking.....in kot je že nekdo napisal.....pošta je "kr nekje"....pač na poti....ene par jih je pa že kao prispelo v mojo državo.....več kot dva tedna ni niti glasu kje je naprej....
 
Nazadnje urejeno:

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Tole s 'čakanjem' kitajske pošiljke v SLO se dogaja tudi meni, po trackingu naj bi bila pri nas že 3 tedne in pol, pa še nisem dobil nič. Dispute sem odprl včeraj, par ur pred iztekom.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
431
32
28
Tole s 'čakanjem' kitajske pošiljke v SLO se dogaja tudi meni, po trackingu naj bi bila pri nas že 3 tedne in pol, pa še nisem dobil nič. Dispute sem odprl včeraj, par ur pred iztekom.
zadnji, pa bom kar tu odgovoril....

sem vprašal Saudijca, kje je pošiljka in mi je odgovoril:
"Your item was shipped in 5 march and has departed to France in 23 march but there will be delay world wide due to the Corona virus and flight restrictions and lockdowns "

moj paket je skoraj mesec in pol v franciji:mad::eek::gorjaca: oziroma na relacji francija slo.....:nigladek:

zgleda, da je EU pošta v qrcu....zdej a je to naša al druga EU še ne vemo :(
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
ponavadi vedno ko vprašam, kaj se jezgodilo, naslednji dan dobim. tako da včasih se prav neumnega počutim, češ kaj gnjavim :D
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Tole s 'čakanjem' kitajske pošiljke v SLO se dogaja tudi meni, po trackingu naj bi bila pri nas že 3 tedne in pol, pa še nisem dobil nič. Dispute sem odprl včeraj, par ur pred iztekom.

Jaz sem dobil obvestilo od AliExpresa da je paket prisel v SLO že 13.4 in potem še dvakrat enako sporočilo .... ko pa tracking od pošte pogledaš, je bil zadnji podatek da je šel na po 26.3. in potem nobenega podatka več... Naročilo je bilo oddano 10.3....

Sedaj bo dva meseca in bi verjetno počasi moral dobiti...
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Po mojih izkušnjah, so ti trackingi in obvestila od AE povečini precej generični, da ne rečem fake. No, saj situacija z zastojem pošte je razumljiva, bolj je problem ker se AE (Ebay je nekoliko boljši kar se tega tiče) ni nič prilagodil z avtomatskim podaljšanjem rokov.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Po mojih izkušnjah, so ti trackingi in obvestila od AE povečini precej generični, da ne rečem fake. No, saj situacija z zastojem pošte je razumljiva, bolj je problem ker se AE (Ebay je nekoliko boljši kar se tega tiče) ni nič prilagodil z avtomatskim podaljšanjem rokov.
Bluziš ... povprečno mesečno naročim sigurno 3 drobnarije preko aliexpress in se še ni zgodilo, da bi tracking bil lažen.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
včasih je bilo tega več, sedaj je kar točno.
so se skozi leta konkretno izboljšali

mislm pa da je problem pri naši pošti če mamo vsi iz raznoraznih dežel pa bolj malo skozi pride.
anglija je bilo cca 10dni, nemčija po skoraj 10dni še ni, kitajska pa traja sedaj že od začetka marca. 2 trackinga pa kažeta da je paket že v SLO že več kot 1 teden
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
No, jaz sem danes dobil dva paketa, ki sta bila po trackingu še na Kitajskem. :)
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Tudi pri meni je tako. Če ima kdo drugačne izkušnje, toliko bolje. Pri meni navadno tracking ne štima, kaže in transit cel čas, tudi ko je roba že lep čas pri meni.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Bluziš ... povprečno mesečno naročim sigurno 3 drobnarije preko aliexpress in se še ni zgodilo, da bi tracking bil lažen.

Ne bluzi... Naročam precej več od 3 drobnarije na mesec (dežurni za vso žlahto). Dobiš številko sledenja in če imaš srečo tudi paket. Vsaj trikrat letos se mi je zgodilo, da številka sledenja ni bila moja številka. Kako sem ugotovil: Na sledenju je pisalo, da je moj paket dostavljen (track17 in pošta Slo.) Grem prvič z izpisom na lokalno pošto, kjer mi pojasnijo, da je paket s to številko bil dostavljen nekje v Ljubljani, Ni pa to moj paket, ni naslovljen na moje ime niti na moj naslov. Povedo mi tudi, da imajo veliko takih primerov, ne da je kitajec navedel neveljavno številko paketa, ampak dejansko številko drugega paketa. Zakaj se to zgodi, nesreča ali namenoma ne vem, ampak dogaja se. Enkrat sem dal dispute pa je paket prišel ravno naslednji dan in sem prekinil, za dvakrat sem pa po posredovanju alija dobil refund.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Mi povprečno naročamo zelo veliko raznih stvari. V zadnjih pol leta so kar v redu s trackingom, vsaj za tiste stvari, kjer piše, da tracking obstaja. Če nič drugega dobiš obvestilo, ko prispe v državo in ko ti vročijo. Trenutno čakamo na dostavo 50 itemov. Za 20 od teh mi že dva tedna piše, da so v Sloveniji, pa nič. Dva paketa čakam iz Hrvaške, bila sta poslana na napačen naslov drug za drugim, v intervalu enega tedna - prvi je prispel v Slovenijo, odromal nazaj na Hrvaško zaradi napačnega naslova in prispel že s Hrvaške nazaj na pravilen naslov, drugega pa še vedno nikjer. Skratka, imam občutek, da se je nekaj zataknilo tle pri nas od Velike noči naprej.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Bluziš ... povprečno mesečno naročim sigurno 3 drobnarije preko aliexpress in se še ni zgodilo, da bi tracking bil lažen.
En moj paket naj bi bil poslan 13.3. in naj bi po trckingu prevoznika še isti dan zapustil državo. :valjamse: Potem o njem ni bilo več sledu. Prevoznik naj bi bil neki Cainiao Super Economy Global in podatki o sledenju naj bi bili tudi na 17Track. Ta pa o tem prevozniku ne ve nič. Kaj naj bi mislil drugega, kot da je vse skupaj fejk. Čakam do 9.5., da bom sprožil disput.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Po kolikem času pa se sproži dispute... Mislim a je kaka vnaprej določena perioda, v kolikem času bi moralo priti.
 

Nekdoiznekje

Pripravnik
13. avg 2019
108
18
18
Osebno sam dispute naredim dan ali dva preden bi paket moral prispeti do mene. V pogojih Aliexpressa je tako napisano, da ti povrnejo celotno kupnino, če do tega datuma ni paket pri tebi, tudi če naknadno pride.