Poškodovana počitniška prikolica

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Lani sem prvič zavaroval poč. prikolico, kasko, 1% franšiza. Letos spomladi sem jo ob ozkem prehodu sam poškodoval, globok ris po celotni stranici prikolice. Odpeljal sem jo k serviserju in tam izpolnil zahtevek za zavarovalnico. Prikolico sem pustil tam in naslednji dan si jo je ogledal cenilec zavarovalnice (jaz nisem bil zraven). Po nasvetu serviserja se bo menjala cela stranica prikolice, kar bo zavarovalnico stalo cca. 9000 EUR (material, prevoz od dobavitelja, delo, .....) Potem sem prikolico (nepopravljeno ) odpeljal in jo uporabljal čez poletje, saj je popolnoma funkcionalna, poškodba je le estetska in zelo opazna. S serviserjem sva se dogovorila, da mu jo v popravilo pripeljem v jeseni, ko je ne bom več rabil. Popravilo bo cca. 14 dni.

Jaz imam v avgustu podaljšanje prometne in novo zavarovanje za prikolico.

1. Ali se bo že letos pri ceni premije poznalo, da sem imel škodni dogodek? Čeprav zavarovalnica še nič ni plačala, saj bo enkrat v jeseni. Ali referent vidi (in upošteva) vse prijavljene škode, tudi tiste, ki še niso bile poplačane s strani zavarovalnice?
2. Če bi jaz letos šel k drugi zavarovalnici ali bi nova zavarovalnica vedela za prijavljeno škodo? Ali si zavarovalnice izmenjujejo prijave škod po policah?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kako prikolico pa imaš, da pride popravilo stranice 9000 eur?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
1. Ali se bo že letos pri ceni premije poznalo, da sem imel škodni dogodek? Čeprav zavarovalnica še nič ni plačala, saj bo enkrat v jeseni. Ali referent vidi (in upošteva) vse prijavljene škode, tudi tiste, ki še niso bile poplačane s strani zavarovalnice?
2. Če bi jaz letos šel k drugi zavarovalnici ali bi nova zavarovalnica vedela za prijavljeno škodo? Ali si zavarovalnice izmenjujejo prijave škod po policah?
1. Važen je datum škodnega dogodka, ne pa datum popravila. Se bo poznalo, razen če si imel odkup prve škode ali pa premijski razred 01.
2. Podatki o škodnih dogodkih si zavarovalnice izmenjujejo.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Pri kasku so meni poslikali prikolico, tudi, ko sem samo menjal zavarovalnico.

Tudi agent bo verjetno naredil kakšno pribeležko.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.792
4.303
113
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
Lani sem prvič zavaroval poč. prikolico, kasko, 1% franšiza. Letos spomladi sem jo ob ozkem prehodu sam poškodoval, globok ris po celotni stranici prikolice. Odpeljal sem jo k serviserju in tam izpolnil zahtevek za zavarovalnico. Prikolico sem pustil tam in naslednji dan si jo je ogledal cenilec zavarovalnice (jaz nisem bil zraven). Po nasvetu serviserja se bo menjala cela stranica prikolice, kar bo zavarovalnico stalo cca. 9000 EUR (material, prevoz od dobavitelja, delo, .....) Potem sem prikolico (nepopravljeno ) odpeljal in jo uporabljal čez poletje, saj je popolnoma funkcionalna, poškodba je le estetska in zelo opazna. S serviserjem sva se dogovorila, da mu jo v popravilo pripeljem v jeseni, ko je ne bom več rabil. Popravilo bo cca. 14 dni.

Jaz imam v avgustu podaljšanje prometne in novo zavarovanje za prikolico.

1. Ali se bo že letos pri ceni premije poznalo, da sem imel škodni dogodek? Čeprav zavarovalnica še nič ni plačala, saj bo enkrat v jeseni. Ali referent vidi (in upošteva) vse prijavljene škode, tudi tiste, ki še niso bile poplačane s strani zavarovalnice?
2. Če bi jaz letos šel k drugi zavarovalnici ali bi nova zavarovalnica vedela za prijavljeno škodo? Ali si zavarovalnice izmenjujejo prijave škod po policah?

Lucky you, čisti jackpot za tebe
cheer.gif


1. seveda se bo, s tem izgubiš 3 premijske razrede, plačal boš en 1% soudeležbe in padel v 17 premijski razred - 135% premije,
ker si v malusu, ti ne pripada komercialni popust, tako da bo premija krepko višja, vendar še vedno majhna v primerjavi s škodo
katero si povzročil in ti jo bo zavarovalnica izplačala...

2. odvisno pri kateri zavarovalnici imaš sedaj narejeno oz. bolj pomembno je kam bi šel na novo delati kasko zavarovanje...
Nekatere zavarovalnice imajo že povezavo z emrvl bazo in v primeru, da je novo kasko zavarovanje PR14, po bazi preverjajo
ali je to vozilo že bilo zavarovano na to osebo... in če to dvoje povežejo, preverijo na prejšnji zavarovalnici in ti potem naknadno
naredijo poračun bonusa in odštejejo popuste, tako da boš imel več sitnosti, ujamejo te pa hitro
smile-1.gif


Agent mora pred sklepanjem preveriti ali je vozilo nepoškodovano in morebitne poškodbe vpisati pod opombe/slikati... in navesti
če je ta oseba imela isto vozilo že prej zavarovano, kje bilo zavarovano in ali je imel škode, stranka pa mora to podpisati.
Če se pa spremeni lastništvo, pa gre bonus spet od začetka...

Problem, bi lahko bil, da pa ne ugotovijo tega, ti imaš na sebe na novo zavarovano kasko, pride do škode, pa se zavarovalnica spravi
preverjati preteklost, najde da si imel pri prejšnji zav. škodo, da imaš po obstoječi polici napačen premijski razred, ugotovi se da si
zamolčal ta dejstva, kar pa je za posledico lahko najmanj, toliko % nižje izplačilo škode, kolikor % si manj plačal zavarovanje, lahko
bi ti še odbili popuste in upoštevali še te procente in bi namesto 10.000€ dobil izplačanega samo 5.000€, ker si hotel prišparati 250€.
Lahko pa celo zavrnejo izplačilo odškodnine, odvisno od splošnih pogojev...

Treba razmisliti, ali se splača mutit, oz. včasih je treba me tud fer odnos
shocked-1.gif


l.p.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Reči, naj ti izplačajo škodo na Trr (mislim, da izplačajo malo manj), prodaj to prikolico in potem kupi novo, še nerazbito, morda večjo, če misliš, da si pri tej kaj kiksnil z nakupom
zmaga.gif
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
šel na drugo, tako mi je predlagal svetovalec, ki mi je pripravil izračun ponudbe za 3 zavarovalnice ; vzel najcenejšo
 

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16
Nadebudnež, nisi nič napisal kakšno prikolico imaš.
Recimo ena povprečna 5 m Adria je nova 14k€.

Jaz imam eno 5 let staro in je nimam v pšavšalu, ampak jo vozim okrog.
Do sedaj sem imel samo AO, vendar zaradi kar nekaj km, ki jih naredim razmišljam o kasku, ker se zna hitro zgodit, da jo kam nasloniš. Sicer na cesti ni panike, vendar so v kampih običajno najlepša mesta v prvi vrsti malo težje dostopna in je treba pilotirat med drevesi.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Sem zadnjič z nekom govoril, ki so mu ravno tako menjali bok na prikolici. Adria 542, bila je zadeta zadaj in poškodba po celem boku zaradi umikanja. Cena je bila okoli 5.000 eur.