poškodba platišča in gume

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
pri eni firmi na parkirišču sem si poškodoval platišče in gumo. sem šel k odgovorni osebi in je rekel da je to zavarovano in sva naredila zapisnik ter poslikala. in mi je rekel naj samo grem na zavarovalnico. platišče imam 17", rezerva pa je neka mala...
moram z avtom iti na zavarovalnico ali samo platišče peljem...?
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Prvo me zanima off topic malo, kako lahko nekdo krije tvojo malomarnost?

Hvala za odgovor
 

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Enako, kot ti kasko krije svojo nerodnost.

Človek gre po dvorišču firme, na glavo mu pade opeka iz strehe in zavarovalnica izplača svojcem odškodnino
grin1.gif


Greš skozi ograjo, ti crkne avto, senzor na ograji zataji in ti butne v vrata.

Tudi DARS bi naj imel tole zavarovano, naš agent v službi je pravil, da pozimi imajo mnogo teh zahtevkov od cest....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Če obstaja odgovornost podjetja za nastalo škodo in če ne gre za hudo malomarnost. Torej, podjetje mora biti posredno lai neposredno krivo, da si je on poškodval platišče. Lahko bi kaj več napisal, kaj se je sploh zgodilo ...
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
nisem napisal da sem si poškodoval gumo in platišče na polomljeni rešetki na jašku.
saj na podjetju so takoj napisali zapisnik o poškodbi in zadevo tudi sanirali.
 

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
In kako si rešil? To si dobil novo gumo in platišče ali kako?
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
In kako si rešil? To si dobil novo gumo in platišče ali kako?

ne vem še. jutri grem z platiščem in gumo na zavarovalnico.
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
urejeno.
dve novi pnevmatiki + popravilo platišča imam odobreno. sem že dal popravit in potem nesem rač.un na zavarovalnico in mi nakažejo denar
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Jaz sem imel podobno zgodbo - ko sem se umikal tovornemu vozilu, sem s platiščem zadel ob robnik.
Pri Adriaticu niso kaj dosti komplicirali - krili so mi novo aluminjasto platišče in gumo, ker je bila poškodovana po robu (strošek je bil okoli 470€), jaz sem pa plačal 1% vrednosti novega vozila.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Stupo pravi:
Jaz sem imel podobno zgodbo - ko sem se umikal tovornemu vozilu, sem s platiščem zadel ob robnik.
Pri Adriaticu niso kaj dosti komplicirali - krili so mi novo aluminjasto platišče in gumo, ker je bila poškodovana po robu (strošek je bil okoli 470€), jaz sem pa plačal 1% vrednosti novega vozila.

hysterical-1.gif


Sej niso imeli kaj komplicirati,če si pa koristil svoj kasko,kot je že napisal moj predhodnik.
 

Grady

Zelenc'
11. sep 2011
3
0
1
Pozdravljeni,

pred kratkim sem imel bližnje srečanje s tovornjakom, ki je pripeljal na mojo stran vozišča, in sva trčila jaz z ogledalom on pa s priklopnikom, na kar sem ob poskusu dodatnega izmikanja še s kolesom zadel v robnik in si ob tem poškodaval pnevmatiko in platišče.

Danes imam namen iti k cenilcu, pa me zanimakaj lahko pričakujem, glede na to, da tovornjakar iz kateregakoli razloga ni ustavil vozila.

Ima že kdo kako izkušnjo s takim primerom? Ali krije zavarovalnica škodo iz moje kasko police, oz. ali moram plaćati odbitno franšizo?

Vsaka pomoč je dobrodošla.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Tako je, koristiš lahko iz splošnega kaska in plačaš na polici dogovorjeno franšizo. Škodni dogodek ima tudi vpliv na premijski razred pri kasku.
Pa pri gumi ti bodo odbili obrabljenost.

Preveri, če se ti bolj splača koristiti delni kasko za ogledala (če drugo res ni poškodovano), kjer verjetno nimaš franšize. Platišče pa gumo pa na svoj strošek popraviš/zamenjaš. Da se ne bo potem zgodilo, da za gumo ne boš itak skoraj nič dobil, platišče pa je cenejše od odbitne franšize.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Grady in krko

Grady

Zelenc'
11. sep 2011
3
0
1
Tako je, koristiš lahko iz splošnega kaska in plačaš na polici dogovorjeno franšizo. Škodni dogodek ima tudi vpliv na premijski razred pri kasku.
Pa pri gumi ti bodo odbili obrabljenost.

Preveri, če se ti bolj splača koristiti delni kasko za ogledala (če drugo res ni poškodovano), kjer verjetno nimaš franšize. Platišče pa gumo pa na svoj strošek popraviš/zamenjaš. Da se ne bo potem zgodilo, da za gumo ne boš itak skoraj nič dobil, platišče pa je cenejše od odbitne franšize.

Pbutec, hvala za odgovor, glede na prebrano sem se bal tega, ampak sem upal, da je mogoce vse skupaj drugace.

Ja ogledalo bom crpal iz delnega kaska, gumo in platisce (stari sta 2 meseca) bom pa na svoje stroske popravil.

Hvala vseeno.

Lp,