Poškodba parkirišče

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Čez vikend me je en zbil na parkirišču: poškodb za 500 eur po tamalem: zvit bok, zadek, počena luč, obdrsan odbijač.
Zraven mene ponavadi parkira en dostavni kombi, poškodbe na mojem avtu so visoko in precej hude, predvidevam, da me je on. Drugih, ki bi lahko to naredili, na tem parkirišču ni.

Kako ga najdit? tip ne parkira več na parkirišču (se ni za čudit
uf-1.gif
). Pregledala že okoliška, ampak je verjetno dal svojo kiblo popravit oz. jo odpeljal drugam parkirat. A se ga da kako drugače najdit, preko zavarovalnice in prijavljenih poškodb? Kako?

Nimam kaska, tako da bo šla škoda iz mojega žepa. Imam namen prijavit na policijo in vprašat za zapisnik - se splača ali zgubljam čas? Jaz še vedno upam, da ga bomo našli.
sprasujem se.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Po moje zgubljaš čas; za policijo je to le manjša materialna škoda brez poškodovanih. Lahko greš sicer prijaviti na PP, ampaqk da bodo pa sedaj intenzivno iskali krivca pa ni za mislit... Ponavadi imaš za take primere zavarovano vozilo z delnim kaskom...
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
No to je res. Nimam kaska ker znam vozit in parkirat in si ne bi mislila, da ti lahko en butl povzroči na parkingu toliko škode.
frown-1.gif


To za policijo tudi vem, žal. Razmišljam bolj v smeri, zdaj prijavim, mogoče enkrat kasneje pride na dan kdo je to naredil in lahko dam kakšno informacijo naprej. Če pa dam popravit, brez prijave, pa se kasneje kaj razkrije nimam pa nobene podlage.
Sicer pa, če niso sposobni razkrivat kriminala naj vsaj kaj naredijo za svojo plačo
evil.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Veš, delni kasko je namenjen za take primere, ko brezobrazni brezmoralni retardiranci (katerih predstavniki so vsepovsod, tudi tukaj) naredijo škodo in junaško pobegnejo, češ mi ni potrebno odgovarjati za svoja dejanja. Če si čisto poštena, te kombinacije ne moreš in ne smeš uveljavljati, če sama povzročiš škodo na svojem vozilu...
Škoda da imaš škodo na vozilu; če bi imela kaj več podatkov (tip kombija, mogoče del registrske številke, barva) bi tudi na PP hitreje našli povzročitelja. Potem bi lahko zahtevala povračilo iz njegove police pa še plavčki bi mu nabili kazen za pobeg z mesta nesreče...
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Ja, beseda brezmoralni retardiranci je kar primerna za take ljudi. Že če bi priznal in plačal pol škode mu večino odpustim.

Bom vseeno prijavila zadevo policiji.
Jaz trenutno malo apeliram na svoje sosede, mogoče je pa le kdo kaj videl. Sicer je pa to tudi opozorilo vsem, da se ljudje enostavno premalo zanimamo za svojo okolico. Mogoče bo to komu dalo mislit, da se to lahko vsakemu zgodi in ni rečeno, da ne bo on naslednjič taka žrtev.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa ti ne bo, ker "man got no balls". Misli kako je frajer ker jo je podurhal... Sicer bi se na osnovi ostankov barve dalo določiti tip kombija, če bi pa slučajno še vedela vsaj del registracije pa je pečen. Potem je pa čisto vseeno kdo je vozil, refundirala bi se iz police vozila. Bi že lastnik potem poskrbel, da bi ta junak (v kolikor je samo najeti voznik) dobil svoje. Kapslni in zavarovalnice pa obožujejo uspešno rešene pobege iz mesta nesreče: prvi da se hvalijo, drugi, da se refundirajo...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
KSZ... mam jz še eno vprašanje...

na avtocesti mi je priletel kamenček na streho in mi kr lep delček laka odletel, se da kej zrihtat iz kaska?