Poševnina gips kako se meri

zidarskiamater

Pripravnik
9. feb 2018
94
4
8
Zdravo, zanima me nekaj glede Knauf podkonstrukcije na poševnini. Kako se meri razdalja od špirovca do alu profila za podkonstrukcijo? Pod špirovci bi rad imel 10cm volne. Če bi bli vsi špirovci isti bi izmeril 10cm in to je to. Pri meni je pa tesano ostrešje in vsak špirovec je drugačen. Tudi 3cm razlik je na enih mestih. Razdalja od špirovca do profila. Kako jo izmerit in narisat po celem podstrešju na isti nivo, da bodo vsa vešala v vago? Če bi meril samo navzdol od spi Upam, da me razumete. Hvala
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Danes to merijo z laserji, čeprav je meni špaga še vedno najboljša rešitev.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Skrajni obešali na laser, vmes pa na alu lato. Ne vem pa, kaj bi ti risal po ostrešju?
Pa glavno, da za vsako knauf vprašanje novo temo odpreš. :bonk:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Kot vem se profili zaradi lastne teže ne upogibajo ravno veliko.
Zato na levo in desno steno nasravfas profil 10cm nižje od najnižjega spirovca, potem pa v njega zataknes in na razdaljo prisravfas profile ki potekajo pravokotno na spirovce.
Potem jih pa se na spirovcih prisravfas z obešali.
Fajn je da prvih dveh profilov na steno ne prisravfas v "skarjice“.
 

zidarskiamater

Pripravnik
9. feb 2018
94
4
8
Vsako knauf vprašanje tudi zahteva svojo temo zato, da google najde. Mene zanima konstrukcija na poševnini. Če bi pisal pod kopalniške knauf plošče, noben za mano ne bi našel odgovorov.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ti v vago spravi samo U profile na steni levo in desno od poševnine, nato pa samo še daješ profile noter in jih poravnaš z 2m magnetno vaservago. Od špirovcev nimaš kaj meriti.
 

zidarskiamater

Pripravnik
9. feb 2018
94
4
8
Ni mi jasno to, da po špagi in laserju obesim vešala. Ko dam gor profile in preverjam z klafterom iz. lajšto pa moram veliko popravljat. Ponekod je tudi 5mm razlik. Ne vem tudi kak naklon morajo imeti sidrna vešala. Pravokotno na tram z kotnikom ne gre izmerit, ker so tesani in ponekod precej okrogli. Nobeno merjenje mi ne deluje, ker je v sobi čisto vsaka stena neravna. Delam pa tako. Spodaj zarišem vaga ris, zgoraj zarišem vaga ris. Od spodnjega vaga risa navznoter v sobo izmerim razdaljo, od razdalje navpično vaser vaga do zgornjega vaga risa in dobim zgornjo točko oz. trikotnik na steno. Ta ni natančna, ker so stene neravne. Popravite me, če delam narobe
 

zidarskiamater

Pripravnik
9. feb 2018
94
4
8
Kako izmerite kateri tram je najnižji, če je poševnina dolga 10m in kako to najnižjo točko prenesete na zid? Lajšta je samo 2m dolga.