izbrisani

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Niso imeli dovoljenja za bivanje!
Ga niso rabili v okviru prejšnje države, ki jim je izdala SFRJ osebno izkaznico. Ampak osebna izkaznica Jugoslavije ne velja v neodvisni državi Sloveniji.

V državi lahko bivaš če si njen državljan ali če pridobiš dovoljenje za bivanje. Ker so bili državljani druge države, ne Slovenije, bi si morali urediti dokumente. Pa si niso...
Ker je bila Slovenija pravna naslednica sfrj, so dokumenti veljali tudi po 21.6 1991. Sem šel pogledat, js sm slovensko osebno dobil 97-ga (ko je pretekla jugoslovanska).
Ne vem, ampak si mislim, da so UE do datuma izbrisa 1992 izdajale "tujcem" slovenske osebne izkaznice, Le kako bi drugače, za zavrnitev so imeli podlago v zakonu šele z dnem izbrisa.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Sklepam da nimaš pojma o čem sploh govoriš. Takrat smo imeli skupno državo, kjer je nekdo imel stalno bivališče, ter začasno bivališče - če ga je rabil. Nobenih dovoljenj itd, saj se je zadeva dogajala v notranjosti skupne države.
Potem smo ustanovili svojo lastno državo, e - tu je pa treba zadeve na novo formulirati. Ni treba biti prav nič posebno pameten, da skleneš, da je edini način vpis v register. Kdor je bil že po defoltu po narodnosti slovenec, mu je bila ta formalnost prihranjena. Kdor pa ni bil, je pa imel pol leta časa za legalizacijo statusa.

End. Kje drugje na zahodu bi ga krepko pošlatali, malce valjali po zaporih in po par mesecih izgnali. Mirna bosna. Pri nas se pa najdete junaki ki kar sanjate o bratstvu in jedinstvu, pa sploh ne veste kaj je to bilo. :nigladek: Vidva z bizijem sta že taka ...
Če smo natančni, nova država je rekla, da vsakdo, ki želi in je imel na presečni datum na ozemlju R Slovenije stalno prebivališče, dobi državljanstvo (no questions asked - nobenega vprašanja o narodnosti, starših,...)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Če bi šlo dejansko za nek etnocid ali pa izbris vseh od dol, ki bi lahko volili levico kot bluzijo nekateri potem bi bili "izbrisani" vsi (ali pa vsaj večina) od dol in ne samo tisti, ki so se malo zakalkulirali. Če bi šlo za nek tak generalen podvig s strani mlade države kako je potem večini uspelo urediti papirje? Probleme so imeli ali pa imajo zgolj tisti, ki so taktizirali in se ušteli pa nekaj malega ljudi, ki so dejansko imeli smolo na tak ali drugačen način ampak to so pa samo izjeme, ki potrjujejo pravilo. Večina "izbrisanih" si enostavno ni želelo urediti papirjev za bivanje v Republiki Sloveniji, ker niso verjeli vanjo in si njenega obstoja tudi niso želeli oz. ga niso dopuščali. J3beš take "brate" pol.
Zakaj je pa potem ustavno sodišče povedalo, da je bil izbris nezakonit, pa Evropsko sodišče tudi?

Ali je nekdo verjel v Slovenijo ali ne, in ali si je obstoja želel ali ne, je pri teh pravnih zadevah popolnoma nepomemben faktor.
Pri taktiziranju se je pa uštela Slovenija, ki mora plačat odškodnine
Vsi pravite, niso uredili papirjev. Katerih pa? Kaj bi moral nekdo urejat, če bi npr želel imet srbsko državljanstvo in obdržat stalno prebivališče v sloveniji?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Administrativna napaka. Pa zanič slovenski pravniki v EU.

Kot sem že napisal, tujec, torej državljan ene od ostalih republik bivše SFRJ, si je moral urediti ali državljanstvo (je Slovenija državljanstva dobesedno podarjala) ali pa dovoljenje za bivanje tujca v Sloveniji, po zakonsko določenem postopku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Ali je nekdo verjel v Slovenijo ali ne, in ali si je obstoja želel ali ne, je pri teh pravnih zadevah popolnoma nepomemben faktor.
Niti približno ne drži, da je šlo za nepomemben faktor. To je bil namreč pri veliki večini izbrisanih vzvod, da niso speljali zadeve v določenem času. Tistim, ki je pa to bilo v interesu pa jim je v 99% uspelo urediti vse potrebno.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Niti približno ne drži, da je šlo za nepomemben faktor. To je bil namreč pri veliki večini izbrisanih vzvod, da niso speljali zadeve v določenem času. Tistim, ki je pa to bilo v interesu pa jim je v 99% uspelo urediti vse potrebno.
Kaj je bil razlog, da niso vzeli državljanstvo ni noben faktor. Al si ga vzel, ali pa nisi in bil izbrisan.
So pa bili med izbrisani tudi ljudje, ki bili rojeni v sloveniji, in se jim še sanjalo ni, da morajo oni kaj urejat.

Ampak državljanstvo in stalno bivališči sta različni kategoriji, ne more bit, če ne vzameš državljanstva ti vzamemo še stalno bivališče, ki ga že imaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.218
9.455
113
kod Džej-Zija
Zakaj je pa potem ustavno sodišče povedalo, da je bil izbris nezakonit, pa Evropsko sodišče tudi?

Ali je nekdo verjel v Slovenijo ali ne, in ali si je obstoja želel ali ne, je pri teh pravnih zadevah popolnoma nepomemben faktor.
Pri taktiziranju se je pa uštela Slovenija, ki mora plačat odškodnine
Vsi pravite, niso uredili papirjev. Katerih pa? Kaj bi moral nekdo urejat, če bi npr želel imet srbsko državljanstvo in obdržat stalno prebivališče v sloveniji?
Ko ne bi bil tako jebeno trd, bi že dojel, zakaj. Je bilo že večkrat zapisano, zdajle bom še 1x in zadnjič: KER MINISTRSTVO ZA NOTRANJE ZADEVE NI IZDALO ODLOČB. IZBRIS NI BIL NEZAKONIT, NEZAKONITA JE BILA IZVEDBA. Faking štekaš zdaj, ali boš še kar nabijal v prazno?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Mirsad glede na napisano si bil ti tudi verjetno eden tistih, ki so 91 govorili da slovenskega državljanstva ne bodo nikoli vzeli. Eni, ki so imel vsaj malo intelekta so se nato zaradi koristolubja premislili drugi so pa pač dobili po pički.
Sedaj pa za naš denar snemajo filme v katerem izbrisani po porodu vzamejo otroka in ji ne omogočijo niti da ga vidi. :bruh: sramota!
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Administrativna napaka. Pa zanič slovenski pravniki v EU.

Kot sem že napisal, tujec, torej državljan ene od ostalih republik bivše SFRJ, si je moral urediti ali državljanstvo (je Slovenija državljanstva dobesedno podarjala) ali pa dovoljenje za bivanje tujca v Sloveniji, po zakonsko določenem postopku.
Administrativna napaka praviš, js bi rekel da so se čisto zavestno hoteli na tiho nezakonito odkrižat del potencilnih levih volilcev. In so se tudi jih za 20 let. In nikogar niso obveščali, da bo ob nesprejetju državljanstva izgubil bivališče, niso izdajali odločb..... Ko se je zadeva zaključila so bili že drugi na vladi, ki so morali reševat zaplet.
Da so se zadeve lotili nezakonito, je pa odločilo ustavno sodišče in pa evropsko.

Recimo si se preselil v nemčijo, dobil tam stalno bivališče, zaposlitev, želiš pa obdržat slovensko državljanstvo. (se misliš nekoč vrniti v slo)
In sta se nemčiji potem združili. nastala je nova država, ali bi moral izgubiti stalno bivališče, službo, pravico do zdr. zavarovanja.... če nisi vzel nemškega državljanstva, ki bi ga lahko? Ista logika.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ko ne bi bil tako jebeno trd, bi že dojel, zakaj. Je bilo že večkrat zapisano, zdajle bom še 1x in zadnjič: KER MINISTRSTVO ZA NOTRANJE ZADEVE NI IZDALO ODLOČB. IZBRIS NI BIL NEZAKONIT, NEZAKONITA JE BILA IZVEDBA. Faking štekaš zdaj, ali boš še kar nabijal v prazno?
Sodišče je razsodilo, da je bil izbris neustaven.

Z drugimi besedami, če so se mislili znebiti teh ljudi, so to izvedli na nezakonit način. (vključno z zakonom.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Mirsad glede na napisano si bil ti tudi verjetno eden tistih, ki so 91 govorili da slovenskega državljanstva ne bodo nikoli vzeli. Eni, ki so imel vsaj malo intelekta so se nato zaradi koristolubja premislili drugi so pa pač dobili po pički.
Sedaj pa za naš denar snemajo filme v katerem izbrisani po porodu vzamejo otroka in ji ne omogočijo niti da ga vidi. :bruh: sramota!
Zaradi šlamparije naše države so si lahko premislili in potem dobili odškodnino še tisti, ki so se že prej izselili iz Slovenije in se niso odjavili, ker država ni preverjala prisotnosti, kdo je takrat sploh še živel v sloveniji. Pa bi z kakšno pošto prav lahko. Ampak potem nebi bilo potiho.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ker je bila Slovenija pravna naslednica sfrj, so dokumenti veljali tudi po 21.6 1991. Sem šel pogledat, js sm slovensko osebno dobil 97-ga (ko je pretekla jugoslovanska).
Ne vem, ampak si mislim, da so UE do datuma izbrisa 1992 izdajale "tujcem" slovenske osebne izkaznice, Le kako bi drugače, za zavrnitev so imeli podlago v zakonu šele z dnem izbrisa.

Torej si letnik 1979, ker pred osemnajstim letom starosti niti čutil nisi, da bo treba papirje uredit. Sklepam.
Vse ostalo tvoje je pa čisto nabijanje.

In tako kot je johan_blond napisal. V tistem prehodnem času pol leta je lahko vsak legaliziral slo državljanstvo, kdor je hotel. Imam nekaj znancev in prijateljev "od dole", ki so krasen primer tistega dogajanja. Možakar je srbski bosanec iz Zvornika, je odličen strojni tehnik (preverjeno), je s svojimi tremi ali štirimi prijatelji (zraven so še žene in otroci) rekel: "Ma, ne vem, ... bom še malo počakal". Ker je "malo počakal", je potem moral hoditi doŁ preko Madžarske in Srbije, dve leti so rabili da so dobili rojstne liste in nevemkaj še vse in uredili status.
Njegova sestrična, ki je še danes uslužbenka v DU Loka, takrat je pa delala pri meni, pa ni komplicirala. "Zakaj bi, saj je prav tako." je rekla.

Tako je to. Verjamem da so se vmes lahko zgodili tudi kakšni posebni primeri, morda administrativne napake, toda teh bi moralo biti simbolično malo. Vse težave so samo posledica arogance južnjakov, ki so mislili "lako čemo" in držali figo v žepu. Kot sem že stokrat napisal, takrat bi morali zgraditi ježkov zid na južni meji, pa naj balkan ostane tam doŁ, kamor tudi spada. Mi pa liberalni kot tristo hudičev, smo jih raje pustili da so se nam namnožili v upravne službe, kjer lahko danes harajo in manipulirajo po svojih željah, samo čakam še kdaj bomo dobili dvojezične table s cirilico :bonk:.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
In tako kot je johan_blond napisal. V tistem prehodnem času pol leta je lahko vsak legaliziral slo državljanstvo, kdor je hotel.
Drži. In kdor ni hotel, je pač moral vedet, da bo tu tuj državljan (srbski, hrvaški....) Do tu je vse ok.
In kaj ima to veze s stalnim prebivališčem, ki so ga ti imeli od prej, - mnogi celo od rojstva in so ga jim izbrisali?
Normalno bi pač bili tujci s stalnim prebivališčem v sloveniji.

Kolegica je bila med izbrisanimi, rojena v sloveniji, drugega bivališča kot v slo na enem naslovu ni nikoli imela. Razumem da ni dobila slo državljanstva če ga foter zanjo ni pravočasno zaprosil, (je bila mladoletna), ne razumem pa, zakaj so ji odvzeli stalno prebivališče, ki ga je imela od rojstva.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
A to je "una" ki jo ima lokalna PP na piki in posledično vsa policija....in se vedno kje zaplete in dobi vse mogoče kazni? :)

Ne vem zakaj imam ta lik tako v spominu...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
A to je "una" ki jo ima lokalna PP na piki in posledično vsa policija....in se vedno kje zaplete in dobi vse mogoče kazni? :)

Ne vem zakaj imam ta lik tako v spominu...
Ne, to je druga, nje dosedaj še nisem omenjal, razen mogoče kdaj prej v povezavi z izbrisanii.
Tista, katere lik imaš ti v spominu, je pa še kar na socialni. Kazni ni še nič plačala, ji nimajo nič za vzet. Tudi ji bolj ustreza, da država njej vsak mesec plača 400+ socialne, + druge ugodnosti, kot pa da dela, pa ji država od plače trga za kazni in pa bi ji na koncu ostalo še manj.
In tako bo še dolgo, najbolj verjetno pa kar za vedno, ker tudi ko bodo kazni zastarale, kdo jo bo pa vzel v službo pri 35+ brez delovnih izkušenj, nevajeni delat ???
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Jah kaj naj rečem...zanimive reference...

Jst bi se fental če bi bil intelektualno mrtev pri 35+...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Drži. In kdor ni hotel, je pač moral vedet, da bo tu tuj državljan (srbski, hrvaški....) Do tu je vse ok.
In kaj ima to veze s stalnim prebivališčem, ki so ga ti imeli od prej, - mnogi celo od rojstva in so ga jim izbrisali?
Normalno bi pač bili tujci s stalnim prebivališčem v sloveniji.

Kolegica je bila med izbrisanimi, rojena v sloveniji, drugega bivališča kot v slo na enem naslovu ni nikoli imela. Razumem da ni dobila slo državljanstva če ga foter zanjo ni pravočasno zaprosil, (je bila mladoletna), ne razumem pa, zakaj so ji odvzeli stalno prebivališče, ki ga je imela od rojstva.

Zakaj ti že ves čas pleteš o "stalnem prebivališču" in "državljanstvu" kot da sta povezana?
Nista. To sta dva zelo različna pojma in nimata nič skupnega. Moji strici in ena od tet so se razselili čez pol sveta, kjer so imeli stalna prebivališča, državljanstvo pa naše. Melanijo Trump pojdi vprašat, če je vrnila slovensko državljanstvo - živi pa že več kot 20 let v ameriki.

Nadalje, četudi je bil otrok, bi moral imeti status urejen, nikar se izgovarjati da nihče tega ni vedel. Vsi so zelo vedeli, že takrat ko je bilo treba it k zdravniku, zobarju ... v šolo ! :mad: Ne nabijaj, da ni nihče vedel da statusi niso urejeni. Zatakni si južnjaški napuh nekam namesto da molzeš našo državo!

Tako je to ! :mad:
 
  • Všeč mi je
Reactions: leibstandarte