Portugalska Covid

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Gremo na potovanje na Portugalsko.
Pa gledam COVID pravila za vstop v Portugalijo (z letalom):
Piše, da je dovolj QR, do 2 let pa ni pogojev.

Na recimo
pa piše, da je potreben hiter test za vse nad 2 leti.

Na katero se je bolj za zanašat?

Ggremo v lastni režiji, preko Benetk.
In za tranzit do letališča potrebujemo samo izpolnjene papirje za tranzit?



Torej kaj potrebujem za pot z avtom do letališča, za polet, za Portugalsko in za vrnitev?
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Predvidevam, da ste familija - cepljeni/preboleli odrasli in otroci. V tem primeru odrasli Eu potrdili (QR) in otroci do 12 leta so izvzeti. Uradna dikcija (na tvojem linku) je dovolj jasna (tudi številne države imajo tak pristop.
Npr UK je precej bolj stroga - odrasli cepljeni in tudi otroci morajo narediti dodatno narediti hitri/PCR test v 48 urah po pristanku. Pri vstopu moraš priložiti potrdilo, da si vnaprej rezerviral in plačal test.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Predvidevam, da ste familija - cepljeni/preboleli odrasli in otroci. V tem primeru odrasli Eu potrdili (QR) in otroci do 12 leta so izvzeti. Uradna dikcija (na tvojem linku) je dovolj jasna (tudi številne države imajo tak pristop.
Npr UK je precej bolj stroga - odrasli cepljeni in tudi otroci morajo narediti dodatno narediti hitri/PCR test v 48 urah po pristanku. Pri vstopu moraš priložiti potrdilo, da si vnaprej rezerviral in plačal test.
Ne zanima me UK :)
Ne skrbi me toliko Portugalska (oba imava QR, otroka sta pod 12).
Skrbi me Italija. Moramo se pripeljati do Benetk, pa potem na letalo.
Italijani pa hočejo imeti hitre teste za vse nad 6 let.
Razen za tranzit z lastnim prevoznim sredstvom. Zaenkrat pa (še) nimam lastnega letala, le avto.
In ne vem, kako zadevo pri makaronarjih preko spravit.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če greš z avtom do letališča in nazaj ne rabiš nič, razen onega njihovega obrazca z interneta.

Pa mimogrede, če bi letel ČEZ Italijo s svojim letalom, nebi bil v tranzitu. ;)
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Verjetno ne pomaga veliko (ker je odvisno od kontrole oz osebka ki gleda) sli teden dni nazaj v italijo (izlet) ustavil policaj (4 kom) povprasal kam gremo ( povedal tja in tja) rekel srecno pot ( nic gledal papirjev, qr-ja )
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A da ne rabiš nič je tvoja izkušnja (pač slučajno brez kontrole), al to kje piše.
Nisem rekel, da ne rabiš nič - če potuješ z italijanskega letališča izven Italije in greš do tja z lastnim avtom (ali GoOpti,...) se moraš prijaviti v njihov online sistem, kjer tudi zapišeš da si v tranzitu, enako nazaj, pa pravila ciljne države se upoštevajo - konkretno zate tja Portugalska, nazaj Slovenija. Drugih posebnih omejitev pa ni. Preverjeno večkrat.

Drugače pa imaš tukaj natančne info za celo Evropo: https://reopen.europa.eu/sl
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ne zanima me UK :)
Ne skrbi me toliko Portugalska (oba imava QR, otroka sta pod 12).
Skrbi me Italija. Moramo se pripeljati do Benetk, pa potem na letalo.
Italijani pa hočejo imeti hitre teste za vse nad 6 let.
Razen za tranzit z lastnim prevoznim sredstvom. Zaenkrat pa (še) nimam lastnega letala, le avto.
In ne vem, kako zadevo pri makaronarjih preko spravit.
Izpolniš obrazec za Italijo, otroka predhodno pelješ na hitri test (velja do 48 ur), ob povratku nazaj boste verjetno na letališču ali kje ob poti nanj naredili za otroka ponovno hitri test, na avion in nazaj. Pa seveda verjetno tudi vsaj za Italijo ponovno predhodno izpolnit dokumente za pristanek in tranzit v Slovenijo.
Na letališčih menda kar gledajo te dokumente, drugače pa načeloma bolj ne.
Sam sem bil v roku meseca in pol 3x z avtom v Italiji in nisem doživel nobene kontrole, ne na meji, ne nikjer drugje.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
No, v glaven uspešno odpotovali in se tudi vrnili.

Za odhod sta otroka naredila hitri test, dobila QR kodo.
Izpolnil sem locator card za Italijo in Portugalsko. Tudi za Italijo za povratek. Vse sprintal. Cela mapa papirjev.

Za odhod sem moral na italijanskem čletališču pomahti s papirji, kjer se je gor videla QR koda. Hitri pogled je bil dovolj.
Locator carda nihče ni hotel.

Na Portugalskem tudi nikjer ni bilo možnosti oddati tistega locatro papirja. Nikjer nihče ne preverja PCT pogojev. Se pa VSI držijo pravil in nosijo maske.

Ob povratku so bila pravila za Italijo spremenjena, tako da za otroke ni bil potreben test. Itak pa nihče ni preverjal, niti na letališču v Lizboni, niti v Italiji.
Na letalu je sicer stevardesa "grozila", da moramo locatro card oddati "uradni osebi" na letališču, ampak te osebe ni bilo. PCT kontrole nikjer.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Mi smo bili v Španiji, pa tudi za tja ne v Italiji, ne v Španiji nihče ni preveril hitrih testov od otrok.
V Italiji so pogledali osebne dokumente ter PCT QR kodo odraslih.
V Španiji ob pristanku pa so samo skenirali vse štiri "Enter Spain" QR kode in prosto dalje.
Za nazaj grede pa samo osebni dokument + avio karta, nobenih preverjanj.