Portal Mojeznanje.si - corona nateg

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
333
2
18
Meni moje znanje ni slaba stran, sem tudi sama naročnik. Gor je kar nekaj uporabnih tečaje (excel, word, programiranje, ...).

Res je, če nisi pazljiv pri prijavi brezplačnega obdobja in se ne odjaviš po 14 dneh, avtomatsko padeš na letni naročnini. Ampak je to samo tvoja napaka.

Raje plačaj in izkoristi tečaje. Potem pa se po 1 letu odjavi. Boš pa v bodoče bolj pozoren. Verjemi to je še ''poceni'' šola.

Že sedaj si izgubil več časa (denarja) in slabe volje kot je letna naročnina, ko iščeš svojo pravico.

Za začetek si poglej: Organizacija časa in postavljanje prioritet :)

erikson

Guru
25. avg 2007
16.347
1.130
113

»Izvršilno sodišče je v primerih, ko so posamezniki dali ugovor, sklep o izvršbi razveljavilo, ter zadevo predalo pravdnemu sodišču. Opozoriti velja, da vložitev ugovora pomeni začetek pravdnega postopka, kar pa pomeni možnost še večjih stroškov (v primeru, da v sodnem postopku ne bodo uspešni). Tu se šteje, da je podjetje tožnik, posameznik, ki je ugovarjal pa toženec. Sodišče nato pozove sprva tožnika, nato še toženca, da dopolnita svoje navedbe. Do sedaj smo bili obveščeni le o enem sodnem postopku, ki se je končal, več jih je v teku. V sodnem postopku, ki se je končal je sodišče tožbo zavrglo, saj podjetje, o katerem teče beseda, ni dopolnilo svojih navedb. Postopek se je tako končal v korist posameznice, ki je ugovarjala. Vendar je, ker sodišče ni meritorno (vsebinsko) odločalo o primeru, je podjetje na podlagi istega računa ponovno začelo postopek izvršbe proti isti posameznici,« je povedala Pirnatova.

Tržni inšpektorat RS je v zvezi z omenjeno spletno platformo avgusta lani ugotovil »kršitve Zakona o varstvu potrošnikov (predvsem 23. člen ZVPot), ki pa jih je pravna oseba tekom postopka odpravila, potrošnikom, ki so v tistem obdobju z njimi sklenili pogodbe, pa v določeni meri stornirala. Na spletni strani ima pravna oseba sedaj jasno navedeno, da potrošniku nudi 15-dnevni brezplačni preizkus njihovih spletnih tečajev (lahko tudi krajše obdobje) ter da če se po preteku tega roka ne odjaviš, si z njimi sklenil pogodbo z enoletno vezavo, pri čemer je mesečna cena za dostop do spletnih tečajev 19,99 evra (oziroma drugačna cena, če si se prijavil preko katerega od njihovih poslovnih partnerjev). Na to, da se potrošnik ne prijavlja le na brezplačni preizkus tečajev, temveč da sklepa s pravno osebo pogodbo z enoletno vezavo, pri čemer je deležen 15-dnevnega brezplačnega preizkusa spletnih tečajev, je potrošnik tekom prijave večkrat jasno opozorjen, tako da ni mogoče trditi, da tega ni vedel (o tem ni obveščen le v Splošnih pogojih, katere si mora potrošnik pred samo prijavo na brezplačni preizkus tečaja tudi prebrati ter se z njimi strinjati, temveč tudi ob sami prijavi na brezplačen preizkus tečaja je potrošnik seznanjen, da je v primeru nepravočasne odjave zavezan k plačilu določenega zneska).«

Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
16.347
1.130
113
Sveže informacije:

Nekateri potrošniki so Moje znanje prijavili tržnemu inšpektoratu, kjer nekaj primerov tam še obravnavajo, pri tistih iz leta 2019 pa večjih nepravilnosti niso ugotovili. V podjetju pravijo, da so splošni pogoji jasni, uporabniki pa menijo, da gre za zavajajočo prakso spretnega skrivanja pogojev.

Direktor podjetja med pogovorom sicer pravi, da se uporabniki sprenevedajo.

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
446
40
28
Ampak, vprašajmo se. Prideš na banko, na pošto nekajm. Dajo ti 1 list za podpisat. Tukaj podpiši. In ubogljivo podpišeš. Pa sploh ne preberemo kaj podpišemo. Lahko tudi kr nekaj.
Treba je prebrati, ne pa misliti sem prebral.

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
943
52
28
Ampak, vprašajmo se. Prideš na banko, na pošto nekajm. Dajo ti 1 list za podpisat. Tukaj podpiši. In ubogljivo podpišeš. Pa sploh ne preberemo kaj podpišemo. Lahko tudi kr nekaj.
Treba je prebrati, ne pa misliti sem prebral.

Smo imeli na firmi tipa, ki je vsak dokument, ki se je nanasal osebno na njega in ga je moral podpisati (pogodba o delu, zadolznica, reverz, sprememba kolektivne pogodbe, etc.), prebral od vejice do vejice, od zacetka pa do konca, nato se enkrat, pa potem se od konca do zacetka.
Sefi so skakali v luft naj ze koncno podpise, ker se mudi. On pa lepo pocasi rekoc, “kaj pa ce sem obsojen na smrt?“

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.416
11
38
Smo imeli na firmi tipa, ki je vsak dokument, ki se je nanasal osebno na njega in ga je moral podpisati (pogodba o delu, zadolznica, reverz, sprememba kolektivne pogodbe, etc.), prebral od vejice do vejice, od zacetka pa do konca, nato se enkrat, pa potem se od konca do zacetka.
Sefi so skakali v luft naj ze koncno podpise, ker se mudi. On pa lepo pocasi rekoc, “kaj pa ce sem obsojen na smrt?“
Tak pristop za kolektiv ni nujno slab.:)

• Všeč mi je
Reactions: jendomen