Portal Mojeznanje.si - corona nateg

13. jul 2011
2.544
506
113
Naučijo te kako prek spleta na hitro in z nič truda zaslužiti? To je ponavadi dobra vaba.

To ni resna storitev, to je dejansko mišelovka. Vsebina gor je verjetno zgolj formalna. Kot tisti poslovni imeniki. Po moje ne računajo s sodiščem, pač pa le zagrozijo in če rata, je to 240 EUR čistega.
Jaz mislim, nisem pa pravnik, da je taka anonimna pogodba, ki jo lahko kdorkoli sklene v imenu kogarkoli, nična.

• Všeč mi je
Reactions: delter333

McGiver

Guru
14. avg 2009
13.459
3.720
113
Mene tole spominja na tiste "grozeče" maile, ki prihajajo z zahtevkom za plačilo XY bitkojnov na nek bitcoin račun, če ne, bodo objavili moje slike kako drkam pred računalnikom - majkemi tega pa res ne delam - pred računalnikom. ;)

brane_new

Guru
10. feb 2008
7.872
1.237
113
Mene tole spominja na tiste "grozeče" maile, ki prihajajo z zahtevkom za plačilo XY bitkojnov na nek bitcoin račun, če ne, bodo objavili moje slike kako drkam pred računalnikom - majkemi tega pa res ne delam - pred računalnikom. ;)
Jaz pa pred računalnikom. Tam sem sam. Pa Porthub. Pa robčki.

PeroMisica

Zelenc'
29. apr 2020
3
0
1
Tudi jaz sem eden tistih, ki so se "ujeli" v njihovo past ... pa vendar, tudi splošni pogoji morajo biti napisani v skladu z zakonom, kar njihovi po moje niso. Glede na njihovo prakso je treba povedat, da ko začneš z njimi komunicirat ti zagotovo uničijo dan. Zraven dokazanega laganja, sprenevedanja in groženj z odvetniki na koncu ostaneš z enim kupom korespondence kjer ti niso odgovorili čisto nič in kjer niso niti poizkušali rešiti nastalega problema. Ko nastane problem oni brez vprašanj zaključijo z brezplačnim in dobiš račun za 240 eur. Nato opomin. In na koncu izterjavo. K temu dodajmo še to, da zelo vestno zahtevajo s sodnimi grožnjami brisanje objav na forumih, kjer uporabniki opisujejo svoje negativne izkušnje in grozijo z odvetniki ko jim oddaš izrazito negativni review na google ali facebook. To jasno priča o njihovem namenu in delovanju. Verjetno zase mislijo da so podjetni, ampak na koncu dneva so samo ene navadne .....

Tole so dejstva objavljena na spletu:
- portalu solidarnost v krizi: brezplačne vsebine v času krize
- portal mladi.si: brezplačne učne vsebine od doma
- Housing mojeznanje.si : Prostovoljci učitelji javite se! Iniciativa brezplačne pomoči v krizi (objavil direktor Gregor Jemec )
V ta namen iščemo prostovoljce, učitelje, ki bi predavali od 4. do 9 razreda predmete, ki jih pokrivajo. Skupaj, solidarno, pogumno!
- na drugi strani pa imaš ljudi, ki so zaradi krize izgubili službo in imajo sedaj na vratu njihovo izvršbo za 240 EUR.
- zadovoljstvo uporabnikov - njihova spletna stran (4,8/5).
- Matej Kolmanič (public google review, predavatelj na mojeznanje.si) je dal sam sebi oceno 5 zvezdic
- Matic Sešlar (public google review, to je ta ki pošilja v njihovem imenu račune, opomine in sodne grožnje) je dal sam sebi 5 zvezdic
- Iso 9001:
... Konec julija je Housing prejel certifikat kakovosti ISO 9001:2000 za področje izobraževalno-svetovalne dejavnosti. Certifikat potrjuje zavezanost vodstva in vseh zaposlenih k izvajanju kakovostnih storitev in stalni skrbi za zadovoljstvo naročnikov.

Kar lahko naredimo je, da:
- vztrajno objavljamo scoje izkušnje z njimi, da se razve kdo so in na kakšen način delujejo.
- na googlu ter facebooku (housing co in mojeznanje.si) objavimo svoje izkušnje in jih temu primerno ovrednotimo z zvezdico ali zvezdicami
- vložimo prijavo na tržno inšpekcijo in zahtevamo vračilo denarja
- se povezujemo in ko se nas nabere dovolj vložimo tožbo
- na SIQ vložimo pritožbo na presejo ISO standarda
... pa verjetno se še bo kdo kaj spomnil

Kot je bilo že rečeno na tem forumu: Na dolgi rok, podjetja s takšno poslovno prakso odmrejo.

Glede na vse napisano je celo mogoče, da delajo zakonito (to bo ugotovila tržna inšpekcija). Pošteno pa to zagotovo ni in ne verjamem, da tile fantje dobro spijo. Očitno človeška pogoltnost ne pozna meja. Iz vsebine tega portala je pa tudi jasno, da so se njihovi ljudje vključili v debato in sedaj trolajo in spodkopavajo tiste, ki smo se ulovili v njihovo mrežo.

mr. snick

Fizikalc
5. mar 2020
105
126
43
15 dni imate časa za testiranje, pa se nihče od vas oprostite izrazu: "kretenov" ne zna odjaviti? A rit vam tudi mamica obriše? Se registriraš, vidiš da je drek, se odjaviš in je zadeva rešena.

PeroMisica

Zelenc'
29. apr 2020
3
0
1
Ne moreš se odjavit.

Jaz sem imel to nesrečo da se je moje preizkusno obdobje zaključilo ravno v času, ko se je zaradi pandemija zapiralo vse.
Pisal na mail. Ni bilo odgovora.
Klical sem na njihov objavljen telefon. Ni bilo odgovora
Klical sem na telefon od housinga. Ni bilo odgovora.
Klical sem na skype. Ni bilo odgovora
Klikal na chat support . Ni bilo odgovora.

Po 5 dneh sem končno dobil eno njihovo zaposleno na skype in ji rekel naj za božjo voljo nekoga obvesti.
Po 2 mailih sem prejel račun za 240 eur.
Njihov odgovor: samo izgovarjate se.

PeroMisica

Zelenc'
29. apr 2020
3
0
1
...Poslovna praksa se šteje za zavajajočo tudi, če kakor koli, vključno s celotno predstavitvijo, zavaja ali bi utegnila zavajati povprečnega potrošnika, čeprav je informacija točna glede enega ali več naštetih elementov, ter v vsakem primeru povzroči ali bi utegnila povzročiti, da povprečen potrošnik sprejme odločitev o poslu, ki je sicer ne bi sprejel...

...»bistveno izkrivljanje ekonomskega obnašanja potrošnikov« je uporaba poslovne prakse v razmerju do potrošnikov z namenom bistveno omejiti potrošnikovo sposobnost sprejeti odločitev ob poznavanju vseh pomembnih dejstev (odločitev na podlagi prejetih informacij) in tako povzročiti, da potrošnik sprejme odločitev o poslu, ki je sicer ne bi sprejel...

...Poslovna praksa je agresivna zlasti, če podjetje ustvari lažen vtis, da je potrošnik tudi brez nakupa že dobil, bo dobil ali bo na podlagi določenega dejanja dobil nagrado ali drugo enakovredno ugodnost, čeprav nagrada ali druga enakovredna ugodnost dejansko ne obstaja ali dejanje, na podlagi katerega je mogoče zahtevati nagrado ali drugo enakovredno ugodnost, vključuje potrošnikovo plačilo ali izpostavljanje potrošnika stroškom...

...vsaka težavna ali nesorazmerna nepogodbena ovira, ki jo vsili podjetje, ko želi potrošnik uveljavljati pogodbene pravice, vključno s pravicami do odstopa od pogodbe, do izbire drugega izdelka ali do izbire drugega podjetja...

Zavajajoče poslovne prakse so predvsem, če podjetje: izdelke označi kot »gratis«, »zastonj«, »brezplačno« ali podobno, če mora potrošnik plačati kakršen koli strošek razen neizogibnih stroškov, nastalih, ker se je odzval na poslovno prakso...

Z globo od 3.000 do 40.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba in samostojni podjetnik posameznik ali podjetnica posameznica

Z globo od 300 do 2.000 eurov se lahko kaznuje za prekršek odgovorna oseba pravne osebe in samostojnega podjetnika posameznika, ki stori dejanje iz prejšnjega odstavka.

Z globo od 1.200 do 15.000 eurov se kaznuje za prekršek posameznik ali posameznica, ki v zvezi s samostojnim opravljanjem dejavnosti stori dejanje iz prvega odstavka tega člena.

Toliko o tem kako so "pošteni".

smucar123

Zelenc'
23. apr 2020
8
1
3
...Poslovna praksa se šteje za zavajajočo tudi, če kakor koli, vključno s celotno predstavitvijo, zavaja ali bi utegnila zavajati povprečnega potrošnika, čeprav je informacija točna glede enega ali več naštetih elementov, ter v vsakem primeru povzroči ali bi utegnila povzročiti, da povprečen potrošnik sprejme odločitev o poslu, ki je sicer ne bi sprejel...

...»bistveno izkrivljanje ekonomskega obnašanja potrošnikov« je uporaba poslovne prakse v razmerju do potrošnikov z namenom bistveno omejiti potrošnikovo sposobnost sprejeti odločitev ob poznavanju vseh pomembnih dejstev (odločitev na podlagi prejetih informacij) in tako povzročiti, da potrošnik sprejme odločitev o poslu, ki je sicer ne bi sprejel...

...Poslovna praksa je agresivna zlasti, če podjetje ustvari lažen vtis, da je potrošnik tudi brez nakupa že dobil, bo dobil ali bo na podlagi določenega dejanja dobil nagrado ali drugo enakovredno ugodnost, čeprav nagrada ali druga enakovredna ugodnost dejansko ne obstaja ali dejanje, na podlagi katerega je mogoče zahtevati nagrado ali drugo enakovredno ugodnost, vključuje potrošnikovo plačilo ali izpostavljanje potrošnika stroškom...

...vsaka težavna ali nesorazmerna nepogodbena ovira, ki jo vsili podjetje, ko želi potrošnik uveljavljati pogodbene pravice, vključno s pravicami do odstopa od pogodbe, do izbire drugega izdelka ali do izbire drugega podjetja...

Zavajajoče poslovne prakse so predvsem, če podjetje: izdelke označi kot »gratis«, »zastonj«, »brezplačno« ali podobno, če mora potrošnik plačati kakršen koli strošek razen neizogibnih stroškov, nastalih, ker se je odzval na poslovno prakso...

Z globo od 3.000 do 40.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba in samostojni podjetnik posameznik ali podjetnica posameznica

Z globo od 300 do 2.000 eurov se lahko kaznuje za prekršek odgovorna oseba pravne osebe in samostojnega podjetnika posameznika, ki stori dejanje iz prejšnjega odstavka.

Z globo od 1.200 do 15.000 eurov se kaznuje za prekršek posameznik ali posameznica, ki v zvezi s samostojnim opravljanjem dejavnosti stori dejanje iz prvega odstavka tega člena.

Toliko o tem kako so "pošteni".

PeroMisica, objavljam zapis iz začetka te teme:

Res bo najboljše, da se združimo.
Vsi, ki ste se tu zapisali in še mogoče kateri drugi oškodovani mi pišite ne: marin.pavlin@gmail.com

delter333

Fizikalc
21. maj 2010
464
30
28
Notranjska
Podjetje se nahaja na Verovškovi 55a pa se zberte pa pejte mal tja zatežit. Gotovo bi morali biti vsi "sankači" previdnejši in ne nasankati, vendar vsakemu se kaj podobnega lahko zgodi, nekaj malega spregledaš pa je. Pišem iz lastnih izkušenj. Pa ne v tem primeru, da ne bo pomote. Res se mi zdi pa beda služit na stiski ljudi z nekim projektom, ki je kot kažejo zapisi brez vsebine in mislim, da smo tu pozabili predvsem na to. No mogoče je pa največje znanje, ki ti ga Mojeznanje 1.0 posreduje, previdnost pred morebitnim Mojeznanje 2.0

Drugače pa dandanes imate na YouTubeu miljavžnt idej kaj in kako početi v lajfu in to zastonj!

MarinPavlin

Zelenc'
29. dec 2020
2
1
3
Torej, če ste naredili isto napako kot jaz, naj vam povem, da niste edini. Na email marin.pavlin@gmail.com se mi jih je javilo več kot 100.

Situacijo s korono s pridom izkoriščajo in se ob zaprtjih začnejo pojavljati reklame vsepovsod. Tam tržijo svojih 15-30 dni brezplačne uporabe, kjer pa marsikdo spregleda, da če v tem času ne izpišete z njihovega portala (kar niti ni lahko) ste njim dolžni 240 €, čeprav niste dali nobenih bančnih podatkov, podatkov s kartice ali paypala.

Tako imenovani »portal solidarnost, ki v krizi deli brezplačne vsebine« pa ob vpisu zahteva vaš naslov. Tja čez nekaj časa ob neplačilu dobite tudi izvršbo.

Portal je dobil že ogromno prijav na tržno inšpekcijo. Ta pravi, da so njihovi strani okej, ampak se ne vtikuje v že sklenjena razmerja.

Pogodba na katero se sklicuje portal Mojeznanje.si pa je nična. Neveljavna.

Razlog:
Gre za plačilo na obroke.
Pošiljajo plačila za obroke, isto oglašujejo v ponudbi. S klikom na kljukico se strinjaš, da boš 12x plačal po 20 €.

Po 523. Čl. Obligacijskega zakona mora biti pogodba na obroke sklenjena v pisni obliki. Ta pogodba ni bila sklenjena v pisni obliki, torej pisni listini, katero podpišeta obe stranki. V kolikor pogodba ni sklenjena v taki obliki potem ne zavezuje. Torej to, da se strinjaš s pogoji in pritisneš na kljukico ne velja kot podpis pogodbe.

Torej, če nista pogodbe podpisale obe stranki – pogodba ne velja.

Sicer, če jim to pove tudi pravnik, tega ne bodo sprejeli, kajti bi jim to pomenila poslovna škoda. Kljub opozorilom še vedno pošiljajo opomine za plačilom in čez nekaj časa lahko pošljejo tudi izvršbo.

Kaj če dobite izvršbo?

Vi kot dolžnik niste nikoli sklenili pogodbenega razmerja. Niste se z njim soglašali in tudi niste prejeli pogodbe. Potrebno je sodišče le obvestiti o tem. V priponki je primer ugovora. V koliko nas bo veliko ugovorilo, bodo počasi videli, da se jim ne splača.

Od sodišča kasneje dobite odgovor, da je pritožba odobrena.

V priponki najdete ugovor na izvržbo.

Za pravno pomoč glede primera z veseljem brezplačno pomaga Pravna Prva Pomoč - Njihov email: pravna.prvapomoc@gmail.com

Imamo tudi Facebook skupino: Portal mojeznaje.si - spletna goljufija, kjer lahko pričakujete hitrejši odziv na morebitna vprašanja.

Lep pozdrav,

Priponke

• UGOVOR NA IZVRŠBO.pdf
    107,3 KB · Ogledi: 83
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

erikson

Guru
25. avg 2007
16.522
1.219
113
"Dolžnik ni bil seznanjen z vsebino pogodbenega razmerja, kaj šele da bi z njo soglašal."

S tvojim zagovorom, da kljukica ne pomeni strinjanja, boš sesul slovenski pravni sistem in večino spletnih trgovin.

erikson

Guru
25. avg 2007
16.522
1.219
113
Alter mi že kaže oglas.

moje znanje alter.png

MarinPavlin

Zelenc'
29. dec 2020
2
1
3
Samo s kljukico ne moreš skleniti plačevanja na obroke.

Tudi Bigbang in Mimovrste za obročno plačevanje zahtevajo neke vrste digitalni podpis. Ne vem, če bom s tem sesul te trgovine.

Ja božiček je tako dobrodušen, da ti da kar 20 dni obdobja brezplačno.