Popravilo PVC okna

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Imam dvokrilno pvc okno, ki se ne zapira vec ok do te mere, da ob mocnejsem nalivu vdere voda, cuti se tudi prepih ob mocnejsem vetru, Problematicen je predvsem zgornji del okna, ki se odpira na kip. Ima nekaj lufta, ce ga ob zaprtem oknu pritisnem z roko, se obcutno zmanjsa tudi hrup s ceste.

Iscem mojstra, ki bi znal popravit zadevo (Gorenjska).

Proizvajalec je po nalepki sodec Interalta (domaca firma, ki je sla v stecaj, se se prav spomnim)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.481
243
113
a je krilo tok zvito al so sam panti za nastavit?

k ce je zvit, dvomim da se ga poravnat...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
a je krilo tok zvito al so sam panti za nastavit?

k ce je zvit, dvomim da se ga poravnat...
Imo panti oz. vodila. Zgornji "colnicek" ki blokira / odpira zapiranje na kip, je prenizek in drzi zgolj za las. Tudi odprto okno zlahka popusti in se zgornji del odpre na kip. Izgleda, kot da bi se panti povesili
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
Interalta okna so bila meni top kvaliteta. Verjetno se res le panti za nastavit ali zamenjat.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Panti imajo tudi višinsko nastavitev.
V osi je imbus vijak in ga privij s ključem.
Super, hvala za nasvet!

Sem resil, vsaj tesnenje okna na zgornjem delu, kar je bil najvecji problem. Upam, da posledicno tudi voda ostane zunaj :)

Za ostale diy mojstre, ce bo kdo rabil:
spodnji pant ima imbus vijak v osi, privijanje (v smeri urnega kazalca) dviguje okno, in obratno. Moje okno je bilo poveseno / spusceno in zapiralo na zgornji strani okovja ni vec prijelo. Posledicno je bilo v zaprti poziciji zgoraj se vedno malenkost priprto (na kip).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad