Popravilo pilota za Amis komunikator Albis

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Po nekaj letih se je pilot "upočasnil" in se ne odziva več hitro kot novi.
Sledi odpiranje in čiščenje gumijastih kontaktov in tiskanega vezja.
Sedaj zopet dela kot nov, vendar...kako se lahko na kontaktih nabere nesnaga ki je podobna marmeladi, pilot pa nikoli ni bil polit z nobeno tekočino, ali podobno zadevo.
Enako je bilo pri pilotu štiri leta starega Sony TV-ja, ki je tudi po čiščenju kot novi.

Evo pilot od Albisa

m6x-IMG-64.jpg


Gumijasti kontakti...

vtt-IMG-64.jpg


Povečana slika "marmelade" na kontaktih..

5zf-detail.jpg
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Ma ni to težava. Iz takšnih posegov se nekaj naučim in mi pozneje koristi v življenju.
nahrung002.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Ahaaa, torej tipke z notranje strani lepo popišem z grafitnim svinčnikom in bo OK. Uporabim svinčnih HB, ali 2H
confused-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Sedaj zopet dela kot nov, vendar...kako se lahko na kontaktih nabere nesnaga ki je podobna marmeladi, pilot pa nikoli ni bil polit z nobeno tekočino, ali podobno zadevo.

Sem jih že ogromno različnih odprl in povsod enako "sranje" - kot bi se guma zjokala.
Najboljše čistilo je tekočina za pranje posode (pril,..).
zmaga.gif

Napraviš mešanico enako kot za posodo ter ohišje in gumo vržeš noter.
Med tem z isto vodo ter papirnato brisačo prebrišeš tiskanino.
Guma in ohišje sta se medtem malo odmočila in ju dokončno očistimo z gobico.
Spodnjega dela gumice z kontakti ni dobro ribati, da ne zribamo preostalega "grafita".
Vse skupaj dobro presušimo (radiator, fen,..) ter sestavimo
zmaga.gif
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Jaz sem po nekajkratnem čiščenju ugotovil, da je na nekaterih kontaktih izrabljen sloj grafita. Narezal sem si koščke alufolije in jih s sekundnim lepilom nalepil na iztrošene kontakte. Daljinec (Sonyjev) dela kot nov.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Jaz sem po nekajkratnem čiščenju ugotovil, da je na nekaterih kontaktih izrabljen sloj grafita. Narezal sem si koščke alufolije in jih s sekundnim lepilom nalepil na iztrošene kontakte. Daljinec (Sonyjev) dela kot nov.

Na Sonyjevem pilotu za TV se je tudi izrabila grafitna plast pod gumbi, tako da ni pomagalo nobeno čiščenje. Gumbe sem moral pritiskati močno, da se je TV odzval
Nalepil kvadratke iz Alu folije, vendar ne z lepilom , ampak z dvostranskim selotejpom.
Dvostranski trak od Tese je predebeli , ker pod gumbi ni dovolj prostora.
Pilot dela kot nov.

img2516.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Za te težave, se dobi v trgovinah z elektroniko prevodno lepilo, s katerim premažeš ta mesta, kjer ni več te grafitne plasti.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Obrabljeno plast sem popravljal tudi z grafitnim svinčnikom, pa nič ni pomagalo.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Na Sonyjevem pilotu za TV se je tudi izrabila grafitna plast pod gumbi, tako da ni pomagalo nobeno čiščenje. Gumbe sem moral pritiskati močno, da se je TV odzval
Nalepil kvadratke iz Alu folije, vendar ne z lepilom , ampak z dvostranskim selotejpom.
Dvostranski trak od Tese je predebeli , ker pod gumbi ni dovolj prostora.
Pilot dela kot nov.

img2516.jpg
Težava lepljenja Alu folije je, da lepilo čez nekaj časa popusti in moram ponoviti nalogo.
Prvič sem lepil z UHU lepilom in je popustilo .
Drugič z lepilom za trdo plastiko (Hofer) in tudi odpovedalo.
Odlušči se ko koža pri opeklini od sonca.
Sedaj sem uporabil cianokol (sekundno) pa bomo videli
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Lepil sem AL folijo s sekundnim lepilom. Ko lepilo kapnem na notranjo stran gumba, se naredi podobno, kot kapljica olja na teflonski posodi.
Lepilo je popustilo in sem moral ponoviti nalogo. Zopet s sekundnim lepilom, dokler na najdem nekaj boljšega.