POPRAVILO peč iz kotlovne pločevine

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
am sam če sem jaz prav razumel se ti greješ prek centralnega ogrevanja, tako da se dajenasko greješ na toplo vodo in ne na žerjavico, al sem kaj spregledal. Razni kamini tisto je pa druga pesem.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
jaz ga razumem, da je 60 stopinj na drva čist drugačnih kot 60 stopinj od česa druzga
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Res je da je občutek v prostoru drugačen, če ima radiator 80 stopinj, kar pri klasiki na drva ni tako redek in čuden pojav.
Drugače pa voda v ceveh v resnici res ne ve ali jo je žerjavica ali kurilc.
Tako kot pri politiki: vseen je al te je Janša al Erjavc, šupak maš tak kot bi bil v žerjavc. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Res je da je občutek v prostoru drugačen, če ima radiator 80 stopinj, kar pri klasiki na drva ni tako redek in čuden pojav.
Drugače pa voda v ceveh v resnici res ne ve ali jo je žerjavica ali kurilc.
Tako kot pri politiki: vseen je al te je Janša al Erjavc, šupak maš tak kot bi bil v žerjavc. :bonk:
Bolj gre za tisti občutek ,ker ni takšnih nihanj.. Ko oljni gorilec ugasne dejansko takoj začne padati temperatura doponovnega vklopa.
je občutek je dejansko bolj "topel"..
lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ok..ni problema. To itak ni tema.
Zame je toplo nekaj ,za nekatere pač nekaj drugega..

Občutek toplote je drugačen ob gretju na olje ali pa na drva. To je pač moje mnenje ,in še veliko ljudi ki veso kaj je toplo. Eni pač pod krinko ECO, BIO , živijo v bundah po stanovanju ,eni pa hodimo skoraj nagi..

Zame pač 19-20 stopinj ni nič...

Leta in leta se je preživelo brez zalogovnika. Pa to ne pomeni da ni smiselen.

Večji problem od zalogovnika je sistem kurjenja. Nabutat do konca.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Eh, ti si najbrž starejši občan a ne? Pri nas smo se včasih greli na olje, zdaj se grejemo na drva (seveda z zalogovnikom). Imamo tudi še krušno peč (jo zakurimo reeees občasno, kadar se kaj old-school peče). Kar se toplote tiče je isti šmorn pa če se na glavo postaviš. In ne, ne hodimo v bundah. Je 24/7 nastavljeno na 22/23 stopinj.

Če ti znese se nehaj hecati z drvmi in nabavi TČ. Tudi sam bom enkrat v naslednjih desetih letih enostavno naročil TČ. Pa ne zato, ker bi mi bilo težko zakuriti enkrat na dan ali dva ali pa ker bi bilo treba menjati peč (ta me bo najverjetneje preživela) ampak zato, ker je enostavno tako najbolj udobno.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
7 strani pa ni rešitve.
Če jih še 17 napišete bo stanje isto.

Odpiralcu teme - malo razmisli kaj se da potegnit iz Ekosklada pa naredite kurilnico kot se spodobi.

Ne pa stara jajca švasat - ostali ste v časih, ko so se popravljali podni na katrcah in jugotih

Junaka ki bi naredil kar je željeno ne bo....
 
  • Haha
Reactions: mercedes

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.243
1.887
113
Ok..ni problema. To itak ni tema.
Zame je toplo nekaj ,za nekatere pač nekaj drugega..

Občutek toplote je drugačen ob gretju na olje ali pa na drva. To je pač moje mnenje ,in še veliko ljudi ki veso kaj je toplo. Eni pač pod krinko ECO, BIO , živijo v bundah po stanovanju ,eni pa hodimo skoraj nagi..

Zame pač 19-20 stopinj ni nič...

Leta in leta se je preživelo brez zalogovnika. Pa to ne pomeni da ni smiselen.

Večji problem od zalogovnika je sistem kurjenja. Nabutat do konca.

Kar se tiče občutka gretja je pa takole.
Drva dajo toploto v peč isto kot kurilno olje, nastavljene imate analogne termostate na forlaufu, takoj za pečjo.
Se pravi famozni oranžni termostat prižge pumpo nekje pri 65 stopinjah in dvigne temperaturo prostora iz 19 na 24 stopinj. Vmes radiatorji pridejo iz 55 na 75 stopinj - vsi srečni in zadovoljni.
To je na drva, kdor ima pa olje pa špara pa ni tega občutka ˝šusa˝, zato ta fama, da drva pa DAJO

Imam eno stranko ko starejši možakar še vedno ne zastopi, kako ima lahko v hiši 24 stopinj, radiatorji so pa mlačni. Ogrevano na TČ

Treba je miselnost premaknit v leto 2021 - pa bo bolje. Tisti ki so ostali v 1980, še vedno želijo radiatorje na 80 stopin
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in tony

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
7 strani pa ni rešitve.
Če jih še 17 napišete bo stanje isto.

Odpiralcu teme - malo razmisli kaj se da potegnit iz Ekosklada pa naredite kurilnico kot se spodobi.

Ne pa stara jajca švasat - ostali ste v časih, ko so se popravljali podni na katrcah in jugotih

Junaka ki bi naredil kar je željeno ne bo....
Ti si malo zadaj..Ne mi..

Če bi malo bral nazaj ,bi videl da smo čez varjenje potegnili križ.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Ok..ni problema. To itak ni tema.
Zame je toplo nekaj ,za nekatere pač nekaj drugega..

Občutek toplote je drugačen ob gretju na olje ali pa na drva. To je pač moje mnenje ,in še veliko ljudi ki veso kaj je toplo. Eni pač pod krinko ECO, BIO , živijo v bundah po stanovanju ,eni pa hodimo skoraj nagi..

Imel pri starših podoben "problem". Zato so kurili na drva. Letošnjo zimo pa je hišo ogrevala toplotna črpalka. Ne bom razlagal, da je bilo pred vgradnjo veliko razmišljanja, da to ne bo OK in podobno.

Veš kakšno je sedaj mnenje? Da tako udobno kot je bilo to zimo, še pa ni bilo nikoli. Podnevi in ponoči enaka temperatura (23 stopinj). Vedno topla sanitarna voda, pa nič ni bilo potrebno delati. Porabo pa lahko vidiš v sosednji temi.

In ker si Celjan, si lahko prideš zadevo tudi v živo pogledati in ti z veseljem še kaj pokomentiram.

A ja prej ko se je kurilo na drva v hiši NI BILO zalogovnika in ga tudi sedaj NI. Itak je v sistemu zelo veliko vode, pa hiša tako potratna, da dodatnih 500 litrov nebi nič spremenilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Kar se tiče občutka gretja je pa takole.
Drva dajo toploto v peč isto kot kurilno olje, nastavljene imate analogne termostate na forlaufu, takoj za pečjo.
Se pravi famozni oranžni termostat prižge pumpo nekje pri 65 stopinjah in dvigne temperaturo prostora iz 19 na 24 stopinj. Vmes radiatorji pridejo iz 55 na 75 stopinj - vsi srečni in zadovoljni.
To je na drva, kdor ima pa olje pa špara pa ni tega občutka ˝šusa˝, zato ta fama, da drva pa DAJO

Imam eno stranko ko starejši možakar še vedno ne zastopi, kako ima lahko v hiši 24 stopinj, radiatorji so pa mlačni. Ogrevano na TČ

Treba je miselnost premaknit v leto 2021 - pa bo bolje. Tisti ki so ostali v 1980, še vedno želijo radiatorje na 80 stopin
A ti in ene par dovolite da nekateri imamo drugačno mnenje. Ti uživaj po svoje ,drugi bomo po svoje.

24 stopinj s TČ ima, če ima res super duper izolirano hišo. Ja pa sedaj ko tudi zunaj ni pod ničlo.

Bi rad videl pri -15 koliko bo stopinj v hiši. Če se ne motim je tako 60 max za TČ.
Itak je pa tako da vsak po svoje.

Za novogradnje pa se strinjam da je verjetno TČ dobra če ne najboljša izbira. Pa še to verjamem da bo čez par let prišlo nekaj novega ,kot vedno.
Osebno bi imel še vedno kakšno peč ,kamin kot rezervo.

Aja ,nimam vsi novih hiš. pa imam občutek da je veliko najpametnejši ki itak sploh nimajo hiš.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Imel pri starših podoben "problem". Zato so kurili na drva. Letošnjo zimo pa je hišo ogrevala toplotna črpalka. Ne bom razlagal, da je bilo pred vgradnjo veliko razmišljanja, da to ne bo OK in podobno.

Veš kakšno je sedaj mnenje? Da tako udobno kot je bilo to zimo, še pa ni bilo nikoli. Podnevi in ponoči enaka temperatura (23 stopinj). Vedno topla sanitarna voda, pa nič ni bilo potrebno delati. Porabo pa lahko vidiš v sosednji temi.

In ker si Celjan, si lahko prideš zadevo tudi v živo pogledati in ti z veseljem še kaj pokomentiram.

A ja prej ko se je kurilo na drva v hiši NI BILO zalogovnika in ga tudi sedaj NI. Itak je v sistemu zelo veliko vode, pa hiša tako potratna, da dodatnih 500 litrov nebi nič spremenilo.
Če me res povabiš bi z veseljem prišel pogledati. Samo da ni neka novogradnja. Pa letošnja zima tudi ni neka referenca zaradi temperatur. V bližnji prihodnosti bom itak nekaj spremenil. Kar se luksuza tiče pa sigurno pritrdim. Po drugi strani pa ne boš verjel ,prav rad grem nadevati pa samokolnico drv pripeljati.. Se nekaj dogaja hehe..
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
A ti in ene par dovolite da nekateri imamo drugačno mnenje. Ti uživaj po svoje ,drugi bomo po svoje.

24 stopinj s TČ ima, če ima res super duper izolirano hišo. Ja pa sedaj ko tudi zunaj ni pod ničlo.

Bi rad videl pri -15 koliko bo stopinj v hiši. Če se ne motim je tako 60 max za TČ.
Itak je pa tako da vsak po svoje.

Za novogradnje pa se strinjam da je verjetno TČ dobra če ne najboljša izbira. Pa še to verjamem da bo čez par let prišlo nekaj novega ,kot vedno.
Osebno bi imel še vedno kakšno peč ,kamin kot rezervo.

Aja ,nimam vsi novih hiš. pa imam občutek da je veliko najpametnejši ki itak sploh nimajo hiš.

In prav na tole ti lahko dam komentar iz prve roke. Hiša je STARA in popolnoma NEIZOLIRANA.
In prav zato se je izbrala TČ, ki zmore 70 stopinj dati od sebe in še pade pod eko sklad (veš da imamo v celju precej dobro subvencijo?).
Če ti bo kdo ponujal "igračke" ki imajo zgornjo mejo okoli 55 stopinj pa res ne bo OK.

Letos se je stestiralo do -10 in za notranjo temperaturo 23 stopinj je bilo potrebno 55 stopinj v radiatorjih.
Moraš pa vedeti, da je tudi zaradi tega, ker se ogreva 24 ur na dan potrebna precej nižja temperatura v sistemu. In recimo, če želiš v hiši za 1 stopinjo dvigniti temperaturo to traja skoraj 24 ur (seveda če ne uporabiš kakšnega pospeševalnega programa).

V glavnem res te povabim na ogled če boš pri volji. Foter ti bo pa vse zapiske temperatur pokazal, ker mu je bilo dolg čas je vse zapisoval :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če nima talnega gretja in vsaj 15cm izolacije, potem ga zavajate s priporoćanjem TČ.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Če me res povabiš bi z veseljem prišel pogledati. Samo da ni neka novogradnja. Pa letošnja zima tudi ni neka referenca zaradi temperatur. V bližnji prihodnosti bom itak nekaj spremenil. Kar se luksuza tiče pa sigurno pritrdim. Po drugi strani pa ne boš verjel ,prav rad grem nadevati pa samokolnico drv pripeljati.. Se nekaj dogaja hehe..

Ja klikni me, ko se zaključi sezona ogrevanja in boš lahko videl tudi podatke o porabi iz TČ.

A ja, pa samo v info. V hiši sta bili pred vgradnjo TČ dve peči. Ena na pelete in druga na drva. Ven je šla tista na pelete, ker je bila ideja, da bo občasno se zakurilo z drvami, ali pa "za vsak slučaj". Zakurilo se od menjave še ni ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
In prav na tole ti lahko dam komentar iz prve roke. Hiša je STARA in popolnoma NEIZOLIRANA.
In prav zato se je izbrala TČ, ki zmore 70 stopinj dati od sebe in še pade pod eko sklad (veš da imamo v celju precej dobro subvencijo?).
Če ti bo kdo ponujal "igračke" ki imajo zgornjo mejo okoli 55 stopinj pa res ne bo OK.

Letos se je stestiralo do -10 in za notranjo temperaturo 23 stopinj je bilo potrebno 55 stopinj v radiatorjih.
Moraš pa vedeti, da je tudi zaradi tega, ker se ogreva 24 ur na dan potrebna precej nižja temperatura v sistemu. In recimo, če želiš v hiši za 1 stopinjo dvigniti temperaturo to traja skoraj 24 ur (seveda če ne uporabiš kakšnega pospeševalnega programa).

V glavnem res te povabim na ogled če boš pri volji. Foter ti bo pa vse zapiske temperatur pokazal, ker mu je bilo dolg čas je vse zapisoval :evil:
Te bom kontaktiral na zs ,si mi idealen za primerjavo.. lp
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kondukcija, konvekcija, radiacija, tri vrste prehoda energije skozi več materialov. Človek ima v genih zapisan občutek udobja, če zraven gori odprt ogenj. To je to.

Talno ogrevanje je nizkotemperaturno, toda v delovnih prostorih daleč najbolj učinkovito in udobno. V stanovanju oz. v dnevni sobi, ko se zabušava, pa nekaj manjka. Namreč nekaj IR sevanja od ognja, kar daje luksuz.

Prijatelj ima v bajti plinsko ogrevanje, talno ogrevanje seveda, hkrati si je pa naredil kamin s kuriščem za vodno ogrevanje ocenjeno 40 kW toplotne moči. Kurišče je tako veliko da zavali noter cel štor od drevesa, ki ima čas pogorevati cel dan itd. Sem bil soudeležen pri gradnji tega kamina. Zadeva je stara okoli 25 let, pa še do danes ni porabil niti litra plina za namen ogrevanja bajte. Enostavno mu zadostuje kamin v katerem vedno gori, sevanje iz ognja pa ustvari domačnost.

Ni vse kondukcija in konvekcija. Človek si želi tudi nekaj radiacije za udobje. Sicer je dom "mrzel", čeprav ni.