POPRAVILO nedelujočega nuvija

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če vam računalnik ne prepozna vašega nuvija,če ste nuvija formatirali v NTFS, nuvi obstane na logo sliki potem ste na pravem mestu.

Navodila so v paketih:

OPOZORILO:

Veliko vas po tem, ko imate dostop do nuvija ne prečita navodil do konca in nuvi vam obstane na Logo sliki.
Če ste flešali z vsebino mape " za popravit " je potrebno na koncu, po formatiranju in ko ste dali backup nazaj na nuvija OBVEZNO flešat še z vsebino mape ORIGINAL , če tega ne storite se vam nuvi ne bo vklopil kot se mora ampak bo stal na Logo sliki.

Preden začnete s popravilom je potrebno OBVEZNO naložit Garmin USB gonilnike


Datoteke za nuvije:

Za popravit nuvije 2xx

Za popravit nuvije 2xx Boot BLK 834 [/COLOR]

Za popravit nuvije 2xxW

Za popravit nuvije 2xxW Boot BLK 737 [/COLOR]

Za popravit nuvije 2x5

Za popravit nuvije 2x5W [/COLOR]

Za popravit nuvije 2x5W Boot BLK 1091

Za popravit nuvije 5xx [/COLOR]

Za popravit nuvija 465T

Za popravit nuvija 750 [/COLOR]

Za popravit nuvija 770

Za popravit nuvija 760 in 780 [/COLOR]

Za popravit nuvija 7x5

Za popravit 12xx [/COLOR]

Za popravit13xx in 14xx

Za popravit 22xx [/COLOR]

Za popravit 23xx

Za popravit 24xx [/COLOR]

Za popravit 34xx

Za popravit 37xx [/COLOR]

Za popravit nuvi 30

Za popravit nuvi 40 in 50 [/COLOR]

Za popravit nuvi 24x5 in 25x5

Za popravit nuvi 35xx [/COLOR]

Za popravit nuvi 6xx

Za popravit nuvi 2xx7 [/COLOR]

Za popravit nuvi 35x7

Za popravit nuvi 27x7 [/COLOR]


Ker Windows format včasih ne opravi svojega dela kot bi ga moral, imate tukaj program, ki vam formatira nuvija tako kot je potrebno Prep usb


Uporabljate Win7 in imate težave z preboot?

1.) Prenesite si Garmin USB gonilnike

2.) Desni klik na setup in zaženite kot administrator in naložite gonilnike

3.) Desni klik na updater.exe in označite kompatibilnost z Win XP SP3 in klik na uporabi/shrani

4.) Še enkrat desni klik na updater.exe in zaženi kot administrator.


Obvezno ob nakupu nuvija naredite Backup,da imate v takem primeru datoteke na voljo za restavriranje.



Iskreno upam,da teh navodil ne boste rabili nikoli
wink-1.gif




ŠE NEKAJ NAVODIL ZA ODPRAVLJANJE TEŽAV

Ima vaš nuvi težave z iskanjem satelitov in traja tudi po 15 minut ali več da jih locira?

Rešitev je torx 5 in mali križni izvijač.

Zadevo do sedaj preizkusil na 250W,205 in deluje.
Na spodnjem robu nuvija je nalepka z vašo serijsko številko.
Pod njo se skrivata dva vijaka,ki jih je potrebno odvit.
Sedaj z malo tršo in tanko plastiko nežno pritiskajte navzgor in navzdol po robu okrog nuvija da ga dobite narazen.
Bodite pazljivi z ekranom saj je pritrjen na ploščo.
Teh kablov vam ni potrebno odklapljat ampak samo umaknite ekran toliko da vam ne bo v napoto.
Odvijte tri vijake,ki držijo ploščo.
Sedaj previdno dvignite ploščo in odklopite kabel od baterije.
Pustite odklopljeno baterijo od 5 -10 minut
Po tem času priklopite nazaj baterijo in sestavite nuvija v prvotno stanje. (Ne pozabite vstavit nazaj gumba za vklop)
Po prvem vklopu vam bo našlo satelite v cca 3-5 minut.
Po naslednjem vklopu pa vam bo lociralo satelite že v 5 sekundah.


Je vaš nuvi obstal na Logo sliki ali imate bel zaslon in zgornji paket ni odpravil vaše težave?

Če se vam to zgodi me kontaktirajte na ZS in bomo rešili zadevo.


Je na vaši napravi izginila številka modela?


Včasih se po posodobitvi naprave zgodi, da pride do napake in vam izgine model naprave. Recimo pri nuviju 3790 izpiše po napaki 37xx in se potem zgodi, da bluetooth več ne deluje in tudi karte v večini primerov ne zazna več in izpiše, da so zaklenjene oz ne zna več prenest karte iz mygarmin, čeprav imate LMT.

Za to težavo obstaja rešitev, ki pa se ne da izvest na daljavo, ampak je potrebno dostavit napravo do mene.

Več info na ZS.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če bo kdo rabil za novejše nuvije kot so 1xxx,2xxx in 3xxx naj javi bom naredil skupaj.

Resnično upam,da se nikoli ne boste znašli v tem položaju,da boste morali uporabiti ta navodila.

Obstaja novo orodje s katerim si lahko naredite skupaj FW s katerim si lahko potem popravite nuvija.
Več o tem orodju si lahko prečitate Tukaj

Orodje pa si lahko prenesete Tukaj
 

danijel008

Zelenc'
25. jan 2012
21
0
1
jaz imam nuvi 250w brez sistema in ne morem nikakor narediti tega do tega sem prisel da mi na rac. najde prostor od navigacije ko pa vse skupiram noter pa ko ga prizgem pise samo garmin
 

danijel008

Zelenc'
25. jan 2012
21
0
1
zakaj pa imam drug id enote se vedno isto garmin in nic drugo racunalnik pa najde napravo in sd card tako kot prej
pa v mapsurcu najde id se se kaj da naret
 

danijel008

Zelenc'
25. jan 2012
21
0
1
ko z nuvija izklopim po posodobitvah kabel ga moram resetnit drugace ga ne morem ponovno zagnati ker pise samo garmin
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik danijel008 pravi:
ko z nuvija izklopim po posodobitvah kabel ga moram resetnit drugace ga ne morem ponovno zagnati ker pise samo garmin

To se ponavadi zgodi, ko je dolgo priklopljen. To ni nič narobe.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Vedno, ko je nuvi dolgo priklopljen na PC se to zgodi, vsaj meni. Enostavno, ga resetiraj in to je to oz. drži gumb za vklop nekaj časa.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kot prvo, je veliko premalo informacij, da ti človek sploh lahko pomaga. Nimaš sistema ? Imaš gor Android ?
grin1.gif

Najlažje ti bomo vedeli pomagat, če narediš screen, kaj sploh imaš gor naloženo.
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Poskusi ga resetirat . Reset imaš spodaj kjer je nalepka z podatki o napravi . Boš videl kaj bo naredilo potem - poročaj .
 

danijel008

Zelenc'
25. jan 2012
21
0
1
100 krat ze resetiral formatiral nuvija in nimam vec svojih datotek imam jih od druge naprave ko sem ga formatiral
mi je samo bliskal potem sem ga moral resetirat da je sploh vgasnil potem sem naredil za popravit nuvije 2xxW
potem mi je pc zaznal usb in sem formatiral tako kot pise prekopiral datoteke prizgem in samo garmin nic drugo ne
pise niti vgasniti ga ne morem na gumb ga moram resetnit lp.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Še enkrat ti pravim da naredi screen da vidimo kaj sploh imaš sedaj gor naloženo ker kot praviš si dal gor druge datoteke ki pa lahko da niso prave in imaš zato težavo ampak dokler nimamo slik se lahko samo ugiba.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ti imaš celo zmedo. Ne poznam vseh datotek za tvoj model, ampak tukaj noter nima kaj delati .rgn in updater exe. Tudi zgornje mape glede na ime dvomim, da je imel model 250w.