Poplava na sovoznikovi strani (Citroen c4 Picasso 2012)

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Danes zjutraj me je na sovoznikovi strani pricakal bazen... :) Voda prihaja notri nekje pod armaturko... Kje bi lahko bil problem?

IMG_20200802_100441.jpg
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Vsedi se v avto in polivaj. Ni druge. Za začetek pa poglej ce mas odtocne kanale pod šipo zamasene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Podoben problem sta imela kolega in sodelavka. Pri sodelavki je na VW Touranu bil problem pri vetrobranskem steklu in tam neki plastiki, ki že tovarniško ni bila ustrezno zatesnjena. Pri kolegu pa na VW Tiguanu prek šibedaha teklo not. Oboje so večkrat popravljali v sklopu garancije. Še enemu kolegu je pri Mondeotu tudi teklo not čez šibedah. Je ves obupan spodaj luknjo zvrtal, da je voda ven stekla.

Malo preveri še to, če ti kaj pomaga...

Drugače pa čisto tako eno vprašanje... to zna fajn zmočit kable v notranjosti vozila, težave se lahko pojavijo šele čez več mesecev ali celo let. Vse od airbagov, do raznih ambientnih lučk... Kaj potem narediš s takim avtom ali če vprašam drugače; kaj lahko storiš sedaj, da potem čez nekaj časa ne bo teh težav, ki sem jih opisal?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citroen ne rabi vode, da zajebavajo kabli ;)

Verjetno so zamašeni odtoki pod vetrobranskim steklom in teče skozi ventilacijo noter.
Je prav super napravljeno ;)
 
  • Wow
Reactions: Generik

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Drugače pa čisto tako eno vprašanje... to zna fajn zmočit kable v notranjosti vozila, težave se lahko pojavijo šele čez več mesecev ali celo let. Vse od airbagov, do raznih ambientnih lučk... Kaj potem narediš s takim avtom ali če vprašam drugače; kaj lahko storiš sedaj, da potem čez nekaj časa ne bo teh težav, ki sem jih opisal?
Če maš premijo GL ti taka poplava (ki lahko nastane zaradi zamašenega odtoka klime) potopi ene par pomembnih računalnikov pod sedežem.
Bmw 1-ki je potopilo računalnik za parking senzorje v boku, ko je luč spuščala. Pasatu za centralno odklepanje (se mi zdi) pod voznikovimi nogami, in še kaki super primerek.

Pa težave ne nastanejo čez več let ampak takoj ali zelo kmalu. Če so samo kabli pod vodo so itak v izolaciji jih lahko namaka kolko hoče.
Airbagov tudi nimaš pod sedežem, ambientnih lučk tudi ne.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Zamašen odtočni kanal na sovoznikovi strani. Enako se zgodilo na fotrovem C4
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Js sm imel podoben primer pri Oplu. Za kolesom je prerjavelo (blatnik) in ko je voda špricala od koles in odtekala od šipe, je skozi del, ki je bil prerjaven prišla v notranji del tja ker so sovoznikove noge. Sem potem ta del zakital z dvokomponentnim lepilom, pa je bilo potem uredu.
Tako da preveri, če imaš za kolesom kaj zarjavelo.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Zamasen odtocni kanal na sovoznikovi strani (kot ste napisal) .... Gre pa od sipe pa do koloteka pred sovoznikom... Upam pa da res ni zalil kaksnih kablov...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
100% jih je. To ni vprašanje, ker letijo po pragih.
Ce nimaš kakega računalnika tam ni panike
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
tud men je teklo skoz ventilator...

spucat kanal pod vetrobranskim steklom.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Evo zrihtan. Itak vse zamašen. Mehanik rekel da je bilo vode za celo manjše jezero.... Vsaj 10-20 litrov vode je steklo ven :oops1:.
No sedaj pa upat da ne bom imel light party na armaturki ker mi je kable potopil ker potem ga dam pa lahko samo v prešo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi