Poplačilu po stečaju / dohodnina ??

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ne najdem nikjer ,kakšna je ,če sploh ,obdavčitev zneska prejetega kot terjatev v stečajnem postopku delodajalca.

Stečajnemu upravitelju ,je bila prijavljena terjatev ,katera bo sedaj poplačana skupaj z obrestmi od dneva začetka stečaja. ( nanaša se na neizkoriščen dopust,regres..)

Sedaj me pa zanima kako je to z davčnega stališča. ?? Znesek bom dobil na trr ,kaj pa potem drugo leto ? Bo od tega obračunana dohodnina??

Hvala.lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pa stečajni upravitelj odvede kaj davka,prispevkov ali nič ? Na opdravnino kolikor vem ni prispevkov.? Ker za neizkoriščen dopust,...pa mislim da bo izplačan bruto znesek ?
So pa zneski zmanjšani za cifro ki sem jo dobil preko jamstvenega sklada. Tu se vidi ,da vedo kaj delajo. Edino res mi ni jsano za ta znesek ki bo izplačan meni kako je ?? Za dohodnino ,če recimo drugega dohodka ni ,bi to ne smel biti problem. Samo kaj je s prispevki ? Tiste bi po moje že moral delodajalec obračunati prej ?
Ni mi logično ,da bi sedaj jaz kot upnik ,na nek način poplačeval njegove dolgove preko mojega zahtevka za poplačilo ?

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Kaj pa če stečajnega pokličeš in vprašaš?

Po tvojem,potem vse forume kar naenkrat ukinit...
Vedno je potem tako da lahko nekam pokličeš.

Če ne bom tule dobil nekih zadovoljivih odgovorov ,pa brez skrbi se bom obrnil ,če bo potrebno tudi na stečajnega.

Pa si zamisli da si ti stečajni ,in ti vsakih par minut nekdo išče odgovore za zanj življensko pomembna vprašanja ali po telefonu ,mailih....
lp
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Ja glej, on je za to delo dobro plačan. Lahko sicer počakaš na njegovo redno poročilo sodišču in boš videl, če in kam je nakazoval.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Si tudi ne bom belil preveč glave... Na ajpes je podal načrt razdelitve. V takšnem primeru stečajni nekako "nadomešča" delodajalca in so morebitni prispevki in kakšne davščine njegov problem ?

Sama dohodnina bo pa moj problem drugo leto,ker dohodnina bi tudi v primeru da stečaja nebi bilo bila moja davčna skrb.

Tako nekako si sam predstavljam ??

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Saj zdaj ko furs sam poslje dohodnino in ti jo ni treba vec vpisovati je to ena skrb manj. Kako pa je bilo s prispevki pri meni pa ne vem na pamet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes