Poper - zdrav ali ne?

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Verjetno izhaja iz tega, da če peče in je neprijetno, potem je tudi škodljivo. "Nasveti stare mame"
smile-1.gif
Dejansko pa ni slabe stvari, ki bi jo uživanje pikantnih stvari povzročilo, je ravno nasprotno. Povečano je izločanje želodčnega soka, boljša prekrvavitev GI trakta, pospeši metabolizem, deluje kot vazodilatator, naj bi zniževal tudi LDL (dvomim).
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Ja, meni doma včasih moja teži, pa ta stari in še kdo, da če jem preveč poprano, da to ni zdravo za neko želodčno kislino pa ne vem kaj še vse ... jas pa jim samo rečem, dokler lahko, tako dolgo bom tako jedel.
Od popra nimam nikoli nobenih posledic, edino, če kdaj vdihnem notri, da se mi nekje pri grlu stavi, potem pa malo zakašljam.
tongue-1.gif


Ne vem kako je pri vas pri golažu, če primerjamo juho pa golaž ...

Pri juhi se zelo pozna poper ... vedno več ga je, težje je jesti ... pri golažu pa mam ga lahko enkrat toliko, kot ga imam v juhi, pa je poper komaj zaznati ...

Glede popra nisem mislil, da bi me zaradi njega pobralo, ko sem začel to spraševati ... ampak zaradi tega, če bi imel kdaj trajne posledice, da bi mogel skos k doktorjem letat pa da bi mi tam svetovali kaj še lahko jem pa kaj več ne smem ...