Pomoč - zaključek kanala za cevi od klime

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Pozdrav,

stari mami so mojstri vgradili klimo, cevi so speljane skozi pokrit PVC kanal 80x40mm, na koncu kanala je pa ostalo mal luknje od preboja - luknja je okrogla, kanal pa kvadraten in vmes je luknja, ki gre stari mami strašno na živce in teži, da ji kaj zrihtamo.

V spominu imam, da se kupi neke okrasne zaključke, ki se jih samo natakne gor, ampak zdaj pri googlanju nič ne najdem, po Bauhausih se mi pa ne sprehaja, dokler ne vem kaj iščem (in če to sploh imajo).

A kdo ve, če ti zaključki sploh obstajajo in kako se jim točno reče, pa kje bi jih dobil v LJ?
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Odžagaj / odreži, kar je viška.

Tisto kar gre noter v luknjo gre potem naprej v zunanjo enoto klime... Tako da ne raje ne bi nič rezal, ker potem klima ne bi delala in bila stara mama mal huda. ;)

Lahko pa luknjo zafilaš s purpen peno, ko se strdi, odrežeš, kar je viška in pokitaš / pobeliš, itd.

Ja, to je sicer eden od možnih ukrepov, ampak je tako majhna ta luknja, da bom samo zasvinjal tiste kanale okrog kablov. Pa potem bi staro mamo motilo, da je razlika med barvo stene in barvo pokitanega predela, in bi sledilo beljenje dnevne sobe, pa potem je različno od kuhinje in hodnika itd itd...
Zato bi raje takole instant rešitev.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja nobena firma nima zaključka glih za tvoj primer.

Drgače pač vzemi kak bel silikon in zakitaj ali pa stari tečnobi skrij očala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in klekej

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
kakšna fotka, ker očitno se ne razumemo?

enkrat praviš, da jo strašno moti, potem pa da je čisto majhna luknja...

mogoče iščeš rozeto?

malo izravnalne mase, pa pobarvat čez... seveda ne bo ista bela, ampak čez 1 mesec se ne bo več opazilo....

edit:

ti iščeš nekaj takega, a ne? druga slica je samo za vzorec...

zavrsetak_s_rozetom.jpg
prolaz_kroz_zid.jpg


edit 2:

pvc-kanali-za-monta%C5%BEo-klimatskih-naprav-zaklju%C4%8Dki.png


 
Nazadnje urejeno:

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
ti iščeš nekaj takega, a ne? druga slica je samo za vzorec...

zavrsetak_s_rozetom.jpg
prolaz_kroz_zid.jpg


edit 2:

pvc-kanali-za-monta%C5%BEo-klimatskih-naprav-zaklju%C4%8Dki.png




To, ja! V bistvu točno tisto na zgornji sliki desno bi bilo idealno za moj primer! Mojstri so namreč zdaj napeljali kanal čisto do stene in če bi želel uporabiti tak zaključek kot je na sliki na levi polovici oz. na sliki spodaj, bi moral še kanal rezati, tole desno pa verjetno samo nataknem čez?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
pomoje se vsi čez nataknejo - zato da ga lahko do stene stisneš...

sam une prve dve sta iz ene hrvaške strani...

ta pod njima je pa slovenska... sam na strani ni videti take kot ti rabiš. Ti rabiš kao tunelček, ne da je zaprta, kot ta 1. in 3. slikca... to se uporablja, če gre kanal po steni dol...

ok, pač iščeš "zaključek cevi klima" ipd...

če se pa ne motim uporabnik igi montira klime, in ti lahko svetuje, kje to dobiti, ali pa če ima mogoče on kakšnega na lagerju...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
a veš k mam glih čas...




čeprav... me malo skrbi, ker bela od plastike ne bo ista kot bela od stene... a bo to problem za staro mamo?? :) :)


Tooooooo! To rabim! Najlepša hvala!


Tud če bo pol barva problem, bom najprej vrgel cca 3 evre v poskus reševanja problema brez beljenja cele hiše. ;)
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Bodi p izda pa monterju sporoci kaj mamo moti.

Saj to je osnovni problem, bi monter moral dat gor tist zaključek/manšeto, pa ni, ker jim jih je zmanjkalo - vsaj tako so mami povedali. Pol pa naj jaz kitam in na koncu belim celo hišo, ker se njemu ni dalo nabavljat ali natikat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Saj to je osnovni problem, bi monter moral dat gor tist zaključek/manšeto, pa ni, ker jim jih je zmanjkalo - vsaj tako so mami povedali. Pol pa naj jaz kitam in na koncu belim celo hišo, ker se njemu ni dalo nabavljat ali natikat...
Ni problema, potem naj se pa mojster spet oglasi, ko jo bo imel. Do tedaj pa ne plačaj računa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz sem točno tak kos kupil v trgovini kjer sem tudi cevi za klimo kupil ... so imeli cel kup kanalov, zaključkov in obrob :)

(vprašaj v specializirani "klima" trgovini, bodo sigurno imeli)