Pomoč pri nakupu

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Ne najdem neke pametne pomoči pri nakupu. Do sedaj mi je odlično služil Nuvi 750T.
Iščem model z Line Assist in Junction View (če se temu sploh še tako reče) , možnost izdelave in shranitve nekaj rut (poti) in točk, in obvestila o prometu, verjetno DAB, ker kolikor berem je RDS-TMC v opuščanju (SmartLink ne pride v poštev). Pa vsaj karte osrednje Evrope s posodabljanjem.
Hvala za nasvete
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Hvala za odgovor. Ali pomeni, da tam kjer je RDS-TMC tudi ostaja in se dodatno informacije posredujejo še po digitalnem DAB+ sistemu, ali se predvideva, ko bo povsod "zaigral" digitalni radio, bo RDS-TMC opuščen?
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Še eno vprašanje!
Če model s S (Smartlink) ali D (DAB+) "napajam" z ustreznim kablom s TMC sprejemnikom ( GTM25 ali 35) in ustreznimi licencami, ali "lovi" tudi informacije preko RDS_TMC?
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Glede na prebrano, raziskano, globino denarnice ... sem se odločil za model Drive Smart 51 LMTD.
Pripombe?
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
kaj pa smartlink verziji fali?
za 119 je v harveyu
Popolnoma nič, hvala za info. Ne vem je možno, da bodo RDS-TMC čez čas popolnoma opustili. In ali so v tem LMT zajete "naročnine" vseh ponudnikov v Evropi. Se mi zdi, da smo v preteklosti tudi TMC kode plačljivih ponudnikov morali.....
To pri HN za 119€ je dejansko S različica? Ker nikjer drugje ne najdem tega modela samo s LMT oznako!
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.571
685
113
toti Maribor
V LMT različici so zajete vse naročnine v Evropi. LMT-D prejema RDS-TMC 100% (iz lastnih izkušenj). Pri LMT-S upoštevaj, da deluje samo v kombinaciji s pametnim telefonom. V tujini računaj še na prenos podatkov.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Jodlar Pozabi D - imam jaz in “ne dela” - ne pri nam, ne v tujini. Edina “prednost” D bi bila, če kje prenos podatkov ne dela - a bi bilo pokrito s DAB signalom.
Pa še informacije na D se osvežujejo na 5 minut - na S pa na minuto (kjer je prenosn podatkov).

Pa povej čemu “proti” S?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.571
685
113
toti Maribor
No ja. Jaz imam z D vsaj kar se tiče tujine predvsem Nemčije zelo dobre izkušnje. Pri nakupu D variante ima še vedno lahko povezano napravo s telefonom in sprejema prometne informacije preko App (beri S Garmin Smartphone Link). Pri nas pa imaš prav. Mogoče se bo kaj spremenilo z novim ponudnikom v SLO.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Popolnoma nič, hvala za info. Ne vem je možno, da bodo RDS-TMC čez čas popolnoma opustili. In ali so v tem LMT zajete "naročnine" vseh ponudnikov v Evropi. Se mi zdi, da smo v preteklosti tudi TMC kode plačljivih ponudnikov morali.....
To pri HN za 119€ je dejansko S različica? Ker nikjer drugje ne najdem tega modela samo s LMT oznako!

Tale pri HN je S verzija, sicer piše celo drive 51 (LMT-S) in ne drive smart, ampak deluje vse enako kot pri drive smart 61.

Torej povezljivost preko appa z mobilnikom in celotna pokritost Evrope.

Predvsem je solidna cena za zelo dober kos.

p.s.
obupni so pa podatki za varnostne kamere=radarje, v mariboru še vedno evidentirajo ukinjene radarje iz leta 2012, sem jim pisal, direktno na cyclops, pa še ne trzajo