pomivlani stroj smrdi

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.630
989
113
Kaj ta čistila za stroj so blažev žegen?

 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Verjetno imaš ta model stroja, ki porabi (cca) 7 litorv vode za pravnje, ker zadrži vodo od zadnjega dela pranja (brez tega je poraba 10 litorv). Če je tak, probaj locirat to posodo in jo poskusi očistiti...zna biti, da so se ti tu noter zaredile alge oz. bakterije in je zdaj zahajcalo do meje, ko začenja smrdet.

(vse ostalo, si že itak naredil generalko okoli čiščenja ;) ..ker si ravno ogret..prideš na pivo? Se bova usedla ob mojega, pa... :evil:)
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Torej čiščenja imam dovolj.

Prišel serviser, našel še nekaj drugih napak.
Tesnila na zgornji vetrnici so slaba, dve manjkata.
Pumpa je slišat, kot da ne dela s polno močjo.
Spodnja vetrnica se ne vrti, verjetno zamazano stikalo, ki preklapla med zgornjo in spodnjo. Guma na pregibu med vrati in ohišjem je slaba. o 10X čiščenju še vedno smrdi.

Torej: nakup novega.

Siemensa v SLO menda več ne prodajajo.

Kaj torej kupiti?
Boscha (serija 6) za dobrih 800€ al Gorenje za dobrih 600€?
Ne rabim WiFi pa bluetootha, pa zeolita.
Rabim pa 3 košare, pa čim več garancije. Tu vodi Gorenje.
Gledam tega Boscha al pa tega Gornca.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ko sem pred dvema tednoma kupoval za mamo 45cm sem izbiral med AEG in Gorenje; razlika v ceni skoraj nič, v kvaliteti baje ogromna - lahko dvakrat ugibaš v čigavo korist.

BTW: včasih so vse 45tke delali v eni tovarni v Italiji, če me niso naplahtali.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Torej čiščenja imam dovolj.

Prišel serviser, našel še nekaj drugih napak.
Tesnila na zgornji vetrnici so slaba, dve manjkata.
Pumpa je slišat, kot da ne dela s polno močjo.
Spodnja vetrnica se ne vrti, verjetno zamazano stikalo, ki preklapla med zgornjo in spodnjo. Guma na pregibu med vrati in ohišjem je slaba. o 10X čiščenju še vedno smrdi.

Torej: nakup novega.

Siemensa v SLO menda več ne prodajajo.

Kaj torej kupiti?
Boscha (serija 6) za dobrih 800€ al Gorenje za dobrih 600€?
Ne rabim WiFi pa bluetootha, pa zeolita.
Rabim pa 3 košare, pa čim več garancije. Tu vodi Gorenje.
Gledam tega Boscha al pa tega Gornca.
Tega boscha imas tukaj najceneje

od Gorenja bolje idi stran…
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in MieleFan

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
172
43
V mojem primeru se je nedolgo nazaj po 17 letih pokvaril pomivalni stroj Bosch. Tehtal sem med Bosch 6 in najboljšim Gorenje. Prvi 800 e plus, drugi 700, 2 leti proti 5 let garancije, 10 let jamstva na motor. Pa še iskal sem, kar je bilo na zalogi. Zanimivo, da sta oba proizvedena pri nas. Z Boschem so lahko težave pri dobavi, odvisno od modela, zaradi poplav v BSH Nazarje. Vzel sem Gorenje, ker je bil na zalogi, naložil v avto in ga priključil. Pri Boschu imajo neko akcijo minus 70 e, pri Gorenju 100 tablet. Na papirju je Bosch 44 decibelov, Gorenje 39. Res je neslišen. Za Gorenje sem slišal, da nima najboljši servis.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
A ima serija 6 od Boscha čisto vsak ta Zeolith? Serviser je rekel "Ne kupuj z zeolitom".
NE rabim Zeolitha, NE rabim SuperDry, NE rabim WiFi, NE rabim bluetooth.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
A ima serija 6 od Boscha čisto vsak ta Zeolith? Serviser je rekel "Ne kupuj z zeolitom".
NE rabim Zeolitha, NE rabim SuperDry, NE rabim WiFi, NE rabim bluetooth.
Če boš odštel 800 eur za pomivalca.Ti priporočam,da dodaš še 200 eur.In imaš vrhunski pomivalc Miele z tretjo prestavljivo košaro za pribor.Imam 5 let pomivalca Miele.Ob vsakdanji uporabi,do danes brez ene napake.Stroj je zelo tih,v notranjosti v celoti inox.Posoda je vrhunsko pomita,popolnoma suha.Ker se na koncu sam odpre.Enostavno pospravim posodo brez brisanja v elemente.
Iz pomivalca ni nobenih neprijetnih vonjav.Na vsakih 50 pranj,mi napiše da morem izvest program za čiščenje stroja.Večkrat,dodam tudi alkoholni kis v stroj.
Če pač hočeš Boscha,kupi on model brez dodatnih stvari pri sušenju itd.Kot vidiš,se čez čas,začnejo same komplikacije s tem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Pri naši hiši so trenutno trije pomivalci od Boscha v starosti 10+ let, vsi delajo BP (različni cenovni modeli, noben ravno najslabši).
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Serviser je rekel, da ima pri novejših Boschih v glavnem težave s tem sušenjem.
Dodatna posoda, dodatna pumpa, dodaten ventilator, ki se lahko pokvarijo.
Tako je tudi meni reku pred 5 leti.Zato,sem se raj odločil za Miele.In mi ni žal niti malo.Ker je res stroj na mestu.
Od Gorenja bejži 1000km in še dlje...da ne dobiš živčnega predčasno z strojem.Nazadnje z nesramnim odnosom serviserja in klicnega centra in dooolgo čakalno dobo da se sploh przibljejo serviserji!!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
NE rabim Zeolitha, NE rabim SuperDry, ...

To dvoje v bistvu rabiš. Najboljs je posodo brisat, ko pride iz stroja... Razen, ce dobis stroj s C kategorijo sušenja. Ti privoščim, da ga najdes, ampak ze 10 let nazaj ni bilo za dobit.

Bythemimo, kar se tice okvar in napak, je samo zaradi filtrov, ki so v iber fini in se bašejo...