Pomivalni stroj 60 cm

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Sam uporabljam vsa pomivalna sredstava Miele.Uporabljam prašek in NE tablet.Je boljše,lahko sam prilagajaš količino na umazanost posode.Lahk pa rečem.Da je zravnana čajna žlička dovolj :zmaga: :zmaga: :zmaga:
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
a kdo ve kje (preko interneta) se da kupiti za zgornjo košaro rezerve dele. Pa za spodnjo zatiče ki držijo plastiko v katero daš krožnike.
 
Ja tale Bosch ima kovinsko model SMS46NW00E.

Gledam pa tudi od Gorenja model GS65160W , pa še nekako vagam.

Nekateri pravijo da dotični Gorenje posuši bolje kot ta Boschev, nekateri da Bosch pere bolje...

Konkretnega Gorenje se da dobiti za okoli 400 eur , kar se mi zdi dober deal, omenjeni bosch pa malo pod 500.


stroj ima totaldry to je povzeto po smegu in je avtomatsk odpiranje vrat. To je super, ker se posoda lepo shladi, posuši, upoštevaj pa da to podaljša čas programa za 30,45 minut. Pri gorenju nujno poglej kje je narejeno, ker če na stroju piše made in PRC gre za mideine stroje, sicer je dal gorenje še nekaj svojih bombončkov notri, sam vseeno... Te ti pa odvsetujem
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
stroj ima totaldry to je povzeto po smegu in je avtomatsk odpiranje vrat. To je super, ker se posoda lepo shladi, posuši, upoštevaj pa da to podaljša čas programa za 30,45 minut. Pri gorenju nujno poglej kje je narejeno, ker če na stroju piše made in PRC gre za mideine stroje, sicer je dal gorenje še nekaj svojih bombončkov notri, sam vseeno... Te ti pa odvsetujem

Hvala za nasvet. Preko spleta, bom sicer malo težje preveril to, razen če bodo tisti na drugi strani kooperativni. :) Thx
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Na kratko me zanima kaj sploh pričakujete od pomivalnega stroja?

-Da odstrani madeže in da ne rabimo vse posode pred pomivalcem že na 90% oprat (ne govorim o zasušenih zadevah)

-Da posoda ni lisasta (sploh beštek in kozarci). Čeprav jaz imam malo "muho" in je treba pri nas posodo po pranju še prebrisat.

-Zelo pomembno da je posoda odlično sprana, da ni sledi ali okusa detergenta kar se mi je tudi že zgodilo

-Da vsaj povprečno opere/posuši plastiko

Vse ostalo, od decibelov, pametnega oblikovanja košar je zgolj bonus.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
-Da odstrani madeže in da ne rabimo vse posode pred pomivalcem že na 90% oprat (ne govorim o zasušenih zadevah)

-Da posoda ni lisasta (sploh beštek in kozarci). Čeprav jaz imam malo "muho" in je treba pri nas posodo po pranju še prebrisat.

-Zelo pomembno da je posoda odlično sprana, da ni sledi ali okusa detergenta kar se mi je tudi že zgodilo

-Da vsaj povprečno opere/posuši plastiko

Vse ostalo, od decibelov, pametnega oblikovanja košar je zgolj bonus.
Evo ti filmček kako se odpre.Enako se moj odpre po končanem pomivanju :zmaga: :zmaga: :zmaga:

Točno tak model je moj.

 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
-Da odstrani madeže in da ne rabimo vse posode pred pomivalcem že na 90% oprat (ne govorim o zasušenih zadevah)

-Da posoda ni lisasta (sploh beštek in kozarci). Čeprav jaz imam malo "muho" in je treba pri nas posodo po pranju še prebrisat.

-Zelo pomembno da je posoda odlično sprana, da ni sledi ali okusa detergenta kar se mi je tudi že zgodilo

-Da vsaj povprečno opere/posuši plastiko

Vse ostalo, od decibelov, pametnega oblikovanja košar je zgolj bonus.

 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.764
2.645
113
Jaz sem na svojem avto open izklopil ker imam masiven lesen pult pa mislim da celo v navodilih piše da zaradi večjega izpusta pare to ni ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No ja, to odpiranje vrat je sicer fajn, morate pa pazit tisti, ki imate take vgradne stroje, da vam toplota, para,... ne uniči plate zgoraj.

Drugače pa bom rekel takole - našega zalaufam na časovni timer malo po 22h in praviloma na 1,2 urni program. Zjutraj je vsa posoda suha, razen tam kjer se nabira voda (kakšna šalica spodaj) in seveda par kapljic na plastiki, pa nima odpiranja vrat.
Fleke na priboru in kozarcih vam pušča slabo sredstvo za pomivanje in tekočina za sušenje! Lahko se jih rešite tako, da date v košarico za pribor zmečkano alu folijo - res deluje.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Jaz sem na svojem avto open izklopil ker imam masiven lesen pult pa mislim da celo v navodilih piše da zaradi večjega izpusta pare to ni ok.
Moj delovni pult je pa obdelan tako.Da ni možno da ga napihne.Sem ta moment preveril,k je debata o tem.In skoraj po 3 letih ob vsakdanjem pomivanju.Niti malo nikjer napihnjen.
Je pa pr Mieletu tako.Da se stroj takoj NE odpre.Ampak,čez neki časa...ko odvečna para izgine.In ko se odpre...se mi res nč ne zakadi ven!Pa ne da ga hvalim.Sam povem,kdaj se pr mojmu odprejo vrata.Kako je pr ostalih ne vem.Kdaj se odpro,takoj ko je 0.00 na ekrančku al že prej?Ker moj se odpre,k kaže na času 30 minut še do konca.