pomična zadnja klop

sscott

Pripravnik
25. feb 2018
41
3
8
kateri novejši suv ali karavan ima vzdolžno pomično zadnjo klop

(kot je imel včasih twingo)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Ne vem, kako je bilo pri twingu ampak ta zadnji promocijski material, ki sem ga na to temo videla, je bil C5 aircross. Sicer vsak zic zase ampak to najbrž ni problem. 15cm hoda.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
A to je sedaj dodatna oprema? Moja dva "oldtimerja" imata oba.

Glede na odziv teme in promocijskega materiala, ki to poudarja to danes ni dodatna oprema, ampak je vprašanje a je sploh možno. Očitno je bilo včasih bolj vsakdanje, omenja ta starega twingota. Mene recimo je bistveno bolj sezulo, ko se v sosednji temi prebrala, da premium znamke nimajo rezervnega kolesa. Ne da ni kot dodatna oprema kot drugod, ampak enostavno ni predvidenega prostora za rezervno pnevmatiko, pa živijo.

Veliki avti ki se oglašujejo za družinam prijazni, so prijazni le če so te družine male. Enoprostoeci na poti v crossoverje so izgubili 3 sedeze zadaj, nove avte najti da imajo 3 žice zadej se išče pri 30k€.

Poslušam pa o raznih elektronskih neumnostih pa kitajskih lightshowih za par evrov, ki se doplacujejo v jurjih. Pa marketing okoli, da je to tisto, kar dviga uprabnost avtomobilom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
Koliko avtov sploh obstaja, da imajo 3 zice zadaj?

Če hočeš kaj bolj fensi od dostavnikov ala berlingo (pa tudi ti so šli cenovno lepo gor) imaš še tourana, p5008, espaca in s-maxa. Vse to je drago do zelo drago.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
A to je sedaj dodatna oprema? Moja dva "oldtimerja" imata oba.


Zakaj bi imel v velikem avtu pomično klop? A ima kakšen pomen +-10cm če imaš itak 100cm dolg prtlajžnik in za dve koleni placa na zadnji klopi. To so imeli malčki in še vedno imajo, recimo nov T-cross vem da ima pa najbrž še dosti vozil v tem rangu. Se pravi ko pelješ gajbo pira (na žur) premakneš klop naprej da jo sploh dobiš noter, ko pelješ kolege z žura daš pa klop nazaj da sploh lahko sedijo.

V enoprostorcih in SUVjih je pogost pa pomik posameznih sedežev, to je pa bolj enoprostorska finta (različne opcije razporeditev sedežev, sploh pri kombinacijah z tretjo vrsto oz. več sedeži).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
hermann
Malo, se tisti manjši ala scenic, jih nimajo več. Drugače je najcenejši nov pa da ni dostavni, C4 Picasso, ima jih pa tudi c5 aircross. Pa stara enosprostorca alhambra in sharan. Vse kar ni C4 Picasso, je takoj 30k€.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
a vidiš, c4 in c5 sem čisto spregledal

c5 ima po občutku precej ozke sedeže... bi bila po mojem kar telovadba

sicer se ti citroeni pa pugiji začnejo pri nekih 22k, tako, da ni TAKE krize, če nisi zahteven pri opremi in motorjih
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Dacia Lodgy. Kolega ga ima (1.5 dCi 115) in mu ni žal, da ga je vzel. Če se prav spomnim, je dal okoli 16k. Pravi, da mu čist zadošča za družinske potrebe, je pa res, da se mora vsak pri sebi odločiti, kaj pričakuje od avta.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
za družinske potrebe mora bit avto približno varen, kar dacia po sodobih standardih pač ni
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Pa ja, zato sem pa napisal, da se mora vsak pri sebi odločiti, a mu ustreza ali ne :)