Pomanjkanje delavcev?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.144
5.753
113
pri taščici
Torej jaz delam, on pa meni zaracuna moje delo. Kok mas pa ti deleza pr tej ideji? :)
Stvar dogovora. Vse kar bo vec od 0 bo dobrodoslo.
Tak pac je v Slo. Sam sebi ne smes svetovati.
Tudi oljkar ne more odpreti stiskalnice za olje. Lahko pa jo zena. In oljkar proda oljke zeni, zena pa zaracuna stiskanje mozu (zadnjic bilo po tv). Oljke drugace stisne moz. Ne vem pa kako.ku to zena placa. A ima zaposlenega, po podjemni.... Skratka birokracija na visku..
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Če je ob 16h doma dela največ do 15h, torej začne ob 7h in gre od doma najkasneje ob 5:45. ;)
Vse to drži, in?
Sedaj ima oseba vsak dan pol popoldneva fraj, prej pa je delal cele dneve in veliko vikendov, ker je šef v nedeljo klical, da je treba zrihtat stvari za ponedeljek.
Kako je pa prišlo do tega? Zaposleni dajali odpoved, novih pa ni bilo.
Ni bil primarni vzrok it v Avstrijo denar, ker kot sem napisal, je imel čisto ok plačo za Maribor, ni bil na minimalcu. To, da je sedaj še nekaj višja je pa itak samo dodaten bombonček. Najvažnejše mu je, oddela šiht (pa ne na totalno izkoriščanje zaposlenega, hkrati pa seveda tudi ne svira kur... pol šihta, ampak dela), ko se usede v avto pri tovarni se ne rabi več ukvarjat s službo.
Pa preden je menjal je imel že lepe znake izgorelosti in previsoke izpostavljenosti stresu, kar je bil tudi primarni vzrok, da je začel razmišljat o menjavi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Norma! Veš ka je to?
pr nas malar -vodovodar-štromar-centralhajcer-ploščičar......mora naredit metrov glih kolk se da na šiht, pri njih so metri določeni in več na en šiht jih NE SME.

No, no - ne pretiravaj.

Določeno je kakšna je "norma" - pa naj so si to metri, kvadrati, kubiki al kar se pač da meriti. Je pa ta norma dokaj "šarf" postavljena in če jo želiš doseči je treba pa polni šiht oddelati, ne pa se pa jajcih čohati, kofetati in jamrati kako šef zasloži več kot ti, ki za njega delaš.
In ko dosegaš "normo" te običajno lepo pustijo pri miru, če pa si boljši pa tudi dokaj hitro vidijo in dobiš tudi svoje (nagrado, plačilo, ugodnost). Ampak ravno tako velja v obratno smer - jebivetre se poskuša spraviti v red, če ne uspe se pač poti po kratkem postopku razidejo.

Je pa treba biti danes tudi realen - tudi jodlarji jamrajo, da se delavcev ne dobi več dovolj - in ostajajo v službah tudi jebivetri, novi dobivajo višje plače, kot že dolgo zaposleni in posledično so tudi pri njih (celotna jodlarija) širi splošno nezadovoljstvo ...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Pri nas se ljudje, ki še hočejo delati, vozijo tudi po eno uro v službe. Pa ne iz centralizirane Ljubljane v ostale kraje v Sloveniji, ampak iz vse Slovenije v Ljubljano. Ne vidim zdaj problema, če se neki npr. Mariborčani ali Gorenjci vozijo pol ure v službo v Avstrijo. To je kar se tiče poti. Drugo, glede na to, da je so pri nas tudi delodajalci, šefi, zaposleni lahko kar čudni in zateženi, je nekaterin zaposlenim boljše v A, ker se tam boljše urejeno oziroma se niti naši ne upajo pi(z)diti.
Je kar nekaj firm pri nas, ki imajo zadeve res urejene. Določen delovni čas, plača, ki ni minimalna ni pa tudi dobra. Zadeve lahko laufajo. če je pameten in sposoben delodajalec oziroma šef in sposoben in priden zaposleni, ki v normalnih pogojih naredi normalno delo, ki mu je zaupano.

Zdej je pa še edini problem, kaj je za delodajalca normalno, kaj je za delavca normalno
Je pa še več takšnih, ki se izgovarjajo en na druge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
sej to ... v večini pri nas gre nekak tak ... ker nimam tega pa tega pogoja, se ne bom trudil v službi/ob drugem kihu bolniška ipd.

kako sporočilo te pošiljaš s tem ?

realnost je, da bo pač delojemalec v večini primerov moral bit tisti, ki bo moral naredit prvi korak, je pa res da pri nas večina ljudi itak noče delat ničesar, za vse predobri
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Po raziskavah o zadovoljstvu delavca v podjetju, je plača komaj na tretjem mestu. Če delavec rad opravla delo in čuti neko pripadnost podjetju, ne bo za vsako malenkost v bolniški.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in Kamele0N

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi moje izkušnje "s tamladimi" so enake: največ pomeni dobri odnosi v kolektivu, plača je skoraj med zadnjimi (res pa da rabijo vsaj dve službi menjat, da pridejo do tega spoznanja).
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Tudi moje izkušnje "s tamladimi" so enake: največ pomeni dobri odnosi v kolektivu, plača je skoraj med zadnjimi (res pa da rabijo vsaj dve službi menjat, da pridejo do tega spoznanja).
Pa tudi manj mladimi-poznam nekoga, ki je zamenjal delo dolgoletnega serviserja (avtomehanika) na nekem servisu, kjer je bil deklica za vse (strokovno)za manj stresno in plačano za šraufanje letal na Brniku..;)
Pa policista, ki je prišel (v JS sicer) za elektro vzdrževalca ..za manjšo plačo...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Po raziskavah o zadovoljstvu delavca v podjetju, je plača komaj na tretjem mestu. Če delavec rad opravla delo in čuti neko pripadnost podjetju, ne bo za vsako malenkost v bolniški.
Zadovoljstvu ali nezadovoljstvu??
To lahko pomeni, zadovoljen je z npr. 1.delovnim pogoji, 2. malico, 3. plačo.... Torej plača ni najboljša in je slabša od prvih dveh zadev
Nezadovoljen z 1.delovnimi pogoji. 2. malico, 3. plačo.... Torej plača bi še bila, če bi bile prve dve stvari boljše
ok... mal za hec mal zares. Situacije so velikokrat zelo različne.
Nekdo mora požirat za minimalca ali 20€ več šefa, njegovo celo familijo kako nč ne dela izkorišča pa nekega delavčka.
Nekdo pa (kot si že napisal) čuti pripadnost podjetju ampak z razlogom. Dobri odnosi, spoštovanje, plača..... je pa zmagovalna kombinacija.
Če odštejemo tiste ljudi, ki niso nikoli delali in ne bodo nikoli. T.I. lenuhi, socialni problemi, mašalcimegle...itd.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Zadovoljstvu ali nezadovoljstvu??
To lahko pomeni, zadovoljen je z npr. 1.delovnim pogoji, 2. malico, 3. plačo.... Torej plača ni najboljša in je slabša od prvih dveh zadev
Nezadovoljen z 1.delovnimi pogoji. 2. malico, 3. plačo.... Torej plača bi še bila, če bi bile prve dve stvari boljše
ok... mal za hec mal zares. Situacije so velikokrat zelo različne.
Nekdo mora požirat za minimalca ali 20€ več šefa, njegovo celo familijo kako nč ne dela izkorišča pa nekega delavčka.
Nekdo pa (kot si že napisal) čuti pripadnost podjetju ampak z razlogom. Dobri odnosi, spoštovanje, plača..... je pa zmagovalna kombinacija.
Če odštejemo tiste ljudi, ki niso nikoli delali in ne bodo nikoli. T.I. lenuhi, socialni problemi, mašalcimegle...itd.

Spraševali so delavce kaj jim je pomembno v podjetju in mislim, da je prvo bilo odnosi med delavci, nato možnost napredovanja, tretje pa velikost plače.

Sem bil zaposlen enkrat pri podjetju, kjer je bil delavec zadnji drek. Ko sem odhajal sem bil presrečen, čeprav nisem imel druge službe. Še moja je rekla, da sem čisto drug, bolj umirjen.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Sem slišal, da morajo na nekaterih upravnih enotah delati nekaj ur dnevno več zaradi navala tujih delavcev..
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Sem slišal, da morajo na nekaterih upravnih enotah delati nekaj ur dnevno več zaradi navala tujih delavcev..

Na upravnih enotah da bi delali več kot je mišljeno? Pa običajno je že normalno delo težko izvedljivo, če ne kar neizvedljivo? Nemogoče, buče 100% :aplauz:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da vse UE v Sloveniji nebi mogle podelat to kar v dveh ali treh "delovnih dnevih" (3 ali 4 ure na dan) podela ambasada v Banji Luki, se tudi meni zdijo buče. :cool:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
No saj jaz sem pa pozabil pripisat, da če bi se kaj takšnega dejansko dogajalo, bi nedvomno sledila stavka in zdaj ko si omenil...pa menda ja ni res kaj na tem? :aplauz: