Pomanjkanje delavcev?

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.235
113
Kaj je sokantnega? To da je treba delat? Povsod je treba kdaj potegnit al pa se prilagodit.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Šokantna je ponavadi plača. Prostih delovnih mest je ogromno ja. 90% proizvodnja ipd., minimalna plača, drkanje v glavo vključeno brezplačno.

Konkretno mb in okolica: cvilijo v nebo vsi kako ni ljudi za dobit. Čez A mejo pa vsako jutro neskončna kolona dnevnih migrantov. Do graza je ogromno proizvodnih podjetij, logisticnih centrov ipd...20-40 min vožnje, plača dupla 14x, odnosi na nivoju. Komu na čast bi se še sploh ukvarjal z našimi? Nekako so tudi izginili famozni stavki: kar idi, zunaj čaka kolona na tvoje delovno mesto
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
s to razliko, da v avstriji je treba delat, oz se kot delavci migranti niti ne upajo hecat.

doma pa ... čiki ... kavice ... bolniške ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
V Avstrijo gre tisti, ki ima možnost in hoče delat.
Pri nas, pa za nedelo dobiš skoraj minimalca. Potem se pa lenuhom ne splača delat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
s to razliko, da v avstriji je treba delat, oz se kot delavci migranti niti ne upajo hecat.

doma pa ... čiki ... kavice ... bolniške ...
s to razliko da v Avstriji so določene norme in to takšne, da lahko zdrav dočaka penzijo
pri nas je pa ,,norma,, da se naredi kolker je največ mogoče (seveda z veliko slabšimi sredstvi in pripomočki ali orodjem)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Šokantna je ponavadi plača. Prostih delovnih mest je ogromno ja. 90% proizvodnja ipd., minimalna plača, drkanje v glavo vključeno brezplačno.

Konkretno mb in okolica: cvilijo v nebo vsi kako ni ljudi za dobit. Čez A mejo pa vsako jutro neskončna kolona dnevnih migrantov. Do graza je ogromno proizvodnih podjetij, logisticnih centrov ipd...20-40 min vožnje, plača dupla 14x, odnosi na nivoju. Komu na čast bi se še sploh ukvarjal z našimi? Nekako so tudi izginili famozni stavki: kar idi, zunaj čaka kolona na tvoje delovno mesto
Oseba iz MB: delala v prodaji v MB, dokaj ok plača. Stalno nove in nove naloge, na koncu še delo za vikend doma, da je sfural stvari, komaj. Stalno pritiski, rezultati, itd.
Pri 45 dal odpoved in šel v Avstrijo v proizvodnjo. Plača malo višja, ob 16.00 je doma s prazno glavo in ne rabi razmišljat ničesar o službi do naslednjega dne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Oseba iz MB: delala v prodaji v MB, dokaj ok plača. Stalno nove in nove naloge, na koncu še delo za vikend doma, da je sfural stvari, komaj. Stalno pritiski, rezultati, itd.
Pri 45 dal odpoved in šel v Avstrijo v proizvodnjo. Plača malo višja, ob 16.00 je doma s prazno glavo in ne rabi razmišljat ničesar o službi do naslednjega dne.

Hja Mtl....Tisti, ki ne znamo odklopit smo pa običajno potem sami svoji...oz. postanemo podjetniki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: klekej

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Oseba iz MB: delala v prodaji v MB, dokaj ok plača. Stalno nove in nove naloge, na koncu še delo za vikend doma, da je sfural stvari, komaj. Stalno pritiski, rezultati, itd.
Pri 45 dal odpoved in šel v Avstrijo v proizvodnjo. Plača malo višja, ob 16.00 je doma s prazno glavo in ne rabi razmišljat ničesar o službi do naslednjega dne.
Če je ob 16h doma dela največ do 15h, torej začne ob 7h in gre od doma najkasneje ob 5:45. ;)

Kolegu iz trgovine je šel prodajalec delat v Magno v Gradec, zjutraj ob 6h na šiht, vrača se zvečer, živi pri mami in ornk špara - plača 200€ višja kot v MB. ;)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.235
113
Šokantna je ponavadi plača. Prostih delovnih mest je ogromno ja. 90% proizvodnja ipd., minimalna plača, drkanje v glavo vključeno brezplačno.

Konkretno mb in okolica: cvilijo v nebo vsi kako ni ljudi za dobit. Čez A mejo pa vsako jutro neskončna kolona dnevnih migrantov. Do graza je ogromno proizvodnih podjetij, logisticnih centrov ipd...20-40 min vožnje, plača dupla 14x, odnosi na nivoju. Komu na čast bi se še sploh ukvarjal z našimi? Nekako so tudi izginili famozni stavki: kar idi, zunaj čaka kolona na tvoje delovno mesto
Jaz mislim da vecina folka ne odide zaradi place ampak zaradi razmer oz butastega vodenja. Seveda to da je placa boljsa je dodaten plus. Ni pa to povecini faktor
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
s to razliko da v Avstriji so določene norme in to takšne, da lahko zdrav dočaka penzijo
pri nas je pa ,,norma,, da se naredi kolker je največ mogoče (seveda z veliko slabšimi sredstvi in pripomočki ali orodjem)

to so puhlice!

za nobeno delo, nimaš izgovora da ga delaš slabo!

oz. kot je povedal louie ck ... če že v neki bedni službi ne blestiš, kdo misliš da ti bo dal priložnost za boljšo ??
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Jaz mislim da vecina folka ne odide zaradi place ampak zaradi razmer oz butastega vodenja. Seveda to da je placa boljsa je dodaten plus. Ni pa to povecini faktor

Bo držalo, ker plače vseeno niso toliko višje, kot je splošno prepričanje pri nas. Odnosi in vodenje pa je na precej višjem nivoju.
Takih zgodb kot od mtl je v nasih koncih polno. 2 od mojih znancev, oba okrog 50: nabavnik v multinacionalki zdaj vozi viličarja malo za mejo za višjo plačo. Ded je rekel da ima pun k vsega. En podobn kelnari v nekem hotelu ob avtocesti, ker pravi da mu je to že od nekdaj bila želja, samo pač ne za 500€.
Jodlarji imajo tudi lepo konjunturo in kronično pomanjkanje ljudi, vsi možni profili, ne samo proizvodnja in vzamejo prvega ki pride. Če znaš npr. 5 črt potegnit v avtocadu te službe čakajo.

Iz centra mb do A meje je 15 min, tako da razdalja je tu najmanjši problem.
Največji problem so jodlarski urniki. 9 ur + ponavadi 1 ura polek, ker imajo petke kratke, ali pa sploh ne delajo. Tako da te 4 dni ni ca. 11 ur. Nema tu pol popoldanskih kavic na sončku. Njihov sistem je iz piđame na šiht in nazaj v piđamo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
9ur (dostx tudi več če si v kaki transportni branži) je tudi pri nas že stalnica...

...sem delal...da se ne bo Apollo8 na trepalnice metal (pa ne (samo) na s.p.)

Tako kot pravi zgoraj...iz piđame na šiht pa v piđamo...za kaj več nisi mel več dneva in volje...edini plus da je bla plača mal večja...pa da je niti nisi mel časa zapravit...

Ne predstavljam si pa da bi mel familijo
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.235
113
Predolgo in predobro se poznava da bi ti meni pisal da se na trepalnice mecem. Delo je, ce si normalen in fer se normalni ne pritozujejo. Ce pa nisi normalen (delodajalec) pa mas lahko super place pa se bo vsak zaposleni slej prej navelical.

Sicer pa mislim da ni ovir da ne bi ti nekaj odprl, obljubim da pridem delat, lahko na s.p., lahko na roke, kar si bos zazelel. Pa da vidimo kako bi ti pogoje vzpostavil da se jaz ne bom na trepalnice metal.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
to so puhlice!

za nobeno delo, nimaš izgovora da ga delaš slabo!

oz. kot je povedal louie ck ... če že v neki bedni službi ne blestiš, kdo misliš da ti bo dal priložnost za boljšo ??
Norma! Veš ka je to?
pr nas malar -vodovodar-štromar-centralhajcer-ploščičar......mora naredit metrov glih kolk se da na šiht, pri njih so metri določeni in več na en šiht jih NE SME.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Sicer pa mislim da ni ovir da ne bi ti nekaj odprl, obljubim da pridem delat, lahko na s.p., lahko na roke, kar si bos zazelel. Pa da vidimo kako bi ti pogoje vzpostavil da se jaz ne bom na trepalnice metal.

Pa dejva kej tko da se NE bova rabla metat na trepalnice...ko si lih v JU...kaka svetovalna pogodba...pa deliva 50/50... :) Čisti računi...dobri prijatelji...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Evo lahko ti svetujem kje dobit diske po normalni ceni...pol si pa razliko do cene za JU razdeliva :evil: