Polpenzion po koronsko ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ima kdo izkušnje kako je v praksi sedaj izveden sistem polpenziona ?

Je samopostrežno ali streženo ?
Večerja še nekako streženo ,samo zajtrk pa skoraj mora biti zaradi raznolikosti samopostrežen.
Kako se rešuje gneča ? Je vse bolj po urah ?

Drugi teden grem spet v Lendavo pa sem malo firbčen...

lp
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Ima kdo izkušnje kako je v praksi sedaj izveden sistem polpenziona ?

Je samopostrežno ali streženo ?
Večerja še nekako streženo ,samo zajtrk pa skoraj mora biti zaradi raznolikosti samopostrežen.
Kako se rešuje gneča ? Je vse bolj po urah ?

Drugi teden grem spet v Lendavo pa sem malo firbčen...

lp


Vivat, zajtrk postrežen, nabor jedi velik, poveš in ti prinesejo, manjka občutek bifeja, mal zoprn občutek, da nekoga sestas gor in dol, ko si sam lahko nalagal je bilo veliko boljše ampak lej je.biga,večerja, 4 jedi na meniju, si izbereš in to dobiš postreženo, konec večerje
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Vivat, zajtrk postrežen, nabor jedi velik, poveš in ti prinesejo, manjka občutek bifeja, mal zoprn občutek, da nekoga sestas gor in dol, ko si sam lahko nalagal je bilo veliko boljše ampak lej je.biga,večerja, 4 jedi na meniju, si izbereš in to dobiš postreženo, konec večerje
Se mi je zdelo da bo nekaj takega...Večerjo izbereš prejšnji dan ali sproti ?? Miza fiksna ,ali kjer je pač prosto ? lp
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Vivat, zajtrk postrežen, nabor jedi velik, poveš in ti prinesejo, manjka občutek bifeja, mal zoprn občutek, da nekoga sestas gor in dol, ko si sam lahko nalagal je bilo veliko boljše ampak lej je.biga,večerja, 4 jedi na meniju, si izbereš in to dobiš postreženo, konec večerje
Pa kolikor sem gledal, bi ta praksa morala ostatai za večno s stališča uničevanja hrane . Ker prej si je ogromno folka nabutalo gor na krpžnik vsega boga, potem so pa 3/4 pustili ... sedaj tega ni več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Konkretno za Lendavo ,sploh zvečer je bila vedno gneča.Ne vem kako to rešujejo ??Leta nazaj si imel mizo določeno ,potem pa kjer je bilo prosto. Kako je sedaj ? Verjetno se dobijo različne ure obiska jedilnice ?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mizo si imel rezervirano v soboto ko je bil naval. Med tednom je bilo pa prosto, ker ni bilo gužve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Imam še en bon.
Kaj je tok posebnega v Lendavi?
Vsako leto smo bili vsaj enkrat,ali dvakrat v Lendavi. Pa tudi v Strunjanju v salineri..Pač stvar okusa. Mi smo vedno bili v apartmajih s polpenzionom.Mi nikoli nismo ležali cel dan ob bazenu ali plaži.Izleti vandranje po Hrvaški,Avstriji,Madžarski,prekmurju...Drugače pa imaš tam ,malo čez mejo ,Sveti martin na muri tudi dobre toplice.Tam seveda ni na bon.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
TOOO!
Kolikor vidim, je kar nekaj za videti Avstrija in Madžarska! :)
Oceni hrano s tvojim 'okusom'!
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
#mercedes. ali prav rtazumem, da je to mišljeno za mene?


p.s. kje ocena hrane v termah lendava!
Eno je restavracijska hrana ,ki je pa še vedno boljša kot vsak dan jesti sendviče in zvečer čevape. Pa pri nas ko je dopust je dopust za vse..Otroke,ženo,zame..Hkrati pa če imaš polpenzion ni prepovedano kaj pojesti po okoliških gostilnah ,kmetijah.... Tu pa definitivno prekmurje zmaga.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

brejn

Pripravnik
17. sep 2009
65
3
8
lublana
ce si v Lendavi potem imas kr nekaj dobrih restavracij in kmeckih turizmov...pa tut cez mejo ni dalec, na ogrski strani lahko priporocam http://pajta.hu/en/menu/
vrhunsko, men je bilo boljse kot pri Rajhu...kmecki turizem? mogoce Puhan, men je bilo zelo dobro...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pa kolikor sem gledal, bi ta praksa morala ostatai za večno s stališča uničevanja hrane . Ker prej si je ogromno folka nabutalo gor na krpžnik vsega boga, potem so pa 3/4 pustili ... sedaj tega ni več.

Kaj pa tisti (ja, manjšina), ki so prej vzeli nekaj malega, parkrat, pojedli vse in so bili siti? Zdaj pa dobi porcijo in je pol ne more pojest... Moja žena, na primer... Ja, saj potem sem pa jaz kanta za smeti, pa je, samo...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kaj pa tisti (ja, manjšina), ki so prej vzeli nekaj malega, parkrat, pojedli vse in so bili siti? Zdaj pa dobi porcijo in je pol ne more pojest... Moja žena, na primer... Ja, saj potem sem pa jaz kanta za smeti, pa je, samo...
Vprašajo koliko česa naj prinese, s tem da noben ne upa rečt, da mu nabutajo poln krožnik vsega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
To je najbolje potem kar na listek zapisati.. Umešana jajca ,slanina ,pol hrenovke, pet rezin šunkarce, 3rezine edamca ,malo ajvarja,senfa,2 kosa kruha ,banano,belo kavo ,in dva dcl soka... Sploh ni v igri količina ampak raznolikost.

Bi bilo bolj elegantno rešeno če bi bil nek pult ,in bi direktno govoril kaj boš, kuhar bi pa dajal na krožnik. Ravno v temu je bil plus amopostrežnih zajtrkov. Še enkrat poudarjam ,ne toliko v količini kot raznolikosti.

V končni fazi so zajtrki vedno bili tudi kar krepko finančno obračunani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Bedarija na kvadrat. Sin počitniško dela v eni restavraciji hotela. Klasičen samopostrežni zajtrk, brez kompliciranja in tako je prav. Samo starejši včasih hočejo da se jim kej prinese ker težko hodijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Bedarija na kvadrat. Sin počitniško dela v eni restavraciji hotela. Klasičen samopostrežni zajtrk, brez kompliciranja in tako je prav. Samo starejši včasih hočejo da se jim kej prinese ker težko hodijo.
To je to.. Vsak zase skrbeti za higieno in se odvaditi tistega dihanja na ovratnik..

Govorili smo kar tako na splošno. Konkreten opis je bil ,če se ne motim za terme Vivat.

Idealno zame bi bilo če ima kdo informacijo kako konkretno je v Lendavi ??

lp
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Bi šel v Bovec za kuponček. Zajtrk obvezen. Čez dan na okoli.
Izkušnje, predlogi, nasveti za prenočevanje.