polnilec za telefon + bt audio adapter = brum

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Pozdravljeni,

Nabavil sem si el cheapo bluetooth audio adapter za zvočnike. Zadeva je v osnovi namenjena za v avto in se napaja iz usb. Povsem zadovoljivo dela, če ga napajam direktno iz laptopa, ko ga vtaknem v polnilec za telefon se pa sliši neznosen brum. Verjetno je napetost iz teh polnilcev vse drugo kot lepa enosmerna. Torej kaj mi je storiti? Se da dobit kak dosti ok in poceni 5v usmernik? Z laboratorijskim ravno ne bi strašil, pa tudi do lotanja imam odpor
smile-1.gif


LP
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Gre za hišni polnilec, ker zadevo rabim v stanovanju. Probal sem s polnilcem od samsunga s4 in od nexusa 7, torej ne ravno najnižji rang.

Torej bi tisti ground loop filter iz one teme moral delovat, tudi če gre za omrežno napetost in ne 12v iz avta? Sprašujem neumnost, ker ne vem kaj je vir motenj v obeh primerih.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
najboljš, da @WeWatchingYou testira. Na pamet lahko samo ugibamo.
Al pa priklopiš na powerbank, tam tudi ne bi smelo brnet, če praviš da ne brni na prenosniku.
ali pa na kak drug usb vir (tv, hifi receiver, router, modem...) Poglej kaj ima usb in je takrat ko potrebuješ prižgano.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Sem že razmišljal o drugih usb virih za napajanje, pa ni opcije. Laptop pa seveda odpade, ker je ves smisel, da ga zaradi premikanja osvobodim audio kabla in gre na bluetooth. Mogoče bom res probal še s kakim powerbankom ali pa nabavil za par € od kitajca ground loop isolator...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hja, definitivno boš imel probleme, v vsakem primeru. Ker, glede na to da je predvideno za v avto, se verjetno niti niso trudili niti z osnovnim filtrom na vhodu. Smola
grin1.gif


Probal si z original polnilcom od samsunga ali s kitajcem za samsunga? Svetujem ti, da malo obrneš okoli predale in probaš najt ORIGINAL polnilce z usbjem in upaj na najboljše. Kitajci so znani po nikakvi izdelavi elektronike, če boš imel srečo, bo kak original narejen dovolj zadovoljivo, da ne bo puščal...

Še nekaj, nisi točno napisal, kaj počneš... kitajc BT z audio-out in to priklopiš kam, na ojačevalec? (če ja, ali imaš oboje na istem razdelilcu? Ali ima ojačevalec ozemljitev?)


lp
Peter
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Probal sem z originalnim polnilcem od samsunga, nexusa (asus) in logitechovim polnilcem od harmonyja. Torej vsi trije "original". Rezultat pri vseh treh je isti... brni. Glasnost brnenja je vedno ista, ne glede na jakost zvoka. Če adapter vštekam v laptop tega brnenja seveda ni.

Priklapljam pa kitajski adapter na ene stare rač. zvočnike (altec lansing atp-3) in ti ozemljitve nimajo.

EDIT: imam pa takole malo bedasto narejeno, da je en razdelilc vštekan v steno, v njega pa so priključeni zvočniki in še en razdelilec, na katerega so priključeni tile adapterji. A ima to kakšno vezo?
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mogoče bi res moral kako ozemljit. pred leti sem nekak na radiator priklopil usb zvočno kartico. Sam se žal ne spomnem več kako.

Če nimaš dveh levih rok in imaš par cm žice pa selotejpa, se lahko poigraš in probaš, če bo delalo na powerbanku.
skup zvešeš 4x AA baterije pa priklopiš na usb
http://pinouts.ru/visual/USB.jpg

za na 220V polnilc, bi mogoče lahko samo 4pin gnd priklopil na ozemljitev. bo kak štromar povedal, če je varno:)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
No sem dobil od kitajca tisti ground loop isolator za par €... itak da nobenega efekta
smile-1.gif