Polnilec akumulatorja

I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi tisti iz hoferja, lidla je povsem ok...

Samo da ni aku čisto prazen.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Aku ni čisto prazen. Poskuša, samo po dveh obratih mu zmanjka.
Na zadnje sem ga vžgal na kleme, se peljal cca 30km okoli in je potem lepo delal, do sedaj...
Saj mi je mehanik rekel, da je alternator slab, ampak, glede na starost avta (18 let), bi še malo "podaljšal" vse skupaj, nov akumulator pa se mi ne splača kupovat, ker je ta še v garanciji, ampak, seveda, ko premeri vse in vidi, da alternator ne polni, kot bi moral, garancije več ni...

Kake so pa cene teh v Hofer/lidl/podobno...?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če ga ne boš čisto izpraznil, ga boš s polnilcem še uspel napolnit.

Ker polnilec nima dovolj zagonske moči, da obudi povsem prazen aku. V tem primeru ga obudiš npr. s klemami in drug avto poleg, potem pa polnilec gor.

Če pa ga boš čisto spraznil pa ga s polnilcem ne boš mogel obuditi.

Hofer, Lidl imata okoli 10 eur polnilec, tu nekje+, ko je v ponudbi.

Jaz imam hoferjevega že 7 let, da dopolnjujem za avto, motor pa lepo dela.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Najlepša hvala
smile-1.gif

Bom šel pogledat v obe trgovini, če še kje "kaj leži"...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.835
5.081
113
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
seveda, ko premeri vse in vidi, da alternator ne polni, kot bi moral, garancije več ni...

napolni akumulator in ga vzai ven pa ga nesi zmerit. pa nebo vedel da alternator ne polni.
Če bo akku ok ti pa vseeno nebojo dali novega
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
SEM si lahko prinesel svojega okvarjenega in so ti ga poceni obnovili.Pri rabljenemu nikoli ne veš kaj dobiš.
Si sam pomeril koliko ti polni accu?Zadnjič sem v Obi Kranj zasledil inštrumentek z ledicami za preverjanja stanja accuja.Tam kjer je skonto polica, cena 5 eur.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
In koliko stane popravilo alternatorja?
Koliko pride pa rabljen. Glede na to da 18 let stare škode vozijo na odpad.

Ja, vem, 18 let stara Škoda je za odpad :) Ampak, to je drugi avto, samo za po mestu (brez vinjete) in tam, kjer ga lahko pustim, mi mogoče kdo zatlači 5€ za brisalec, da kupim kaj novega. Ukradel ga pa ne bo noben, ga puščam kar odklenjenega... Avto pa dela, to je to...

Popravilo alternatorja (mehanik najde starega, če ga, menja...) je cca 100€. Avto pa vreden 50€ (zaradi avtoradia)...

Mehanik mi je rekel, da se alternatorja ne splača menjat, ker bo predrago in je predlagal polnilec... Pa pred bajto mam šteker, ka pomeni, da lahko filam kadarkoli, direktno, brez jemanja akumulatorja ven.

No, prodajalcu, kjer sem ga kupil, pa ga ne morem kar prinest in uveljavljat garancijo, ker me, ah, pozna...
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Tale tvoj mehanik je en kekec
zmaga.gif


Boš zdaj še nekaj let s polnilcem polnil avto, namesto da bi dal obnoviti alternator? Kupil rabljenega?
hysterical-1.gif
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Tale tvoj mehanik je en kekec
zmaga.gif


Boš zdaj še nekaj let s polnilcem polnil avto, namesto da bi dal obnoviti alternator? Kupil rabljenega?
hysterical-1.gif

Avto bo šel, ko poteče registracija (oktobra naslednje leto), v zaslužen počitek...
nahrung002.gif
Je delal dobro, leta so pa tu, tako da, naj ima mir... Do takrat pa parkrat nafilat akumulator, no, vsaj zame, nič hudega...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Rabljen alternator bi se moral dobiti za 20 evrov, kar je verjetno ceneje kot polnilec
zmaga.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Rabljen alternator bi se moral dobiti za 20 evrov, kar je verjetno ceneje kot polnilec
zmaga.gif

tudi ce je 50 eur ... ko odpeljes skodo na deponijo, pac demontiras alternator in ga naprej prodas za 50 eur ..

ali pa cel avto das za 100 eur pa naj gre na jug ...
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Citat:
Ukradel ga pa ne bo noben, ga puščam kar odklenjenega... Avto pa dela, to je to...

Čisto dobronamerno...
Enako je razmišljal prijatelj pred leti, ko se je vozil okoli z enim razmajanim 126p (bolhca/peglica/pejek).
No, potem so mu ga ukradli in najden je bil nekje ob Savi - zažgan.
Policija je avto identificirala in od lastnika zahtevala, da ga odstrani na svoje stroške...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Tale tvoj mehanik je en kekec
zmaga.gif


Boš zdaj še nekaj let s polnilcem polnil avto, namesto da bi dal obnoviti alternator? Kupil rabljenega?
hysterical-1.gif

Avto bo šel, ko poteče registracija (oktobra naslednje leto), v zaslužen počitek...
nahrung002.gif
Je delal dobro, leta so pa tu, tako da, naj ima mir... Do takrat pa parkrat nafilat akumulator, no, vsaj zame, nič hudega...


Hm... Kaj boš pa ponoči, ko se je treba z lučmi pelat? Verjemi mi ni prijetno, ko samo čakaš kdaj bo avto umrl ker nedela alternator..
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Avto s fuc altenatorjem in ok baterijo se s prizganimi lucmi, ventilacijo in radijem vozi bp se 80-100km. Sem dvakrat delal test..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.835
5.081
113
samo veš kak je murphy :D.
Avto mu bo crkno sredi najbolj prometnega križišča v mraku v polnem nalivu
smile-1.gif
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Saj alternator dela... Samo ne 100%.
Pri merjenju je bilo tako:
- v leru, brez luči in ostalih porabnikov, rahlo polni
- z vsem prižganim, ne polni
- če se v leru doda gas, polni
S polnilcem iz Lidla (18€) sem akumulator lepo napolnil, dal nazaj v avto in vžiga brez problema...
Vprašanje pa je seveda, kaj bo, če bo stal kak teden... Bomo videli...
Mehanik pa je rekel, da star alternator in menjava = 100€