Poln gmail (google)

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kako ugotoviti, katera neumnost mi pozre najvec prostora na gmail oziroma google racunu. Ja vem, lahko si odprem drug racun...
Recimo da bi raje tega upprabljal se naprej. Pobrisal sem promocije (nekaj k emailov)in en del druzabno (drugo se pride) pa mislim da ne pozna niti za MB. Wtf, a se ti mejli ne stejejo v skupno kolicino?
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Kako ugotoviti, katera neumnost mi pozre najvec prostora na gmail oziroma google racunu. Ja vem, lahko si odprem drug racun...
Recimo da bi raje tega upprabljal se naprej. Pobrisal sem promocije (nekaj k emailov)in en del druzabno (drugo se pride) pa mislim da ne pozna niti za MB. Wtf, a se ti mejli ne stejejo v skupno kolicino?
Si izbrisal iz trash?
Pa spam?
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Si upošteval da je v 15GB kvoti vse ? photos, drive , docs , ponavadi je pošta še najmanjši problem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tratnjak
Sem, je se marsikaj med posto za brisat, ampak ob nastanku gmail smo si govoril da ne bo nikol polno...seveda ker smo prej imeli nekaj mb na email.si in podobnih streznikih.

Tgv.
Ravno te zadeve bi rad pregledal kje imam najvecje fajle spravljrne po neootrebnem. Fotke imam backup rako narejeno da ne grejo v kvoto. Lahko pa da sem kdaj kaksno shranil v original velikosti in mi zaseda prostor. Bolj se bojim za kake video tam pa res mb letijo ko....
Tistih nekaj xls preglednic in docov najbrz vsebuje nekaj mb vse skupaj. En druzinski filmcek imam na g+. Moram preverit ce ga imam tudi na yt, potem ga tam lahko brisem, oziroma ga bo aprila kar google sam
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
v gmailu maš spodaj kjer imaš kolk imaš zasedeno še opcijo, upravljaj in tam lahko vidiš kaj ti zaseda prostor
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
za iskanje po velikosti imaš pa miljon tutorialov na youtube, vglavnem z opcijo search lahko iščem datoteke večje kot 5 mb recimo
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Se opravičujem, zdele vidim, da je zbrisana mapa družabno dalo 3% prostora. gremo še v promocije, posodobitve, pa ta velike "spam" mejle pobrišem, pa bo spet za kako leto mir....
Kako v googlu foto najti fotke ki so v original velikosti in zasedejo prostor. Ker fotk je zagotovo za nekaj (deset) gb, zaseda pa samo 0,64gb. Tako da določene fotke zasedejo prostor.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
kako veš da so v originalni velikosti?

ker po defaultu je nastavljeno, da uploada zmanjšanjo verzijo fotk... Če si ročno nastavil, da uploada original, potem so vse pač original. ne moreš nekaj mešat zmanjšanje in original. Edin če iz več virov uploadaš, in maš na enem viru nastavljeno zmanjšano, na drugem pa original? a maš google drive tud na pc-ju? potem imaš verjetno google photo mapo zraven, pa tam poglej, katere so velike fotke (sort by size stolpec)...

Naredi si backup na enem disku, in sprazni foto in je rešeno...

sicer pa za 2€ na mesec dobiš 100gb...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Itak da z vec virov uploadam. Vsake "pol leta" drug telefon, laptop je pa se vedno isti...
Videl tiste dva evra, pa ne bi podpiral lastne lenobe, da bi spam in old nepomembno posto brisal. Po 6k brisanih mejlih sem ze skoraj na 90% ;)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
no, in iz telefona ti uploada zmanjšane, a ne? kako imaš na laptopu naštimano? imaš google photo v google driveu?

Glede pa pošte - seveda je treba imeti red. sicer pa ko jest pucam, zbrišem vse kar je starejše od 3 let - to sploh ne gledam kaj je, za ostalo pogledam. sicer pa imam itak še na pc odjemalca, tko da tukaj pa itak sproti brišem neuporabno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja to moreš pa sproti praznit....

imaš pa funkcije v gmailu, k ti precej dobro prefiltrira maile - glede na čas, velikost, vsebino itn... to potem malo olajša masovno brisanje
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
hanzi, čisto btw...če imaš res kaj na google+, shrani nekam drugam. tole storitev bo google aprila zaprl. (pa saj si verjetno dobil mejl...)