Poliranje luči -kateri uv lak

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdravljeni,

po poliranju luči ,me zanima kateri uv lak priporočate za nanos / zaščito ?

Zbrusil sem z 2000 ,1200 ,800 vodobrusnim papirjem.

Uporabljate kakšno posebno polirno pasto ali klasično ?

Hvala.lp
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Jaz sem uporabil akrilni lak v spreju. Ker je enokomponenten, je treba večkrat in povsem natanko prešpricat, če naneseš preveč na debelo se ti pojavi pajkova mreža. Lahko samo obrusiš in začneš znova. Ene dve leti drži, potem postane malenkost rumenkast. Z dvokomponentnim dobiš profi rezultat. Pa še trajen je in ne porumeni.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pajkova mreza se je pojavila zaradi prevelikih temperaturnih razlik...pac, nekaj je bilo s temperaturo narobe...al je bla luc prevec mrzla, pa lak topel, ali topla luc, pa si jo dal ven na hladno itd. Treba je vse delat na vsaj 20 st.C, pa vse luc in lak morajo imeti isto temperaturo in tud posusit se mora na cim bolj toplem. Na tanko pa je itak treba, ce ne zarad druzga, ker potem potece, ce je na debelo. Kater lak dati, pa ne vem, ker tole se posprica direkt na plastiko in morda je res kak namenski lak.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
UV zascita vsekakor mora biti, drugace porumeni scasoma, pa pac dvokomponentni lak, kot je nemenabijat rekel. Pa preden se lotite, dejte luci in lak cez noc na sobno temperaturo. Zacnite in koncajte na sobni temperaturi...tudi posusit se mora na sobni temp., kot sem ze omenil.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Pajkova mreža se ti pojavi par minut po tem, ko pošpricaš predebelo. Itak pa to ne počneš na avtu, luč odmontiraš in delaš v primernem prostoru.
Tole na linku ni lak ampak samo premaz, ni trajno.