Policisti, ta mladi

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Se enkrat: za napredovanje s poloznicami imas majhen nabor delovnih mest kamor lahko napredujes. Ker je struktura uniforme pac taka. Zdej ce je zate napredovanje to, da nekdo postane pomocnik komandirja pol mava pa razlicne vatle glede napredovanj.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
če gre nekdo iz policista v pomočnika komandirja od koder ima odprte možnosti za naprej težko govorimo o nazadovanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Kam tocno ima odprte moznosti za naprej?

PU LJ je najvecja uprava v LJ. Na SUP (ki je nadrejen uniformi na regionalnem nivoju) dela cca 20 ljudi. Druga opcija za napredovanje je da postanes komandir.

Ce pa ne veseli pisanje poloznic (nisi pa len) pa gres za zacet v LKS na postaji, nato se vedno lahko za pomocnika (za podrocje kriminala lahko pa tudi za druga podrocja), lahko gres za kriminalista na SKP (regija), itd... nabor delovnih mest ki jih lahko popolnis se konkretno poveca.

In obicajno to mantro “ce samo poloznice pises in slepo sledis sefom potem napredujes” trajbajo tisti policisti ki se jim se poloznic ne da pisat (kamoli kaj drugega). Zal tako je.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
V glavnem to niso moje besede, fantom pa verjamem, ker jih dolgo poznam. Kako opravljajo svoje delo, pa jaz ne morem ocenjavat.
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
a napredovanje na sup al pa komandirsko mesto ni dovolj? pa tu so še napredovanja po PR zaradi ocen. a to ni dovolj? A to da je nekdo trikrat zaporedoma ocenjen odlično ker nabija ukrepe in tako napreduje 2 PR ni dovolj? Nevem, večini pomoje denar ne smrdi. Meni zagotovo ne. Tisti ki zadovolji statistiko je bil vedno nagrajen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Jaz ne vem a ti beres kar napisem al mal selektivno ven jemljes.

Na najvecjem SUPu je 20 mest. Zasedajo jih ljudje ki so vsi 40+. Kako je to npr v neki Novi Gorici si lahko predstavljas.

Komandirje pa izbira direktor. Lahko ti za kamion poloznic spises pa ne bos komandir ce direktorju nisi vsec.

Point vsega je da mas konkretno boljse moznosti napredovanja ce te zanima kriminal in ne poloznice. Sam je treba delat, poloznice zna vsak pisat.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Ja samo take kolektiv hitro izloci... tko da si kmalu brez “uporabnih” informacij...
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
sej nima veze koliko je delovnih mest na supu, pomočniki komandirjev verjetno ne hodijo ven na teren in nabijajo položnice zato da bodo enkrat prišli na sup. to delajo policisti. in policisti imajo možnost da bodo prej napredovali če bodo všečni nadrejenim in če bodo skrbeli za statistiko. sej večino položnic itak nabijejo najnižji na lestvici, ker se jim gre, da se bodo malo dvignili ker kot sem rekel denar nikomur ne smrdi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: yamahafazer

Snežna

Zelenc'
16. nov 2018
25
12
3
Imaš prav! Vsak policist mora po opravljeni službi napisat poročilo. In nič ne velja, če ti nekaj nekomu pomagaš....in zabiješ 2 uri. Če te ne pošljejo na drugo nalogo.
Res je ja, veljajo samo (represivni) ukrepi. Statistika lažniva.

Kljub vsemu pa ni tako tupoglavo. Že na Postaji, med sodelavci se vidi, kdo je Človek. Kdo je zanesljiv. Kdo razume. Sodelavca, ki je prišel z ogleda samomora. Kdo razume, kako je obvestit starše o smrti. Kako zdrkat ene zadetke.

Če je vodstvo in kolektiv top, potem vse laufa. In so položnice (mamcam za bicikel, ateju za hitrost)…. zadnja rupa na frulici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: yamahafazer in map

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
seveda se vidi to kar si napisal. ko je pa treba delovno oceno potegnit, se pa statistika iz kompa potegne in ponavadi ravno tisti, ki si ne zaslužijo, napredujejo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: yamahafazer

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
sej nima veze koliko je delovnih mest na supu, pomočniki komandirjev verjetno ne hodijo ven na teren in nabijajo položnice zato da bodo enkrat prišli na sup. to delajo policisti. in policisti imajo možnost da bodo prej napredovali če bodo všečni nadrejenim in če bodo skrbeli za statistiko. sej večino položnic itak nabijejo najnižji na lestvici, ker se jim gre, da se bodo malo dvignili ker kot sem rekel denar nikomur ne smrdi.

Seveda ima veze. Ti zagovarjas tezo da ima folk ki pise poloznice vecje moznosti napredovanj.

Jaz pa ti dokazujem da temu ni tako, ker prometniske duse nimajo kam it, ker ni delovnih mest za njih. Ni jih. Ne morta dva enga delovnega mesta zasedat.

Po drugi strani pa policisti ki ne pisejo poloznic (ampak se posvecajo npr kriminalu) lazje napredujejo znotraj postaje in pa tudi visje na regijo ter na drzavni nivo (ker je za kriminal vec mest za it naprej).

Zdej pa mislim da se nima vec smisla ponavljat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Vprašanje v duhu županskih volitev...

...zakaj ste potem tako švoh pri preganjanju gospodarskega kriminala?

Je sodstvo tisto ozko grlo...al vas večina raje piše položnice?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Pomoje ker nimamo tebe zaposlenega.

Statisticno je gospodarski kriminal v upadu (ker je bilo veliko malverzacij tudi zaradi krize). Policija komot poda ovadbo na tozilstvo, kaj se dogaja od tam naprej pa je nekaj drugega (a gre za slabo zbiranje dokazov s strani policije al pa za slabo delo v kazenskem postopku na sodiscu je stvar vsakega primera).

Sicer pa kaj za strokovnjaka tvojega kova pomeni da smo slabi pri preiskovanju gospodarskega kriminala? Kaj mislis s tem? Oz na podlagi cesa si prisel do tega zakljucka?

P.S.: na podlagi vecletnega poznanstva bi lahko vedel da ze nekaj let ne morem napisat poloznice. Je kr zaskrbljujoce ce je to uslo tvojemu mozganu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Pa saj sem napisal...v duhu županskih volitev sem prišel do tega sklepa. Gledam face po TV ki so ble obremenjene že mandat ali 2 nazaj...vmes so se nabirale samo nove stvari na njih...pa se še zmeram smejijo iz TV ekranov...

Mislim da ne rabiš ravno strokovnjaka mojega kova da ti pove da nekako 8 let je pa že malce dolga doba in da bi blo že fajn da bi se v naši državi že kaj sprocesiralo...

Sem izklopil možgan...pa bom laično vprašal... A na sodnike se pa ne morte spravit...v smislu da zaj... preveč stvari...da bi jih kot organ pozval k odgovornosti?

Glede položnice...mislim da jemlješ preveč osebno...ni vsaka šala avtomatsko napad direktno nate...resno nikoli nisem nekaj osebno probal sledit tvoji karierni poti...niti mi nikoli ni uspelo slediti vsemu policijskemu izrazoslovju v najinih debatah...ponavadi kdorkol me je kaj vprašal si bil vedno policaj ki nima več lizike :)

In če sem iskren...mam glede na tvoj "ton" tud občutek kot da ti je nekdo res vzel "liziko" :rolleyes:
 

Snežna

Zelenc'
16. nov 2018
25
12
3
Jasno ste (smo, so) slabi. Zakaj? Apollo.
Ker se dogajajo krivice, v nebo upijajoče. Ker … ali nisi sposoben. se ne izpostavljaš, nimaš možnosti...se vse potuška, zastara.... u glavnem ne smeš!
Oz. te pustijo, da pišeš, raziskuješ.-...….. oddaš. Kaj se pa potem dogaja, naj te pa ne briga.
To mi poslušamo vedno :(
 

Snežna

Zelenc'
16. nov 2018
25
12
3
Veš kaj si želi narod? In pravično bi bilo.
Da te muzlarje, ki so naredili milijonski grabež -
- vzamejo komplet premoženje
- do petega kolena
- jih nasiliš v en samski dom, zdaj pa živi na paketih RK

TO! To bi bila kazen, ne pa en arest odprtega tipa. Da mu moramo še financirat futer - v šoli za otroka pa plačuješ!
 

Snežna

Zelenc'
16. nov 2018
25
12
3
Samo tukaj policija nima (kobajagi) nič več.
In verjamem, da nima. Niti najvišji vrh. Ko je na Sodišču, se nimaš vtikat.

Jaz mislim, da Policiji lohk zaupate. Jih podpiram v stavki!!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Pa saj sem napisal...v duhu županskih volitev sem prišel do tega sklepa. Gledam face po TV ki so ble obremenjene že mandat ali 2 nazaj...vmes so se nabirale samo nove stvari na njih...pa se še zmeram smejijo iz TV ekranov...

Mislim da ne rabiš ravno strokovnjaka mojega kova da ti pove da nekako 8 let je pa že malce dolga doba in da bi blo že fajn da bi se v naši državi že kaj sprocesiralo...

Sem izklopil možgan...pa bom laično vprašal... A na sodnike se pa ne morte spravit...v smislu da zaj... preveč stvari...da bi jih kot organ pozval k odgovornosti?

Glede položnice...mislim da jemlješ preveč osebno...ni vsaka šala avtomatsko napad direktno nate...resno nikoli nisem nekaj osebno probal sledit tvoji karierni poti...niti mi nikoli ni uspelo slediti vsemu policijskemu izrazoslovju v najinih debatah...ponavadi kdorkol me je kaj vprašal si bil vedno policaj ki nima več lizike :)

In če sem iskren...mam glede na tvoj "ton" tud občutek kot da ti je nekdo res vzel "liziko" :rolleyes:

Sodniki so pri delu neodvisni in imajo trajen mandat. Ce naredi kaznivo dejanje (naprimer korupcija) se ga lahko procesira... ampak je prvo treba sploh izvedet da se je to zgodilo in nato se zbrat dokaze...

V duhu zupanskih volitev: obstajajo dobri in slabi kriminalci...ocitno se nekateri tako dobri da se ze 8 let smejijo. Al pa niso kriminalci ...ne vem.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Seveda ima veze. Ti zagovarjas tezo da ima folk ki pise poloznice vecje moznosti napredovanj.

Jaz pa ti dokazujem da temu ni tako, ker prometniske duse nimajo kam it, ker ni delovnih mest za njih. Ni jih. Ne morta dva enga delovnega mesta zasedat.

Po drugi strani pa policisti ki ne pisejo poloznic (ampak se posvecajo npr kriminalu) lazje napredujejo znotraj postaje in pa tudi visje na regijo ter na drzavni nivo (ker je za kriminal vec mest za it naprej).

Zdej pa mislim da se nima vec smisla ponavljat.
Poznam policista, ki je bil 15 let policist na prometni policiji, nato pa postal kriminalist na SKP ju na gospodarskem kriminalu. Tako, da v policiji je s pisanjem poloznic vse mogoce