Pohod čez Pohorje

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Juh...

Letos nameravam za podaljšan vikend prehodit Pohorje.
Nekaj vrhov smo že obdelal, vendar nikoli v enem kosu.

Nekje gledam karto in razmišljam o takšni poti:
1. dan (cca 20km): hotel Bellevue - MB koča - Ruška koča - koča na Klopnem vrhu
2. dan (cca 18km): koča na Klopnem vrhu - koča na Pesku - Ribniška koča
3. dan (cca 19km): Ribniška koča - Grmovškov dom - Partizanka - Kremžarjev vrh - SG

Zanima me, kakšna je najbolj idealna pot ter kaj si je treba obvezno pogledati?
Glede na skupne km, verjetno ni pametno delati samo en postanek?

Ima mogoče kdo track za GPS prehojene poti?

Lp.-
cool-1.gif
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Pozdravljen,

pred nekaj leti naredili s familijo nekaj podobnega (dodali smo še Osankarico). Končni vtis je bil - raje v 'prave' hribe. Enostavno je preveč ravninske hoje, cest, celo asfalta. Sama orientacija je enostavna, rabiš le karto Pohorja.

LP
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
koker se men zdi neki strašnega ni za videt..da bi ravno potreboval več dni
wink-1.gif


na tvojem mestu bi izbral lep dan,

1. dan : z gondolo na belvi, pa potem pešake po transverzali lepo najsi do rogle oziroma proti ribniški koči in tam nekje v gozdu prespiš.
2. dan pa lepo ribniške na zajtrk, pa potem do grmovška in kremžarja pa potem zvecer domov.

moras pa imeti dobro obutev, kondicije pa niti ne tako zelo.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
TNX za feedback.
zmaga.gif

Torej se da od Belvija do Ribniške v enem dnevu? Se mi je zdelo dobrih 40km veliko.
17758-icon_confused.gif

V okolici Ribniške pa v "hotel grm" in zjutraj lepo naprej... Zanimivo...
grims-1.gif


Če ima še kdo kakšen nasvet, pa lepo prosim.
grin1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Dve leti nazaj sem naredil praktično identično pot, le da sem v drugem dnevu prišel do Grmovškovega doma.
Najbolj zanimiva stvar tam gori so definitivno Lovrenška jezera, vse ostalo je (če si pravi hribovec) živ dolgčas. Stalno hoja po gozdu, nobenih bistvenih vzponov in spustov. Če začneš zgodaj zjutraj že zgoraj Belviju (do tja pride asfalt in gondola), si v dveh dnevih brez težav skozi. Je pa zelo dobro označeno, tako da je GPS samo kos nepotrebne opreme, ki jo je treba prenašati naokrog.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Slap Šumik je zagotovo vreden ogleda in ni asfalta in ravnine, ampak celo nekaj malega zajle.
Pa Črno jezero ne pozabiti (kar pri Osankarici) oziroma je na poti če kreneš iz Areha v smeri Osankarice.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Nice...
zmaga.gif


Ob slikah slapa Šumik, bi moja draga
roza.gif


Torej, potrebno je pogledat Črno jezero, slap Šumik, Lovrenška jezera...
Pa še nekaj zanimivosti sem pogooglal.

Še 1x TNX.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lahko greš z avtom (odlično prevozne makadam ceste) pa si npr. rezerviraš vikend paket na Rogli in obiščeš tudi welness (sprostitvena kopel-jacuzzi za 2 itd.).

Nato greš en dan na izlet na Lovrenška (cirka 1,5 ure hoje) drugi dan se pa zapelješ do Osankarice in peš do Črnega jezera (in morda do Treh žebljev-Pohorski bataljon), nakar se pelješ do Šumika in spet peš do slapu.

Ne boš tak utrujen zvečer
smile-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
hehe... ni panike glede utrujenosti...
redface-1.gif


Mah... Ne bi ravno z avtom.
ne-ne-1.gif
Sva oba hribolazca in sva nekaj Pohorja že tudi obdelala.
Tole bo pa bolj pristen stik z naravo ter združeno prijetno s koristnim.
grin1.gif
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Ne pozabi pogledat Ribniško jezero. Meni je najlepše od pohorskih. Na Lovrenških in Črnem ni bilo nikoli toliko miru. Pa Črni vrh. Je ob poti, sicer ni nič posebnega, je pa najvišji vrh Pohorja (žig).
Tudi samo priporočam 2 dni. Prvi dan brez problema do Ribniške koče. Le slap Šumik je malo zoprn. Pobere dobro uro, nahrbnike ni pametno pustiti ob cesti in jih moraš nositi s sabo po spolski poti dol in gor.
Za obutev pa lahke treking čevlje ali superge. Tako dolg pohod v hribovskih je pravo mučenje.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Nekje imam v spominu nesrečo lansko leto, ko sta padla fant in dekle pri tem slapu.
Je tam res tok nevarno ali je bila vmes neroda in splet okoliščin?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ni nevarno če hodiš po poti. Lanski par je pa hodil nad slapom mimo steze in je zdrsnilo. Nesreča pač.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
tisti par je hodil po vrhu slapa po skalah poraščenimi z algami, kjer sploh ni poti. pot je drugače speljana okoli slapa in pod njega. ti nima kaj bit, če greš po poti.