Podvozje škriplje, ko se vlaga posuši

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Na moji 156 imam čuden problem. Ko vozilo perem ali pa po njem pada dež in ko se voda posuši, podvozje med vožnjo tako čudno škriplje in "drgne", da imam občutek, da bo vse skupaj razpadlo.

Ko se s takim škripajočim avtom peljem par kilometrov in prevozim nekaj lukenj in grbin, podvozje neha škripat, škrtat in cvilit ter nato lepo in tiho požira luknje naprej.

Porabil sem skoraj celo dozo WD-40 in našprical vse okoli amortizerjev in podvozja v okolici koles, kar sem lahko dosegel s tem, da je avto na tleh, a ne zaleže. Malo bolje sicer je, a še vedno prvih nekaj kilometrov po pranju/nalivu škriplje.

Je mogoče kdo imel podobno izkušnjo? Naj dam avto na dvigalo in ga še bolj temeljito prešpricam?

Tnx
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Čaw.....tole kar opisuješ ni nč tacga......gumice v zgornjem delu amortitzerja...pač železna puša nabita u gumo not pa se z časom začne vrtet v sami gumi.....dokler nimaš 1x tacga lufta da že mal poka...greš u kako delavnco da nauš zapraulu $$$ pr pooblaščenmu servisu pa ti zamenjajo! Lah so pa tud sam končniki.....če poka k u lukno zapeleš....odvisno kje poka al uzad al uspred maš pol al volanske končnike al pa uzad končnike zadnga stabilizatorja...that`s all
smile-1.gif
)))
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Da pojasnm kjere gumice pač.....najbrš ti to škriple uzadi...ker zadi ma amortizer ponavad to gumo...pač amortizer je valj na katerem zgornjem delu je privarjen krog v katerem je guma.....da amortizira pač vibracije iz ceste na šasijo (poleg fedrou olja v amortizerju itd) in v to gumo je nabita jeklena puša skozi katero gre šrauf ki drži amortizer privit na šasijo avta....no in tm kriple!!!
smile-1.gif