Podreti moram oreh, pozna kdo kakega alpinista...

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
... ki se s tem ukvarja. Problem je, da ni možen dostop z večjo mašinerijo, pa še oreh je med dvema garažama. Če kdo koga pozna, prosim v ZS. Maribor.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Sami strokovnjaki ste se pofočkali...

Veliko alpinistov in jamarjev ima s.p. za višinska dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Hvala vse m za odgovore. Ja sem že bil dogovorjen z alpinistom, pa se potem ni več javil. delal pa je pri mojem sosedu, sem ga gledal kako je smreko cca 30 m od zoraj dol podiral... Dostop z mašinerijo pa ni možen ker je na sredini dveh parcel, med garažama, zadaj so še hiše...PeterKlepec, hvala jih pokličem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
Meni jevz minibagerjem izkopal oreh. Pa ni blo neke hude sile. Res pa je da je bil eno leto prej podrt.
Za pol plate od garaže je bla lukna
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Si kaksnega že izkopal? Prej narediš izkop za hišo, kot pa oreh izkopljes.
Osebno ne, sem pa poslušal kako izpoved prvoosebnega akterja. Ker je vsa mehanizacija pri hiši, je najbolj bentil nad čiščenjem zemlje med koreninami. ;)
Je pa zato potem na licitaciji kapnila dobra vijolica.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Si kaksnega že izkopal? Prej narediš izkop za hišo, kot pa oreh izkopljes.
oreh ima (menda) tolko korenine razvejane, kolko je velika krošnja. Mislim, da bi prej naredil izkop za dve hiši. če bi že hotel vse korenine ven izkopat.
Še posebej, če je med objekti.
Po navadi odrežejo mojstri samo deblo pod nivojem zemlje. Zagrnejo.... in to je to. Če se redno kosi, tudi poganjkov ni oz. se sproti pokosijo. Če se pa ne kosi, se pa zna zgoditi, da nov oreh zraste. Tako imam jaz enega presajenega, ko je zrastel tam, kjer si ga je bivši lastnik najmanj želel.
Oreh ti pa lahko podre vsak, ki se bolj profesionalno ukvarja z podiranjem dreves. Seveda od goraj proti zemlji. Če boš čakal na domače (ali alter) mojstre, se zna zgoditi, da boš še garaže moral na novo delati. Pazi: Za mojstre se imajo skoraj vsi. :cool:
PS Žagati zna vsak ali skoraj vsak. Da pa sam sebe ali druge ne ubiješ, poškoduješ, narediš škodo še kje drugje.... moraš pa malo znati, kje se postaviti, kako žagati, ....itd itd.
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
meni je pred tedni eden podiral gaber za hišo cca 15m visok. Prišel s hiabom, predvideval sem da bo podiral s košaro od zgoraj navzdol pa ga je samo zapel, spodaj odrezal in celega lepo položil na tla. Imel je hiab z 38m dosega, 15 Min dela, 100EUR. Okolica LJ.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Mojstri s pravim strojem so tudi najhitrejši in najcenejši. Ti plezalci računajo po 250eur in več. Meni je tudi komunala s strojem prišla, prijel in odrezal, ter dal na tla za 80eur. Par minut dela, največ stanejo potni stroški pri tem opravilu.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Hja, smo že uredili, prišel alpinec in rezal od zgoraj dol. 280 €. Problem pa je bil dostop, ker je bil med dvema gražama, pa Hiab ni imel šans da bi zraven prišel. Da ne omenjam 1 m debla in krošnje 20 x 20 m.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek