Podreti moram oreh, pozna kdo kakega alpinista...

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Je bil sam, ali je imel pomagača? ( Ki mu je spodaj veje z vrvjo vlekel stran od nevarnega območja.)
Če pa imaš kako sliko oreha pa še toliko bolje. Po orehu so običajno da lepo plezat.
Tudi če je zabil cel dan,( pa po vsej verjetnosti ne, če je imel nalogo samo.posekat ga)
Je znesek soliden.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Kakšna misliš, da bi bila primerna cena glede na opis okolice in velikost drevesa?
Vemo da se s stroji ne pride zraven, da so bile veje skoraj do tal, da je bilo nekje med garazami.
Ne vemo debeline drevesa, višine, vejatosti, ali ga je samo na tla spravil, ali tudi odnesel na kamion in odpeljal, po možnosti še štor izkopal s krampom....potem je 280 malo. Če pa je odzagal 6 vej , pa deblo nekajkrat prežagal stoječe, je pa taka cifra lepa. Sploh pa za MB. Razen če že tudi t vsi delajo po avstrijskih cenah, kot v Kp po italijanskih, Ljubljana ima pa spet svojo tarifo.

Skratka, kot bi vprašal koliko bi dal za nov avto. Dobiš ga za 10, al pa za 100.
Slika drevesa (z okolico) v takem primeru ogromno pove.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
delo je opravljeno in zdaj cena ni več pomembna
imaš ase, ki se v svoji šumi med podiranjem ubijejo, prišparali so pa kaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Zino
Gozdarska je pač tvegana. Precej je lahko znanje iz knjig in tečajev, nikakor pa ne vse.Nekateri na žalost drago plačajo prakso v gozdu.
In če imajo policaji, dimnikarji, rudarji...benificiran staz,bi ga lahko imeli tudi gozdarji. Koliko je mrtvih in poškodovanih policajev in koliko gozdarjev?
, Ni to pisarniška kjer ti lahko največ laptop pade na nogo.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Vemo da se s stroji ne pride zraven, da so bile veje skoraj do tal, da je bilo nekje med garazami.
Ne vemo debeline drevesa, višine, vejatosti, ali ga je samo na tla spravil, ali tudi odnesel na kamion in odpeljal, po možnosti še štor izkopal s krampom....potem je 280 malo. Če pa je odzagal 6 vej , pa deblo nekajkrat prežagal stoječe, je pa taka cifra lepa. Sploh pa za MB. Razen če že tudi t vsi delajo po avstrijskih cenah, kot v Kp po italijanskih, Ljubljana ima pa spet svojo tarifo.

Skratka, kot bi vprašal koliko bi dal za nov avto. Dobiš ga za 10, al pa za 100.
Slika drevesa (z okolico) v takem primeru ogromno pove.
Torej pojma nimaš kaj in kako so delali pa si vseeno podal mnenje da je 280 veliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: klekej

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Zino
Gozdarska je pač tvegana. Precej je lahko znanje iz knjig in tečajev, nikakor pa ne vse.Nekateri na žalost drago plačajo prakso v gozdu.
In če imajo policaji, dimnikarji, rudarji...benificiran staz,bi ga lahko imeli tudi gozdarji. Koliko je mrtvih in poškodovanih policajev in koliko gozdarjev?
, Ni to pisarniška kjer ti lahko največ laptop pade na nogo.


ti praviš da je 280 preveč, ne jaz.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Opis situacije je bil za en drek, in če je po takem opisun iskal izvajalca, verjamem da mu je vsak raje stotko pribil zraven v predračun.
Če pa obstaja kaka slika tega oreha in okolice pa bom potem podal oceno. Sorodniku so tudi dal predračun Jurja+ za odstranitev odpadajočega ometa na fasadi v atriju (ene 30m2 preko prsta).
Kljub temu da je bilo 7m visoko, 150km daleč, sva se zjutraj vedela v avto, na streho dala dve lestvi in se popoldne vrnila domov. Omet sva z vedri znosila preko stanovanja v avto in odpeljala na uradno deponijo.
Jurja nama je ostalo v žepu, fura naju je stala 100 evrov. Ajd pa še nekaj orodja sva imela, večina ometa je z kladivom in sekirico odpadlo.

Nekje imam sliko (analogno, staro trideset let) kako sem obzagal macesen vseh vej do višine cca 15m.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Še vedno ne razumeš. Ti si oceno cene že podal (zgleda iz drek opisa) zato sem te vprašal koliko bi po tvoje morala biti cena. Ostalo pa spet hruške in jabolka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: klekej

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
ker se je nabralo: torej delala sta od 8h do15h, bila sta dva, eden bil gor privezan in plazil po vejah, drugi spodaj rezal in prenašal. Odvoz bi bil 50 €, ampak so se sorodniki in sosedje nesebično ponudili da brezplačno prevzamejo les. :) Je pa bil plezalec kar malo živčen, ko je na tleh pogledal, kako votle so bile nekatere glavne veje. Ampak na srečo vse ok.