Podaljšanje garancije

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Zanima me, če se splača podalšati garancijo iz dveh na štiri leta (oz. 80k km). Ob nakupu vozila, oz. v roku enega leta se lahko odločiš za podalšanje.
Strošek niti ni tako majhen ~520 €, vendar gre v +dveh letih lahko še marsikaj narobe. Avto je trenutno star pol leta in zaenkrat nima nobenih težav. Je pa Renault dCi ... in naj bi bil še kar nekaj časa pri hiši.

Čipanje v tem primeru verjetno odpade ... ?

Torej, če imaš srečo bo avto delal 120k km lepo, lahko te pa že pri 50k km začne je**t (v dveh letih jih bo ravno toliko). Ali je teh 520 € smiselnih, glede na to, kaj vse gre lahko pri takem avto narobe v štirih letih?
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Lastna izkušnja s Clio-m 1.4 16V

Podaljšana garancija pokrila:
- menjava ročke prestavne ročice (20EUR)
- menjava ogrodja naslona voznikovega sedeža (???)
- menjava obroča volana (barva odstopala - 350EUR)
- menjava kompletne sklopke (potisni ležaj cvilu, ko je bil vroč, cene ne vem)

Sam sem doplačal 52 jurjev oz. malo več kot 200EUR, pa so se predragoceno obnesli. Sam močno svetujem doplačilo, čeprav sta se zdaj naprimer modus in laguna v Nemciji izkazala kot zelo zanesljiva do starosti treh let.

Srecno voznjo
Jože

dodano: gre za clio II, 1.4 16V dyn. lux., letnik 2004
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če ne prideš do 80k km v štirih letih potem bi se (sploh pri dCi-jih) precej splačalo doplačati garancijo.
Je pa res, da moraš potem vozit le na pooblaščene servise.

V glavnem, če bi se mi obe ti predpostavki zdeli OK, bi definitivno doplačal (sploh pri Renaultu
evil.gif
). Škoda, ker nisi vzel na leasing pol leta nazaj. So imeli akcijo, da si dobil 4 letno garancijo zraven.
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Če bo potrebno 2 leti voziti na pooblaščene, se bo pa še nadaljni 2 leti, kaj čmo.

joejoe-u se je zelo splačalo, hvala za informacije. Verjetno je še kje kašen tak, ki se mu je splačalo ... tako, da se bo verjetno v bližnji prihodnosti podaljšalo.

Glede lizinga so bile ugodnosti ja, 4 leta garancije, kasko ... ampak bi moralo iti preko očeta in sem raje položnico plačal.

Hvala vsem!
LP
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
to so 4 servisi... (1x letno ali na 20kkm). Ker je omejitev, preveri kaj boš preje naredil; če narediš v 2 letih 80kkm se ti podaljšana garancija ne izplača, če jih v 4 ne boš, se ti izplača...

Sam jo tudi imam (isti način; Renault financiranje in sem jo dobil).
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Servis bo enkrat letno, če sklepam po že narejenih kilometrih. Tako, da bosta v bistvu le 2 servisa več na pooblaščenem servisu.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Je nekaj gor okol uradnih servisov... Pri danasnjem šrotu ti fabrke dajo tiho garancijo na marsikatero zadevo tudi izven garancijskega roka. Krijejo kdaj pa kdaj tudi do 100% in še delo, ali pa se moraš z njimi tepst do zadnjega diha, da potem kaj dobiš (VW, naprimer, kljub izjemno visokim cenam servisov).

Sam bi/bom v vsakem primeru delal uradne servise do menjave jermena in z menjavo jermena vred. Pri tem lahko pri kaki napaki še vedno stisneš kaj iz servisa.

Ampak bomo vidli, če bo avto sploh tolk cajta pri bajti.

LP
Jože
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Sam imam cliota s to podaljšano garancijo, ki sem jo sicer takrat dobil brezplačno. Koristi od nje tudi ne bom imel posebne, ker bom tako in tako v 2 letih dosegel 80kkm. Ne pozabi, da tista podaljšana garancija velja samo za motor in menjalnik, kar je pa itak prava figa, ker ti med "splošno" garancijo tudi nočejo nič priznat, kar ni ravno okvara motorja ali menjalnika
smile-1.gif
Drugače pa avto super dela, v 62kkm je bilo 2x menjano olje in enkrat vsi filtri in svečke, ostalo pa je še iz tovarne.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Citat:
Ne pozabi, da tista podaljšana garancija velja samo za motor in menjalnik,

Ni res!!! Preberi si garancijske pogoje. Pri meni je bilo v podaljsani garanciji zamenjano vse zgoraj nasteto!

LP
Joze
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Sem prebral pa se čudim, ker pri meni nočejo nič slišat, pa avto do podaljašane garancije še prišel ni. Kje si kupil avto?
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Kupil v Idriji, servisiran v LJ
smile-1.gif


Pomaga, če mojstru poveš, da bi rad odgovor o garancijskem/negarancijskem popravilu pisno. Pa seveda korekten in pošten odnos (pa ne trdim, da ga nimaš, point je samo v tem, da pomaga)

LP
Jože

P.S. sem pa sicer med prvimi lastniki podaljšane garancije, pa nisem je prav zlahka dobil, ampak to je druga zgodba
wink-1.gif