Počeno vetrobransko steklo od kamnčka

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Predaleč... Ni pa to zopet ne tako delikatna specialna stvar da tega noben ne bi znal tega dobro urediti v MB. Pa še dvomim da pri tem Roglju znajo oz. imajo mojstra z instrumenti da mi skalibrira Lane Assist.
Uporabnik Hondi je na eni od prejšnjih strani zapisal, da imajo kalibrator ADAS (če sem si prav zapomnil?). In Hondi je zelo dobra referenca za priporočilo.
Edino kar je pri tebi, je daleč. Ampak združiš to s kakšnim opravkom v Ljubljani?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
To ja ampak dvomim da bom priletel, spil v sosednjem kafiču 2 kavi in dvignil avtomobil. Verjetno to vsaj pol dneva stoji. Ma saj pravim, brezveze kompliciram glede takšne osnovne stvari kot je menjava vetrobranskega stekla.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To ja ampak dvomim da bom priletel, spil v sosednjem kafiču 2 kavi in dvignil avtomobil. Verjetno to vsaj pol dneva stoji. Ma saj pravim, brezveze kompliciram glede takšne osnovne stvari kot je menjava vetrobranskega stekla.

jaz sem dal menjat na pooblascen sevis... dobil nadomestni avto... tako, da se mi ni mudilo... je bilo pa naslednji dan gotovo... Cenitev, menjava, kalibriranje...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
No ja, očitno to vsem ni tako kristalno jasno ali pa nekdo laže kot svinja. Ko sem lani klical na Porsche kako je z menjavo, kak je postopek, če lahko tam cenim in kako dolgo čakam na avtomobil so me "opozorili" da so oni edini ki imajo instrumente da pravilno nastavijo lane assist ter ga skalibrirajo kot je treba ter da tega niti Carglass ne dela. Seveda sem potem klical tudi na Carglass in so mi zatrdili da oni to uredijo. Zdaj pa nevem kdo laže zato vprašam. Nima vese, ko bom imel voljo peljem na Carglass ter ocenim in dam zamenjati.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Ok te pa tak. Ce so na porsche rekli da KONKURENCA nekaj nima pol pa ze drži. Daj malo možgane vklopi. Ne bodi še ti Andy
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pa dobro kaj tebi ni jasno? Dobil sem tak odgovor, nisem jim verjel in sem drugje preveril kjer sem dobil drugačen odgovor. Isto kot nekdo ki laže da je pri njem vse najboljše in da zna to samo on, obstajajo tudi ljudje ki kontra lažejo da oni to znajo in obvladajo pa čeprav ne znajo? Torej teoretično mi recimo ne bi pasalo da bi mi menjavali šipo in bi se mi potem okoli nekam vozili to kalibrirati. Fak tebe res živci jebejo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Niti malo me ne jebejo. Samo taki folk ko misli da ma nevem kaj mi gre rahlo na živce. Pa vidim da si kr andy klasa za toto tvojo šipo beremo ze nevem kak dolgo kam menjat.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Sam pa res komplicirate:p menjal ze kar nekaj sip in to pri razlicnih servisih, vedno vse bp, vedno original in vedno vse delalo. Forda s kamerami na pooblascenega in vse bp. Saj pa to ni nem bav bav, se sipe menjujejo prakticno tako dolgo, kot obstajajo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Jaz pa nisem pravega pooblaščenega Ford servisa izbral, da sem moral 4x al 5x priti na servis da so mi zamenjal šipo kot je treba. Pa je samo dežni senzor v njej. Kaj šele ko bi bile še kamere....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Jaz pa nisem pravega pooblaščenega Ford servisa izbral, da sem moral 4x al 5x priti na servis da so mi zamenjal šipo kot je treba. Pa je samo dežni senzor v njej. Kaj šele ko bi bile še kamere....

Moja je tudi letos dvakrat hodila nazaj na pooblascen Volvo servis da so spackali skupaj to vetrobransko steklo kot je treba. Ocitno le ne gre povsod vse tako gladko, rutinsko in samoumevno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
itak da ne, kolega je domov prišel,pa je novo počlo, ker so napamet vgrajevali...spet nazaj, jovo na novo, no v 3 jim je ratalo na cabriu.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Je treba upoštevati, da se na precej pooblaščenih servisih bodoči mehanili učijo na naših avtih. Saj se morajo nekje naučiti, je pa žalostna praksa ta, da jih nihče ne kontrolira in pomaga pri delu. Pošljejo 2 dijaka šipo menjat, pa noben zraven ne gleda, kaj mulca sploh počneta, kaj še le da bi pokazali kako se pravilno naredi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pa ja saj zato je verjetno najbolje iti menjat nekam kjer se profi s tem ukvarjajo in delajo to vsak dan.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Uporabnik Hondi je na eni od prejšnjih strani zapisal, da imajo kalibrator ADAS (če sem si prav zapomnil?). In Hondi je zelo dobra referenca za priporočilo.
Edino kar je pri tebi, je daleč. Ampak združiš to s kakšnim opravkom v Ljubljani?
Hvala
imajo opremo TEXA, kompletno za ADAS