Poceni pišeki vs eko, bio, hranjene z koruzo - BBS oddaja a ne najdem

anovak99

Pripravnik
8. maj 2010
255
2
18
Na enem od BBC kanalov sem zadnjič gledal oddajo, kjer so testirali pišeke, od najcenejšega v supermarketu do najdražjega.
Vprašanje je bilo, ali je kateri bolj zdrav in da telesu kaj več kot ostali. Dali so jih raziskati v nek laboratorij in rezultat je bil, da je vse isti šmorn; minimalna razlika je bil (v slabo) edino pri tistiem pišeku, ki je bil hranjen z koruzo. Iščem in iščem pa ne najdem. Ima kdo kakšen link?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj za cukr so tudi 30 - 40 let govorli da je ok.

Razlika je v tem kaj je jedel gso sojine tropine, ali pa domače sojine tropine... cepljenje z antibiotiki in seveda samo klanje in kje je čakal kupca- beri koliko časa in zamrznjen. Saj so pred časom tukaj pisali o ribah z severnega morja ki ki jih je ujela kitajska ladija in potem eno leto neuspešno prodajali, na koncu v cro prepakirali in podajal naš diskontar, ki je bil vsaj toliko pošten in napisal na deklaracijo.
No če še to ni razlog se takoj vidi katera riba je bila v morji pitana v kletkah in katera je natur ujeta v mrežo, trnk ...

Saj vsakemu svoje samo da je v akciji in pocen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.261
6.521
113
anovak99, razlika sploh ni takšna, kot si mislimo, je pa slednja opcija bolj prijazna do živali, okolja, ipd. To je za nekoga večji faktor, kot kvaliteta.

Razlika so v mikrohranilih, slednja žival ima nižji markerje vnetja in bolj primeren lipidni profil.

Večje vprašanje, kot meso, je organsko meso, oz organi. To so najbolj hranljivi deli živali (mozeg, jetra, ledvice, možgani...) in določene kemikalije iz okolja se lahko najdejo v teh delih živali...

zato kar se tega tiče prisegam na bio/eko.
 

anovak99

Pripravnik
8. maj 2010
255
2
18
Iščem bolj ime oddaje ali link. Trust Me, I'm a Doctor in Food Detectives sem že pregledal, sem bil prepričan, da je bilo v eni od teh dveh oddaj, pa žal nisem našel.