Poceni NAS z Eee 701?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Rad bi imel en network share, ki bi bil dostopen 24/7 in da hkrati pokuri čim manj štroma.

Doma imam star Eee 701, ki ima par USB-jev in "PCI Express Mini" konektor na plati.

Najbolj enostavna varianta je sigurno da preko USBja priklopim 3TB disk v USB2SATA zunanjem ohišju.
Ampak potem bo USB ozko grlo pri pisanju/branju na disk.

A bi se dalo mogoče kako na "PCI Express Mini" konektor priklopiti 3TB SATA disk direktno ali pa preko kakega poceni vmesnika?

Našel sem spodnje info, če kaj pomaga:

Eee use a variant of the PCI Express Mini Card as an SSD. This variant uses the reserved and several non-reserved pins to implement SATA and IDE interface passthrough, keeping only USB, ground lines, and sometimes the core PCIe 1x bus intact.This makes the 'miniPCIe' flash and solid state drives sold for netbooks largely incompatible with true PCI Express Mini implementations.

2 × PCI Express Mini Card connectors: 1 occupied by the wireless network card; 1 empty, accessible on some models from opening on back of unit, which supports only Asus-approved SSD expansion units.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
wtf?
Predlagam da vprašaš NASO pa nisem ziher če bojo vedli ....
 
Nazadnje uredil moderator:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Citat:
Uporabnik matejmesar pravi:
Eee 701 ima le 100 MB/s mrežno kartico. Torej bo ozko grlo LAN

Verjetno misliš 100Mb/s. Ampak vseeno dobra opazka, saj je to ~3x počasnejše od USB.
Tako da nima smisla z raznimi PCI-e adapterji na SATA, saj ne bo nobene pohitritve. Razen če se priklopi giga mrežna na neko hitrejše vodilo (in s tem ne mislim USB).
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Citat:
Uporabnik matejmesar pravi:
Eee 701 ima le 100 MB/s mrežno kartico. Torej bo ozko grlo LAN
Hvala. Potem pa ne bom nič kompliciral s PCIe <-> Sata...
 

matejmesar

Pripravnik
1. jul 2009
95
0
6
Ja, 100 Mb/s, se oproščam za dezinformacijo.
Sam imam točno takšno kombinacijo, kot je zamišljena v prvem postu. Običajno je prenos med 11 in 12 MB/s.
Opcija bi bila tudi USB LAN kartica 1 Gb/s, s tem bi verjetno dosegel 2x večjo hitrost, vendar je vprašanje, če se splača

LPM
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Mah mi dostikrat prav pride, ker je majhen in imam gor Fiat ECU Scan, ki zelo pomaga pri okvarah...
FIAT - Fix It Again Tomorrow
grin1.gif


Pa 7" Eee itak ni nič vreden...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Na Eee-ju imam xp in sheran folder. Zelo enostavno, pa popolnoma zadostuje mojim potrebam.